אור כהן, שזכתה במקום השני בגמר "הכוכב הבא לאירוויזיון 2024" אחרי המנצחת עדן גולן, משחררת את סינגל הבכורה שלה "בדיוק כמו הנצח", ומשתפת בדעותיה על השיר הישראלי לאירוויזיון 2024. כל הפרטים בכתבה.

צילום: אבי זייקנר

אור כהן בת ה-20 מפתח תקווה, שהגיעה למקום השני בגמר "הכוכב הבא לאירוויזיון 2024", חוזרת אלינו עם שיר ראשון בהשמעת בכורה שהתפרסם היום, יום שלישי ה-2 באפריל. כזכור, הזמרת הצעירה והמבטיחה הגיעה מקום אחד אחרי המנצחת של התוכנית, עדן גולן, שנבחרה בסופו של דבר כנציגת ישראל לאירוויזיון. אור בלטה לאורך כל העונה עם ביצועים ווקאליים מרשימים, נוכחות בימתית כובשת ואישיות מיוחדת שקשה שלא לשים אליה לב. הנוכחות הבימתית שלה הובילה אותה עד לשלב הגמר, בו כאמור לא הצליחה לעקוף את הפייבוריטית הגדולה של העונה עדן גולן, אך הגיעה למקום השני והמכובד ביותר.

את סינגל הבכורה שלה, "בדיוק כמו הנצח", כתב והפיק היוצר סתיו בגר, שאחראי גם לכתיבת השיר הישראלי המנצח לאירוויזיון 2018 "Toy", וגם לשיר הישראלי לאירוויזיון 2024 שיתמודד בחודש הבא במאלמו, "Hurricane".
"בדיוק כמו הנצח" מתחיל את דרכה של אור כהן כזמרת בישראל. השיר הוא בלדה חזקה, עוצמתית ומתפתחת שמדברת בין היתר גם על המצב בעקבות המלחמה בשילוב תחושות וחוויות אישיות של הדוברת. אור מספרת בראיון ל"Mako": "אין יום שהתעוררתי בבוקר ולא שאלתי את עצמי 'זה באמת קרה לנו? עדיין יש חטופים בעזה?'. זה סרט רע שהפך למציאות שלנו וזה משפיע עליי כמו על כולם. היו ימים שהגעתי לצילומים בכוכב הבא ואמרתי לעצמי 'מה את עושה פה לכי הביתה, תשבי ותבכי בבית'. מצד שני, השיר מדבר גם על תקווה ואופטימיות לצמוח מהמצב ולקום ממנו למקום טוב יותר וחזק יותר".

אור אף התייחסה לשיר שייצג אותנו באירוויזיון הקרוב בשוודיה, "Hurricane", שאותו תבצע נציגת ישראל עדן גולן, שעקפה את אור והגיעה למקום הראשון בגמר "הכוכב הבא לאירוויזיון 2024". אור פירגנה לעדן וביטאה את תמיכתה בצוות הישראלי ובשיר הישראלי לאירוויזיון. עם זאת, אור רמזה שהיא הייתה בוחרת דווקא שיר אחר אילו הייתה מייצגת את ישראל משום שהסגנונות והאופי שלה ושל עדן שונים. לאורך העונה של "הכוכב הבא" נחשפנו לסגנון הבולט, הצעיר והישראלי של אור, שהדגיש את הייחודיות שלה מאוד וקידם אותה במעלה השלבים בעונה. לכן, לא קשה לשער מדוע השיר שלנו השנה אינו השיר המתאים ביותר עבורה, אך עם זאת היא הצהירה כאמור שהיא עומדת מאחורי עדן וסומכת עליה במאה אחוזים שתייצג את המדינה בכבוד ובגאווה.

לפני חודשיים שוחחנו עם אור כהן, רגע לפני גמר "הכוכב הבא אירוויזיון 2024", על התחושות והמחשבות לגבי תחרות האירוויזיון הקרובה בחודש מאי:

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!