רשת הטלוויזיה הגרמנית מאשרת את השתתפותה באירוויזיון 2025 שייערך בשוויץ. יחד עם זאת מסתמן כי הערוץ הגרמני NDR שוקל לוותר על השתתפותו בתחרות לטובת ערוץ אחר בתוך רשת הטלוויזיה הגרמנית ARD.

תאגיד השידור הגרמני ARD הודיע כי גרמניה תשתתף באירוויזיון 2025 שייערך בשוויץ. גרמניה היא המדינה העשירית עד כה שמביעה רצון להשתתף באירוויזיון 2024, לאחר אוסטריה, בלגיה, דנמרק, לוקסמבורג, מלטה, ספרד, פורטוגל, קרואטיה והמארחת שוויץ.
תאגיד השידור הגרמני ARD אישר לאתר האירוויזיון ESC Today כי גרמניה מאשרת השתתפות באירוויזיון 2025 שייערך בשוויץ.

בנוסף, בגרמניה הודיעו כי ערוץ הטלוויזיה NDR צפוי להעביר שידורי התחרות לערוץ אחר בתוך רשת ARD הגרמנית. NDR היא בעלת הזכויות לשדר עבור גרמניה את תחרות האירוויזיון החל מאירוויזיון 1996, כאשר במשך 40 שנה הזכויות עברו בין ערוציה השונים של ARD בתדירות גבוהה.

לאחר 28 שנים, NDR היושבת בהמבורג, ראתה כי מאחר וגרמניה לאחרונה משיגה תוצאות נמוכות במיוחד, הרשות לא מוכנה יותר "לספוג את תלונות הקהל כל שנה על הופעות השירים הגרמניים באירוויזיון". אי לכך NDR שוקלים להחזיר את הזכויות חזרה ל-ARD, אשר תציע אותן לשאר הערוצים בתוך הרשת.

שיקולים נוספים שעלולים לגרום ל-NDR להעביר את שידור אירוויזיון 2025 לערוץ אחר הם הצפי לדילול תקציבים אשר נעשו בהסכמה עם הרשת ARD על מנת לחסוך בהוצאות, עד כה על פי גרמניה הדברים נשארים על כנם והם יעדכנו מה יעשו לגבי אירוויזיון 2025 בהמשך, אך האם המקום ה-12 אכן ירווה נחת ל-NDR? את זה נדע כאשר גרמניה תעדכן איזה ערוץ ייקח את הפרויקט לידיה.
כרגע עוד טרם נמסר מידע על הפלטפורמה דרכה ייבחרו הנציג ו/או השיר הגרמני לתחרות. אך מפיק הטלוויזיה הגרמני שטפן ראאב (Stefan Raab), אשר ייצג את גרמניה באירוויזיון 2000 בסטוקהולם, שוודיה (מקום חמישי), והנחה את אירוויזיון 2011 שנערך בדיסלדורף, גרמניה, דיווח כי הוא עובד על פלטפורמת בחירה חדשה עבור בחירת השיר הגרמני לאירוויזיון, את הפורמט החדש הוא יוצר יחד עם במאי המדיה דניאל רוזמן (Daniel Rosemann). כל זאת נעשה על מנת לשמר את מזלה של גרמניה עם הישגה הגבוה יחסית בתחרות האחרונה.

גרמניה היא אחת משבע המדינות המייסדות של התחרות, כאשר היא גם המדינה היחידה שאישרה השתתפות לכל 70 המהדורות המתוכננות החל משנת 1956, אך בשני מקרים השתתפותה לא יצאה לפועל: המקרה הראשון היה לקראת אירוויזיון 1996 שנערך באוסלו, נורווגיה, כאשר נציג גרמניה, לאון (Leon), ושירו "Planet of Blue" היו בין 7 המדינות שנפסלו בשלב הסינון המקדים לתחרות. המקרה השני היה כאשר השתתפותו של בן דוליץ' (Ben Dolic) ושירו "Violent Thing", באירוויזיון 2020 בוטלה בשל מגפת הקורונה.
גרמניה באירוויזיון 2024

"Always on the Run" (בעברית "תמיד בבריחה") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמר איזאק (Isaak) אשר ייצג את גרמניה בגמר הגדול של אירוויזיון 2024. השיר נבחר באמצעות קדם אירוויזיון. גרמניה הגיעה בגמר למקום ה-12 עם 117 נקודות, מתוכם 10 נקודות מצוות השיפוט הישראלי ועוד 8 נקודות מהקהל הישראלי. גרמניה השיגה את המקום ה-10 בקרב צוותי השיפוט ורק את המקום ה-19 בקרב קהל הצופים.

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-68 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.