אירלנד באירוויזיון 2024: הזמר.ת האירי.ת, במבי ת'אג (Bambie Thug), עלה.תה לבמה לחזרה שניה עם השיר "Doomsday Blue". הישארו מעודכנים עם כל הדיווחים ממאלמו שבשוודיה…

במבי ת'אג (Bambie Thug), נציג.ת אירלנד, הם המתמודדים הרביעיים אשר עורכים חזרה על בימת אירוויזיון 2024 עם השיר "Doomsday Blue". הזמר.ת יופיעו כשיר מספר 4 בחצי הגמר הראשון שייערך ב-7 במאי.

במבי עדיין נמצא.ת בתוך מעגל של נרות עם אותה שמלה שחורה וקרניים לראשה ולכתפיה. כעת הזמר.ת הוסיף.ה ציפורניים מסולסלות המדמה לה יותר מראה של מכשפה. גם התסרוקת שלהם שונתה וכעת נראית יותר קצרה. האיפור נראה מעט יותר עדין מאשר החזרה הקודמת. הרקדן המלווה את במבי בכוריאוגרפיה נותר על הבמה. מסכי הלד מקרינים עשן כחול המתרומם אל החלק העליון של המסך, וזאת בנוסף לכדור הארץ הנמצא בתוך אטמוספירה סגולה שנראה בחזרה הקודמת. ניתן לראות בחלק מן ההופעה עשן המעטר את ההופעה.

בנוסף לכך, ניתן לשים לב לאיפור קווים בצד הפנים של במבי בסמוך לעין השמאלית. עלה החשד שמדובר בכיתוב בשפה אירית עתיקה בשם Ogham, כשפירוש הכיתוב הוא Ceasefire (בעברית: הפסקת אש), מה שעלול להתפרש כמחאה סמויה נגד ישראל.

לעדכונים שוטפים במהלך החזרות ותקופת האירוויזיון:
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוקאירלנד באירוויזיון 2024

"Doomsday Blue" (בעברית: "יום הדין הכחול") הוא שם השיר שיבצע/תבצע במבי ת'אג (Bambie Thug) שתייצג/ייצג את אירלנד כשיר מספר 4 בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2024 שייערך ב-7 במאי במאלמו, שוודיה. השיר נכתב ע"י ת'אג ביחד עם אוליביה קסי ברוקינג (Olivia Cassy Brooking), סם מטלוק (Sam Matlock) וטיילר ריידר (Tyler Ryder). זהו שירם הראשון של הכותבים שיתחרה באירוויזיון והוא מבוצע בשפה האנגלית.

השיר עוסק בנושאים של שברון לב, הונאה וכאב של אהבה נכזבת. המילים מבטאות תחושה של בגידה וגעגוע, כמו גם את הרצון להשתחרר מהסערה הרגשית שגורמת מערכת יחסים כושלת. התואר והלחש החוזר "אבדה קדברה" מסדרת הארי פוטר מסמלים את רגשותיו העזים והרצון של הזמר למגר את הכאב שהם חשים. למרות השימוש בדימוי האפל הזה, השיר משלב גם אלמנטים של מתיקות ונשמה, היוצרים נוף רגשי מורכב.

בימים אלה מדורגת אירלנד במקום התשיעי בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

במבי ת'אג – מי אתם?

קאנטרי ריי רובינסון (Cuntry Ray Robinson), אשר מכונה בשם במבי ת'אג (Bambie Thug), היא/הוא זמר/ת אירית בת/בן 29 אשר נולד/ה לאב שוודי ואם אירית. בילדותו/ה אובחנ/ה עם הפרעת קשה וריכוז. במבי ת'אג החל/ה בילדותו/ה בלימודי ריקוד, אך בשל שבר בידו/ה נאלצ/ה להחליף בקולג' ללימודי תיאטרון. כיום היא/הוא מתגורר/ת בלונדון. במבי ת'אג מזהה את עצמו/ה כא-בינארי/ת ונוהג/ת לעסוק רבות בחוויותיו/ה כחבר/ה בקהילת הלהטב"ק.

במבי ת'אג משתמש/ת במונח "אויג'ה-פופ", כדי לתאר את המוזיקה שלו/ה. אויג'ה הוא הלוח הנועד לתקשר עם ישויות במהלך סיאנס. ניתן לתאר את סגנונו/ה כאלקטרו-פופ המשלב פאנק אוונגרדי. היא/הוא מאמינ/ה שקהילת מוזיקת ההאבי מטאל רחבה מאוד ויכולה לכלול ז'אנרים שונים ולקבל יותר את קהילת הלהטב"ק. רובינסון הצהיר/ה שהיא/הוא מנסה להיות "מודל טוב לחיקוי" ודואג/ת להזהיר את הנוער שעוקב אחריו/ה מהתמכרויות לסמים. במבי ת'אג שחרר/ה עד כה מספר שירים, אך אף אחד מהם לא זכה להצלחה גדולה.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.