ספרד באירוויזיון 2024
: הצמד הספרדי, נבולוסה (Nebulossa), עלה לבמה לחזרה ראשונה עם השיר "Zorra". הישארו מעודכנים עם כל הדיווחים ממאלמו שבשוודיה…

נבולוסה (Nebulossa), הצמד המייצג את ספרד, הם המתמודדים ה-14 אשר ערכו היום חזרה על בימת אירוויזיון 2024 עם השיר "Zorra". ספרד תופיע בחצי הגמר השני שייערך ב-9 במאי בין שיר מספר 9 (לטביה) לשיר מספר 10 (סן מרינו), ותעפיל אוטומטית לגמר האירוויזיון שיתקיים ב-11 במאי. מיקום ההופעה של ספרד ייקבע אחרי חצי הגמר השני.

הספה האדומה מההופעה בקדם האירוויזיון הספרדי, "Benidorm Fest", חוזרת גם לבמה במאלמו כשחלקה הקדמי צבוע הפעם בזהב, מה שנותן מראה דמוי דגל ספרד. ההופעה מתחילה מתוך הקובייה האמצעית של האולם, כשהיא מורדת ממש עד לרצפת הבמה בפעם הראשונה בהופעות האירוויזיון השנה. כלומר, הזמרת של הצמד מתחילה את השיר בתוך מעין קופסה. ההופעה באופן כללי דומה לזו שהייתה בקדם האירוויזיון הספרדי. על מסכי ה-LED מופיעים מילות השיר בזמן השירה, כולל המילה האייקונית שהקהל בוודאי יצרח ויחכה לה לקראת השיר "ZORRA"!

מריה, הסולנית, לובשת חליפת תחרה שחורה עם מכנסיים מתרחבים וכתפיות נפוחות וגדולות, לבוש דומה לזה שלבשה בקדם האירוויזיון המקומי. החליפה אותה לובשת הזמרת עוצבה על ידי המעצב האמריקאי מייקל קוסטלו והיא מעוטרת ומשובצת בכ-100,000 קריסטלים זעירים. מריה מלווה בשני רקדנים לבושים בחליפות שחורות שאותן הם חושפים ופושטים במהלך ההופעה ונשארים עם חזה חשוף, מחוכי חוטיני ומגפי PVC גבוהים. ההופעה מלווה בעשן שמתפזר על הרצפה ובזיקוקים בפזמון.

@eurovision @NEBULOSSA have arrived to Malmö exactly as we'd hoped – más ZORRA todavía #Eurovision2024 ♬ original sound – Eurovision

ספרד באירוויזיון 2024

"Zorra" (בעברית "כלבה") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הצמד נבולוסה (Nebulossa) שייצג את ספרד באירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, בגמר הגדול שייערך ב-11 במאי. הצמד ניצח בקדם האירוויזיון הספרדי "Benidorm Fest 2024". השיר נכתב על ידי חברי הצמד, מריה באס (María Bas) ומרק דסוסה (Mark Dasousa), ומבוצע בשפה הספרדית בלבד. זו הפעם הראשונה שחברי הצמד כותבים ומככבים על בימת האירוויזיון.

השיר מתמודד עם נושאים של העצמה נשית ותפיסות חברתיות של נשים, במיוחד בהקשר של לשון גנאי. ניתן לתרגם את המונח "זורה" בספרדית ל"שועלה" פשוטו כמשמעו, אך הוא נושא גם קונוטציות גנאי הדומות ל"כלבה" או "זונה". המילות מביעות ביקורת על כך שהחברה רואה את הנשים בצורה שלילית בנושאים רבים. מדובר בהמנון המנון מתריס שמאתגר סטריאוטיפים, חובק העצמה נשית ומעודד נשים לא להתנצל בשל שיפוטים חברתיים.

בימים אלה מדורגת ספרד במקום ה-20 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

נבולוסה – מי אתם?

הצמד הספרדי נוצר על ידי מריה באס (María Bas) אשר משמשת כזמרת הראשית של הדואו, ומרק דסוסה (Mark Dasousa) המשמש כמפיק. הדואו החל לפעול מ-2020 ומאז הוציאו 13 סינגלים ואלבום אחד. המוזיקה שלהם היא בעיקר סינת'פופ והם יוצרים מוזיקה המבוססת על הצלילים והמנגינות של שנות ה-80. שירם "Glam" נבחר לשיר הטוב ביותר ב-2021 על ידי חבר השופטים של Indie Cool. 

נראה שתחרות האירוויזיון היה יעד שאליו כיוון הצמד: ב-2022 הם השתתפו בקדם האירוויזיון של סן מרינו "Una Voce Per San Marino" אך לא צלחו את השלב האחרון לפני הגמר.

לפני ההשתתפות קדם האירוויזיון הם היו בסיבוב הופעות בין פסטיבלים שונים בספרד וכעת הם ייצגו את מדינתם באירוויזיון 2024 בשוודיה.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של ספרד באירוויזיון. ספרד הצטרפה לתחרות ב-1961 וזכתה בה פעמיים ברציפות בשנים 1968 ו-1969. ספרד אירחה את התחרות בשטחה פעם אחת בלבד ב-1969 ומאז מחזיקה בזמן ההמתנה הארוך ביותר מאז זכייתה האחרונה – 55 שנה.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!