לאחר שבמשך שנתיים רצופות רשת הטלוויזיה הצרפתית בחרה את נציגיה לאירוויזיון בבחירה פנימית, ראשת המשלחת הצרפתית לאירוויזיון חושפת כי נשקלת האפשרות להחזיר בעתיד את קדם האירוויזיון הצרפתי.

ראשת המשלחת הצרפתית לאירוויזיון, אלכסנדרה רד-עמיאל (Alexandra Redde-Amiel), חושפת בראיון לתחנת הרדיו "Europe 1 Radio" כי נשקלת האפשרות להחזיר בעתיד את משדרי הקדם החיים כפורמט לבחירת נציגי צרפת לאירוויזיון בעתיד.
רד-עמיאל שיתפה: "לא נטשנו לחלוטין את הרעיון של הקדם". כשנשאלה מדוע המתמודדים הצרפתיים נבחרו לאחרונה בחירה פנימית, השיבה: "כשמקבלים אומן כמו סלימאן (Slimane), חשבנו שיהיה מעניין ללכת לכיוון של בחירה פנימית לבינתיים. עדיין יש בי הרבה רצון לחשוב אך בחירה ארצית יכולה להיראות, וזה משהו שנוכל לעשות בשלב מסוים". בשנה שעברה בחרה רשת הטלוויזיה הצרפתית בזמרת לה זארה (La Zarra) עם השיר "Évidemment" (בעברית: "מובן מאליו"), אשר הגיע למקום ה-16 בגמר הגדול.

הפעם האחרונה בה רשת הטלוויזיה הצרפתית France Télévisions ערכה משדר קדם אירוויזיון הייתה לקראת אירוויזיון 2022, דרכו נבחר הזמר אלבן (Alvan) ביחד עם ההרכב אהז (Ahez) עם שירם "Fulenn" (בעברית: "ניצוץ"). למרות הסקרים וההימורים המקדימים, השיר סיים בגמר הגדול במקום ה-24 בלבד. השנה כאמור, נציג צרפת אשר נבחר בבחירה פנימית הוא הוא סלימאן עם שירו "Mon Amour" (בעברית: "אהובתי"), שיר בצרפתית מלאה.
צרפת באירוויזיון 2024

"Mon amour" (בעברית: "אהובתי") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמר סלימאן (Slimane) בגמר הגדול של אירוויזיון 2024 שייערך במאלמו שבשוודיה ב-11 במאי. הזמר, שנבחר בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה הצרפתית, כתב את השיר יחד עם צוות הכותבים מאיר סלאח (Meir Salah) ויעקב סלאח (Yaacov Salah). השיר מבוצע בשפה הצרפתית.

מילות השיר מביעות תחושת געגוע ואהבה של הזמר כלפי אדם אחר. הזמר מביע בלבול לגבי מצב מערכת היחסים הרומנטית שלהם ורצון לספק את רצונו של האדם השני. הזמר מביע מבקש הבנה ומביע רצון שהאדם השני ישוב חזרה.

בימים אלה מדורגת צרפת במקום השביעי בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

סלימאן – מי אתה?

סלימאן נבצ'י (Slimane Nebchi), בן 34, הוא זמר ויוצר צרפתי. סביו וסבותיו הם מהגרים אלג'יריים שהיגרו לצרפת. הזמר החל את דרכו כשפרסם את שיריו המקוריים ברשת. הוא התמודד במספר תחרויות מוזיקליות כולל הגרסה הצרפתית של אקס פקטור בשנת 2011. פריצתו הגדולה הגיעה כאשר זכה בעונה החמישית של "דה וויס" בצרפת בשנת 2016. מאז שחרר ארבעה אלבומים ועשרות סינגלים שזכו להצלחה בצרפת ובבלגיה.

בין שיריו המצליחים ניתן למצוא את השירים "Paname", "À fleur de toi", "J'en suis là", "Je te le donne", "Avant toi" ועוד…

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של צרפת באירוויזיון. צרפת הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות, וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של צרפת הייתה באירוויזיון 1977 עם השיר "L'oiseau et l'enfant" בביצועה של הזמרת מארי מרים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!