בצעד אמיץ ויוצא דופן, נציג גרמניה לאירוויזיון 2024, איזאק (Isaak), יוצא בגלוי נגד החרם המדיני והתקשורתי על ישראל וקורא לשים בצד את המחלוקות בתחרות שמטרתה להיות מוזיקלית בלבד.

בשבת הבאה ייערך הגמר הגדול של אירוויזיון 2024, בסופו תוכרז המנצחת הגדולה של התחרות. מי שתתמודד אוטומטית בגמר הגדול, כמדי שנה, היא גרמניה אשר תיוצג ע"י הזמר איזאק (Isaak) ושירו "Always on the Run" (בעברית: "תמיד ממהר"). בחודשים האחרונים, מאז אירועי ה-7 באוקטובר, ישנן קריאות רבות להדיח את ישראל מהתחרות וביקורת על השתתפותה. בעוד רבים ו"טובים" ממתמודדי אירוויזיון 2024 קראו בגלוי להדיח את ישראל, ישנם מתמודדים שסירבו לקחת חלק בחרם, כאשר אחד מהם הוא איזאק.

אמש ערך הזמר ראיון לאתר החדשות הגרמני ZDFheute, בו נשאל בין היתר על השתתפותה של ישראל באירוויזיון בימים אלו.

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק
בשל מלחמת התוקפנות נגד אוקראינה, רוסיה לא נכללת באירוויזיון. במקביל, נשמעות קריאות להדיר את ישראל מהתחרות. מה דעתך?

איזאק: "זה טירוף. אני מקבל כל כך הרבה הודעות. מאשימים אותי שאם לא אחרים את האירוויזיון, אהיה שותף ל'רצח העם הזה בעזה'. עכשיו תאספו את עצמכם חבר'ה, שתיתם צבע?".

"אנחנו פשוט חבורה של חבר'ה שנפגשים פה ועושים מוזיקה. שם האירוע הוא 'מאוחדים במוזיקה', ואם אנחנו אומרים שישראל צריכה לצאת עכשיו כי הממשלה איכשהו עושה בלאגן אז כן, אנחנו כבר לא מאוחדים במוזיקה. אם עכשיו נתחיל להדיר באופן מוחלט את כולם אז נהיה קטנים יותר ויותר, ובשלב מסוים האירוע כבר לא יתקיים".

הזמרת הישראלית עדן גולן תשיר את שירה "Hurricane" בחצי הגמר השני, בעוד רוסיה מודחת. אתה רואה בזה סתירה? ייתכן שהמראיינת מתכוונת בשאלה זו לעובדה שגולן חיה ברוב שנותיה ברוסיה.

איזאק: "הסברתי את זה וקל להבין את זה. לישראל יש חופש ביטוי, בעוד לרוסיה אין. כדי לא לתמוך בתעמולה הרוסית, איננו יכולים לאפשר לרוסיה להשתתף. לכן הוחלט בסופו של דבר לאפשר לישראל להשתתף ולא לרוסיה. אני גם לא חושב שזה נחמד (שרוסיה לא משתתפת), אבל אני יכול להבין את זה".
גרמניה באירוויזיון 2024

"Always on the Run" (בעברית "תמיד בבריחה") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמר איזאק (Isaak) אשר ייצג את גרמניה בגמר הגדול של אירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו שבשוודיה ב-11 במאי. השיר נכתב על ידי הזמר יחד עם גרג טארו (Greg Taro), קווין לר (Kevin Lehr) וליאו סלמינן (Leo Salminen). זהו שירם הראשון של היוצרים שמתמודד באירוויזיון והוא מבוצע בשפה האנגלית.

נראה שהשיר מתעמק במאבק הפנימי וברגשות הסותרים שחווה הזמר. החזרה על השורות "אני תמיד במנוסה" ו"אבוד בזהות שלי" מדגישה תחושה של תנועה מתמדת וחוסר ודאות לגבי תחושת העצמי של האדם. השיר לוכד את המורכבות של ניווט במאבקים אישיים, לחצים חברתיים וחיפוש זהות בתוך רגשות ומחשבות סותרים.

בימים אלה מדורגת גרמניה במקום ה-26 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

איזאק – מי אתה?

איזאק (Isaak), או בשמו המלא איזאק גודריאן (Isaak Guderian), הוא זמר פופ גרמני אשר פרץ לראשונה לתודעה בגרמניה בשנת 2011 כשהשתתף בגרסה הגרמנית של התוכנית "X Factor".

איזאק התחיל להוציא מוזיקה באופן מסחרי בתחילת 2021 כאשר שחרר את סינגל הבכורה שלו "Sober". באותה שנה זכה בתוכנית הכישרונות "Show Your Talent". לאחר התוכנית הוציא לתחנות הרדיו את הסינגל "Baby Steps", אשר הגיע למקום הראשון במכירות באמזון הגרמני.

מקור: ZDFheute.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!