רשת הטלוויזיה בסן מרינו חשפה את תשעת האומנים מפורסמים שייקחו חלק בקדם האירוויזיון הסן מרינזי, "Una voce per San Marino 2024". בין המתמודדים: ז'ליס, נציגי איטליה לאירוויזיון 1997, ועוד מספר שמות מוכרים ומסקרנים.

רשת הטלוויזיה של של סן מרינו, SMRTV, חשפה היום במהלך מסיבת עיתונאים שהתקיימה במילאנו את תשעת האומנים המפורסמים שיקחו חלק בקדם האירוויזיון "Una Voce Per San Marino 2024".

בין המתמודדים ניתן למצוא את השיר שזכה ב-"San Marino Sessions", ממנו נבחר שיר אשר נוצר ע"י בינה מלאכותית. לתשעת האומנים המבוססים יצטרפו שבעה אומנים שיעפילו משלב חצאי הגמר, אשר ייצא לדרכו כבר הערב, כך שבגמר הגדול יתמודדו 16 שירים. הזוכה בתחרות ייקבע ע"י צוות שופטים מיוחד וייצג את סן מרינו באירוויזיון 2024.
רשימת המתמודדים המבוססים:

ז'ליס (Jalisse): צמד מוזיקלי אשר זכה בפסטיבל סן רמו ונבחר לייצג את איטליה באירוויזיון 1997 עם השיר "Fiumi di parole" (בעברית: "נהרות של מילים"). השיר היה פייבוריט לזכייה בתחרות אך לבסוף הגיע למקום הרביעי.

אהרון סיבלי (Aaron Sibley): זמר, מפיק ויוצר בריטי אשר עבר להתגורר בלונדון לאחר שהגיע לגמר תוכנית הראליטי "Pride's Got Talent". הוא כתב והפיק שירים עבור תהליכי בחירה שונים לאירוויזיון למספר מדינות כגון מולדובה, אירלנד, ליטא, סן מרינו, ובשנה שעברה כתב את השיר "In The Silence" שהגיע למקום השני בקדם האירוויזיון המלטזי. סיבלי התמודד בקדם של סן מרינו ב-2022 עם השיר "Pressure" והגיע למקום השלישי בגמר. יבצע בגמר את השיר "Human" (בעברית: "בן אנוש") אשר טרם נחשף.

לאונרדה ברטה (Loredana Bertè): זמרת, יוצרת ושחקנית איטלקייה. השתתפה בפסטיבל סן רמו ב-2019 עם השיר "Cosa ti aspetti da me" (בעברית: "מה אתה מצפה ממני") והגיעה למקום הרביעי. אם השם של הזמרת נשמע לכם מוכר זה מכיוון שלאחרונה היא השתתפה בפסטיבל סן רמו 2024 עם השיר "Pazza" (בעברית: "מטורף") והגיעה למקום השביעי. בראיונות סיפרה הזמרת כי היא מעוניינת להשתתף השנה באירוויזיון בשביל לעצבן את בן זוג לשעבר המתגורר בשוודיה.

איימי אטקוינסון (Aimie Atkinson): זמרת ושחקנית וזמרת בריטית. שיחקה בתפקידים שונים במהלך השנים בתיאטראות ובהפקות שונות ומגוונות. קדם האירוויזיון הסן מרינזי הוא הצעד הראשון בקריירת המוזיקה שלה.

דנה גילספי (Dana Gillespie): שחקנית, יוצרת וזמרת בריטית בת 74. במהלך שנות הקריירה שלה הספיקה להשתתף בלא פחות מ-14 סרטים והוציאה מעל ל-30 אלבומים! גילספי עבדה עם אנשים מוכרים בתעשייה בעיקר בשנות ה-70 וה-80. שירה של גילספי העפיל לגמר מתוך מסלול השירים שנוצרו ע"י בינה מלאכותית. תבצע בגמר את השיר "The Last Polar Bear" (בעברית: "דב הקוטב האחרון").

להקת לה רואה (La Rua): להקת איטלקית אשר נוסדה ב-2004. בשנת 2012 זכתה הלהקה במקום הראשון בפסטיבל "Area Sanremo" לאחר שהתמודדה מול 320 אמנים. ב-2018 הלהקה זכתה במקום הראשון בתחרות האומנים הצעירים של פסטיבל סן רמו לאחר שזכו בהצבעת הקהל. הלהקה שחררה עד כה שלושה אלבומים וסינגלים רבים.

הצמד מרסלה בלה (Marcella Bella): צמד אחים איטלקיים המורכב מג'יאני ומרסלה בלה. הצמד עשה את הופעת הבכורה שלו בתעשייה המקומית כבר בשנות ה-70. הצמד השתתף בעבר בפסטיבל ארבע פעמים, ומרסלה עצמה השתתפה בפסטיבל ב-1972 עם השיר ""Montagne verdi" (בעברית: "הרים ירוקים") והגיעה למקום השביעי, ופעם נוספת ב-1986 עם השיר "Senza un briciolo di testa" (בעברית: "בלי שמץ של שכל") איתו הגיעה למקום השלישי.

