במהלך החזרה האחרונה לקראת גמר האירוויזיון, נציגת אירלנד צרחה על חבר המשלחת הישראלית – איתי בצלאלי, שהוצא ממתחם האירוויזיון. נציגת אירלנד הגישה תלונה לאיגוד השידור האירופי נגד המשלחת הישראלית.

דרמה מאחורי הקלעים במהלך החזרה האחרונה לקראת אירוויזיון 2024! נציגת אירלנד באירוויזיון, במבי ת'אג (Bambie Thug), לא עלתה על בימת האירוויזיון בחזרה האחרונה שהתקיימה בצהריים, בטענה שפנתה לאיגוד השידור האירופי בתלונה נגד הסטייליסט של נציגת ישראל באירוויזיון, איתי בצלאלי, שהוצא מהאולם.

איתי בצלאלי פרסם בדף האינסטגרם שלו:

"עמדנו לפני טקס הדגלים, כל המשלחות, עדן וטלי עומדות ביחד, ואז יש קבוצה אחת קטנה של שלושה אנשים – היווניה, האירית המפלצת והחיקוי של שחר טבוך". מספר בצלאלי על כך שצילם את שלושת הזמרים. "המתמודדת האירית פשוט התחילה לצרוח עליי: 'אל תצלם, אל תצלם'. אישה מטורפת". והוסיף "זה לא שאני היחיד שצילמתי, כן? מלא מצלמות, סרטונים, אנשים עם טלפונים. היא התנפלה עליי ועשתה לי אצבע משולשת, אני אעלה את הסרטון יותר מאוחר. זה היה מגוחך. מיותר לציין שהוציאו אותי החוצה, כן? אני אחזור".
במבי ת'אג ידועה בדעותיה האנטי-ישראליות אותן היא מביעה לאורך תקופה ארוכה בכל פלטפורמה אפשרי. לאחרונה התראיינה כשהיא לובשת כאפייה ועליה הסיכה האדומה ומספרת שהיא והצוות המלווה שלה בכו מאוד עם עלייתה של ישראל לגמר הגדול.

בעקבות המהומה שפרצה במתחם האירוויזיון הזמרת האירית לא עלתה לבימת האירוויזיון במצעד הדגלים ולא הופיעה עם שירה במהלך החזרה. הקהל שישב באולם צפה בהקלטה מתוך חזרת השופטים שהתקיימה אמש.

דקות ספורות לפני עלייתה הצפויה לבמה, רשמה האירית בדף האינסטגרם שלה: "נוצרה סיטואציה בזמן שחיכינו לעלות לבמה לחזרה של מצעד הדגלים, שבה הרגשתי שאני התייחסות דחופה מטעם איגוד השידור האירי – איגוד השידור האירופי לקח את המקרה ברצינות ואנו נמצאים בשיחות על הצעדים שיש לנקוט. כתוצאה מכך אני אפספס את החזרה שלי – אני מתנצלת בפני המעריצים שהגיעו לראות אותי. אני מקווה לראות אתכם על הבמה הלילה".
כאן, תאגיד השידור הישראלי, מסר בתגובה: "בעקבות בבגקשת ה-EBU עברה המשלחת לחדר אחר במתחם המשלחות. עדן גולן ואיתה חברי המשלחת כולם, ממוקדים אך ורק בהופעה הערב ועושים כל מאמץ כדי שזו תהיה מקצועית ותייצג את ישראל באופן המכובד והראוי ביותר".

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.