פורטוגל מביעה עיניין בהשתתפות באירוויזיון 2025: "אין כוונה לפרוש מהתחרות". כל הפרטים בכתבה.

רשת השידור של פורטוגל, RTP, אישרה את השתתפותה באירוויזיון 2025, זאת על אף מספר תקריות שהתעוררו במהלך התחרות האחרונה. נשיא מועצת המנהלים של RTP, ניקולאו סנטוס (Nicolau Santos), הבהיר בריאיון ל-RTP3 כי למרות האתגרים, אין כוונה לפרוש מתחרות השירים הפופולרית.
נשיא מועצת המנהלים ציין כי יש לבצע חשיבה מחודשת בנוגע להפקת האירוויזיון ולדון בנקודות לשיפור מול איגוד השידור האירופי (EBU), זאת בעקבות העיכוב בפרסום הופעת הגמר של יולנדה (Iolanda) ברשתות החברתיות של ערוצי האירוויזיון הרשמיים, שנבעו מחשדות לנוכחות "אלמנטים פרו-פלסטיניים" בהופעה. ניקולאו סנטוס אף הזכיר את הדוגמה של ישראל, שהשיגה תוצאות שנחשבות ל"הצבעה פוליטית", דבר שמדגיש את הצורך בשקיפות ובתקנות ברורות יותר.

עם זאת, סנטוס הבהיר באופן חד משמעי כי RTP אינה מתכוונת להפסיק את השתתפותה בתחרות האירוויזיון. "אין שום היגיון בכך ש-RTP תשקול לצאת מהאירוויזיון," אמר סנטוס, והדגיש כי הרשת מחויבת להמשיך ולהבטיח ייצוג הוגן בתחרות הבינלאומית.

הצהרה זו מאששת את מחויבותה של פורטוגל להמשיך ולהשתתף באירוויזיון, ולהבטיח שהתחרות תתנהל בצורה שקופה והוגנת, על אף האתגרים והשיקולים הפוליטיים שמתעוררים מדי פעם.

תשע מדינות הביעו עיניין באירוויזיון 2025

תשע מדינות הביעו עיניין עד כה בהשתתפות באירוויזיון 2025: שוויץ המארחת, אוסטריה, בלגיה, דנמרק, לוקסמבורג, מלטה, ספרד, קרואטיה ופורטוגל.
פורטוגל באירוויזיון 2024

"Grito" (בעברית: "צעקה") הוא שם השיר שבוצע על ידי הזמרת יולנדה (Iolanda), אשר נבחרה לייצג את פורטוגל לאחר שזכתה בקדם האירוויזיון הפורטוגזי. פורטוגל עלתה לגמר לאחר שהגיעה למקום השמיני בחצי הגמר הראשון עם 58 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום העשירי עם 152 נקודות.

זאת הפעם הרביעית ברציפות שבה פורטוגל מעפילה לגמר, הישג שלא הגיעה אליו לפני כן. כמו כן, זאת הפעם השלישית מאז 2021 שבה פורטוגל מסיימת בצד השמאלי של הטבלה, מתוכם פעמיים בטופ עשר. מדובר בהישגים מכובדים למדינה שנחשבה עד לא מזמן לאחת מהכושלות בתחרות.

אירוויזיון 2025: זו הייתה ההשתתפות ה-56 של פורטוגל באירוויזיון. פורטוגל הצטרפה לתחרות ב-1964 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2017 לאחר שהזמר סלבדור סובראל זכה במקום הראשון עם השיר “Amar pelos dois”.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!