סאבה (SABA) היא המועמדת המועדפת עליכם לייצג את דנמרק באירוויזיון 2024 עם השיר "Sand", כך קבעו הגולשים בסקר שנערך באתר. הזמרת זכתה ב-53.85% מקולות הגולשים.

בסקר שנערך באתר, אתם הגולשים קבעתם שהמועמדת המועדפת עליכם לייצג את דנמרק באירוויזיון 2024 היא הזמרת סאבה (SABA), אשר מתמודדת בקדם האירוויזיון הדני עם השיר "Sand". הזמרת זכתה בסקר ב-53.85% מקולות הגולשים. הגמר הדני שבסיומו יבחר השיר לאירוויזיון יתקיים הערב בשעה 21:00.
תוצאות הסקר:

במקום השני עם 13.46% מקולות הגולשים, דורגה הזמרת אאורה דיון (Aura Dione) עם השיר "Mirrorball of Hope". למקום השלישי עם 9.62% מקולות הגולשים, הגיעה רוזילו (RoseeLu) עם השיר "Real Love".

This poll is no longer accepting votes

סקר: איזה שיר צריך לייצג את דנמרק באירוויזיון 2024?

דירוג מערכת יורומיקס:

צוות מערכת יורומיקס שהאזין לשירים, הסכים בסך הכל עם הבחירה של הקוראים. מערכת האתר גם בחרה בזמרת סאבה (SABA) במקום הראשון. רוזילו (RoseeLu) דורגה במקום השני על ידי חברי המערכת, ובמקום השלישי דורג באסים (Basim). אאורה דיון (Aura Dione), שדורגה על ידי קוראנו במקום השני, קיבלה רק את המקום הרביעי על ידי צוות המערכת. כדי לצפות בתוצאות המלאות של דירוג חברי מערכת יורומיקס לחצו כאן.

ספוטיפיי:

עפ"י כמות ההאזנות בספוטיפיי, ניתן דווקא לזהות שהזמרת אאורה דיון (Aura Dione), שנחשבת לדמות מוכרת בדנמרק, זוכה לפופולריות ומוביל בכמות ההאזנות! לזמרת כ-77 אלף האזנות! במקום השני, דיי קרוב למקום הראשון, מדורגת סאבה (SABA) עם 76 אלף האזנות. במקום השלישי מפתיע באסים (Basim) עם כ-70 אלף האזנות.
סאבה – מי את?

סאבה (SABA) היא זמרת בת 26, אשר אומצה בגיל שמונה חודשים מאתיופיה. בשנה שעברה שיחקה במחזמר "שיער" בקופנהגן. לסאבה אחות תאומה בשם אנדראה (Andrea), אשר אומצה יחד עמה. האחיות צילמו יחדיו סרט דוקומנטרי על מסען לאתיופיה בחיפוש אחר שורשיהם. הסרט הופק ושודר ברשת הטלוויזיה הדנית (DR). במהלך הסרט חשפה הזמרת שהיא סובלת ממחלה נפשית.

Dansk Melodi Grand Prix

הערב בשעה 21:00 (שעון ישראל) תערוך רשת הטלוויזיה הדנית, DR, את הגמר של קדם האירוויזיון "Dansk Melodi Grand Prix 2024" – בסיומו ייבחרו הנציג והשיר הדני לאירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה. שמונה שירים יתמודדו הערב בגמר, והזוכה ייבחר כמידי שנה ע"י שילוב של הצבעת הקהל והצבעת השופטים. יחד עם זאת, על רקע כישלונותיה הקודמים של דנמרק, הוחלט השנה להגדיל את מספר החברים בצוותי השופטים. נציין כי הצבעת הקהל נפתחה כבר בשבת שעברה.

 הגמר יחל בשעה 21:00.
לצפייה בגמר הדני – לחצו כאן!

השירים המתמודדים בקדם הדני לפי סדר הופעתם:

  1. Saba – “Sand
  2. Stella  – “Sign Here
  3. ChuChu – “The Chase (Zoom Zoom)
  4. Basim – “Johnny
  5. RoseeLu – “Real Love
  6. Ublu – “Planetary Hearts
  7. Janus Wiberg – “I Need Your Love
  8. Aura Dione – “Mirrorball of Hope

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים בקדם ניתן למצוא את באסים (Basim), אשר זכה בקדם האירוויזיון הדני ב-2014 עם השיר "Cliche Love Song" (בעברית: "שיר אהבה קלישאתי") ונבחר לייצג את דנמרק במגרש הביתי בקופנהגן, שם הגיע למקום התשיעי בגמר עם 74 נקודות.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-52 של דנמרק באירוויזיון. דנמרק הצטרפה לתחרות ב-1957 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של דנמרק הייתה באירוויזיון 2013 עם השיר "Only Teardrops" בביצועה של הזמרת אמילי דה פורסט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!