רשת הטלוויזיה הפינית הודיעה כי גם בשנה הבאה ייערך קדם האירוויזיון "Uuden Musiikin Kilpailu", המשמש לבחירת נציגי פינלנד לאירוויזיון החל מ-2012.

רשת הטלוויזיה הפינית, YLE, אישרה כי גם באירוויזיון 2025 ייבחר הנציג הפיני לאירוויזיון דרך קדם האירוויזיון המקומי "Uuden Musiikin Kilpailu", או בשמו המקוצר: UMK, בפעם ה-14 ברציפות. הקדם משמש לבחירת נציגי פינלנד לאירוויזיון החל מ-2012, וחלון הגשת המועמדות להשתתפות בקדם ייפתח ב-18 באוגוסט וייסגר שבוע לאחר מכן ב-25 באוגוסט. פרטים נוספים יימסרו בשלב מאוחר יותר.
הקדם הפיני זוכה בשנים האחרונות לפופולאריות רבה, ומביא לפינלנד הצלחות רבות בתחרות. פינלנד עלתה לגמר ארבע תחרויות רצופות, הישג שלא השיגה מאז סוף שנות ה-2000. פינלנד זכתה להצלחה גם מבחינת תוצאות בגמר, כשהגיעה למקום השני בשנת 2023 ולמקום השישי ב-2021, הישגים שהם מהטובים ביותר בתולדותיה. גם שירים שהתמודדו בקדם הפיני ולא זכו בו, זוכים להצלחה רבה בפינלנד, כמו השיר "Ram Pam Pam" של הזמרת בס (Bess) מ-2022 שדורג שבועות ארוכים בפסגת המצעדים בפינלנד, או השיר "Cicciolina" של הזמרת אריקה ויקמן.
פינלנד באירוויזיון 2024

"No Rules" (בעברית: "ללא חוקים") הוא שם השיר שבוצע ע"י ווינדוס95מן (Windows95man), אשר נבחר לייצג את פינלנד לאחר זכייתו בקדם האירוויזיון הפיני. פינלנד עלתה לגמר לאחר שהגיעה למקום השביעי בחצי הגמר הראשון עם 59 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-19 עם 38 נקודות. זאת הפעם הרביעית ברציפות שבה פינלנד העפילה לגמר, הישג אותו השוותה לרצף ההעפלות בין השנים 2006-2009.

מקור: EurovisionFun.

אירוויזיון 2025: זו תהיה ההשתתפות ה-58 של פינלנד באירוויזיון. פינלנד הצטרפה לתחרות ב-1961 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שזכתה במקום הראשון עם השיר "Hard Rock Hallelujah" בביצועה של להקת "לורדי".

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!