פאגו (Pago) – זמר ודמות טלוויזיונית איטלקי, התחיל לשיר כחלק מלהקת "New Rose" ולאחר שעבר להתגורר במקום אחר, החל להוציא מספר סינגלים ואלבומים ולהיות חלק מכמה תכניות ריאליטי איטלקיות.

דיג'י לאד (DJ Jad) – תקליטן איטלקי שפתח את קבוצת J-Ax ולאחר מכן החל בקריירת סולו. שיתף פעולה עם הראפר פאסטיקיו (Pasticcio), ואז יצר את הקבוצה Udite Suoni Buoni. אייס אמ קיי (Ice MC) – ראפר בריטי שהתחיל את קריירת המוזיקה המקצועית שלו באיטליה, והוציא את סינגל הבכורה שלו "Easy" בשנת 1989. הוא ידוע בזכות הסינגלים בסגנון היורודאנס שלו כמו "Take Away the Colour" ו- "Think About the Way". קורונה (Corona) – צמד המורכב מהזמרת והדוגמנית אולגה מריה דה סוזה (Olga Maria de Souza) והמפיק פרנצ'סקו "צ'קו" בונטמפי (Francesco “Checco” Bontempi) המכונה לי מארו. הצמד זכה להצלחה מסחרית עם הלהיטים "The Rhythm of the Night" ו-"Baby Baby” ולאחר אלבומם הראשון לי מארו החליט לעזוב ובמקומו הצטרפו המפיקים פרנצ'סקו קונטה (Francesco Conte) ופאולו דוגרו (Paolo Dughero).

"Una voce per San Marino"

קדם האירוויזיון "Una voce per San Marino" ישמש כתהליך בחירת השיר והנציג של סן מרינו בפעם השלישית ברציפות. חמישה חצאי גמר ייערכו ב-15 וב-16 בפברואר בעיירה סרוואלה (Serravalle), וישודרו בין ה-19 ל-23 בפברואר, בעזרתם יקבעו שמונת המתמודדים שיעלו לגמר. תוצאות חצאי הגמר והגמר ייקבעו על ידי צוות שופטים. הגמר, שבסיומו ייבחר הנציג לאירוויזיון, יערך ב-24 בפברואר ב-"Teatro Nuovo Dogana".

התחרות המקומית שואפת לשלב את השתתפותם של אמנים חדשים ואמנים מוכרים מכל רחבי העולם, "בשם האיכות המוזיקלית והיכולת של 'Una Voce per San Marino' לשמש קרש קפיצה בתעשיית המוזיקה הבינלאומית".

קדם האירוויזיון המקומי התרחב מאוד בשנה שעברה, וכלל 106 אמנים שנבחרו להתחרות בחצאי הגמר שנערכו בשידור חי לאחר שצלחו את שלב האודישנים, מה שהפך את הקדם להיות אחד מקדמי האירוויזיון הגדולים ביותר של עונת 2023. בעונת 2024, התרחב הקדם עוד יותר ומספר המשתתפים בחצאי הגמר עומד על לא פחות מ-129 אמנים.

השנה תציין סן מרינו את הפעם הרביעית שבה תבחר את נציגיה לאירוויזיון דרך פורמט קדם אירוויזיון. הפעם הראשונה הייתה בשנת 2018, כאשר התוכנית "1in360" שימשה כקדם האירוויזיון. פורמט הקדם הנוכחי התקיים לראשונה ב-2022, כאשר הזמר אקילה לאורו (Achille Lauro) זכה במהדורה הראשונה וייצג את סן מרינו באירוויזיון שנערך בטורינו שבאיטליה עם השיר "Stripper". ב-2023 זכתה להקת פיקד ג'קס (Piqued Jacks) עם השיר "Like an Animal".

יש לציין שהקדם ייערך פעם נוספת וזאת למרות שבשני המקרים סן מרינו כשלה להעפיל לגמר הגדול.

תאריכי קדם האירוויזיון בסן מרינו:

  • 19 בפברואר – חצי גמר 1
  • 20 בפברואר – חצי גמר 2
  • 21 בפברואר – חצי גמר 3
  • 22 בפברואר – חצי גמר 4
  • 23 בפברואר – חצי גמר 5
  • 24 בפברואר – הגמר הגדול
סן מרינו באירוויזיון 2023

להקת פיקד ג'קס (Piqued Jacks), שזכתה בקדם האירוויזיון, ייצגה את סן מרינו באירוויזיון 2023 עם השיר "Like an Animal" (בעברית: "כמו חיה"). סן מרינו לא העפילה לגמר הגדול, לאחר שסיימה במקום ה-16 והאחרון בחצי הגמר השני עם 0 נקודות.

זהו ההישג הכי נמוך של סן מרינו בתולדות התחרות, ביחד עם המקום האחרון אליו הגיעה בחצאי הגמר ב-2008 וב-2017.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-14 של סן מרינו באירוויזיון. סן מרינו הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2019 לאחר שהזמר סרהאט סיים במקום ה-19 עם השיר "Say Na Na Na".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments