אולי (Ollie) הוא המועמד המועדף עליכם לייצג את אסטוניה באירוויזיון 2024 עם השיר "My Friend", כך קבעו הגולשים בסקר שנערך באתר. הזמר זכה ב-38.55% מקולות הגולשים.

בסקר שנערך באתר, אתם הגולשים קבעתם שהמועמד המועדף עליכם לייצג את אסטוניה באירוויזיון 2024 היא הזמר אולי (Ollie), אשר מתמודד בקדם האירוויזיון האסטוני עם השיר "My Friend". הזמר זכה בסקר ב-38.55% מקולות הגולשים. הגמר האסטוני שבסיומו יבחר השיר לאירוויזיון יתקיים הערב בשעה 19.30.
תוצאות הסקר:

במקום השני עם 31.33% מקולות הגולשים, דיי קרוב למקום הראשון, דורגו 5מינוסט ופולופ (5miinust &  Puuluup) עם השיר "(Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi". למקום השלישי עם 8.43% מקולות הגולשים, הגיעו בתיקו בראת'ר אפולו (Brother Apollo) עם השיר "Bad Boy" ואנט וייקמאה (Anet Vaikmaa) עם השיר "Serotoniin".

This poll is no longer accepting votes

סקר: איזה שיר צריך לייצג את אסטוניה באירוויזיון 2024?

דירוג מערכת יורומיקס:

צוות מערכת יורומיקס שהאזין לשירים, הסכים עם דעתם של הקוראים וגם בחר באולי (Ollie) למקום הראשון. בראת'ר אפולו (Brother Apollo) דורגו במקום השני על ידי חברי המערכת, ובמקום השלישי דורגה אנט וייקמאה (Anet Vaikmaa). כדי לצפות בתוצאות המלאות של דירוג חברי מערכת יורומיקס לחצו כאן.

ספוטיפיי:

עפ"י כמות ההאזנות בספוטיפיי, ניתן דווקא לזהות שדווקא 5מינוסט ופולופ (5miinust &  Puuluup)  זוכים לפופולריות רבה ומובילים בכמות ההאזנות בפער ניכר! ללהקה כ-753 אלף האזנות! במקום השני מדורג אולי (Ollie) עם כ-251 אלף האזנות. במקום השלישי שובץ דניאל לוי (Daniel Levi) עם כ-106 אלף האזנות.

אולי – מי אתה?

אולי, או בשמו המלא אוליבר מאזורטשק (Oliver Mazurtšak), הוא זמר-יוצר ומפיק מוזיקלי בן 30. הוא בנו של יורי מאזורטשק (Jüri Mazurtšak), מתופף אשר שיתף פעולה בשירים שייצגו את אסטוניה באירוויזיון 1998 ו-2002.

אולי החל להוציא שירים בשנת 2005, כאשר השיר הראשון ששחרר היה "Bonfire" יחד עם אוקו סוביסטה (Uku Suviste) שייצג את אסטוניה באירוויזיון 2021. בהמשך שחרר שירים נוספים. הוא התמודד בקדם האירוויזיון האסטוני בשנת 2023 עם השיר "Venom" והגיע למקום השני בגמר.
Eesti Laul 2024

הערב בשעה 19:30 (שעון ישראל) תערוך רשת הטלוויזיה האסטונית, ERR, את הגמר של קדם האירוויזיון "Eesti Laul 2024" – בסיומו ייבחרו הנציג והשיר האסטוני לאירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה. עשרה מתמודדים יתמודדו הערב בגמר, כאשר חמישה מתוכם העפילו מחצי הגמר וחמישה נוספים שוריינו אוטומטית לגמר.

את גמר התחרות ינחו טוניס נינאמץ (Tõnis Niinemets) וגרטה קולד (Grete Kuld), אשר הנחו את קדם האירוויזיון האסטוני גם ב-2021 וב-2023. שיטת ההצבעה בתחרות המקומית תישאר על כנה כמו בשנים קודמות: בסיבוב הראשון של הגמר יופיעו עשרת השירים וההצבעה תתחלק ל-50% הצבעת חבר שופטים ו-50% נוספים הצבעת קהל. שלושת המקומות הראשונים בסבב ההצבעה הזה יעלו לסיבוב "סופר גמר", בו ההצבעה היא 100% הצבעת הקהל. השיר שיסיים במקום הראשון בסבב הצבעת הקהל יזכה לייצג את אסטוניה.

הגמר יחל בשעה 19:30.
לצפייה בגמר האסטוני – לחצו כאן! או כאן!

המתמודדים בגמר האסטוני לפי סדר הופעתם:

  1. Brother Apollo – "Bad Boy"
  2. Carlos Ukareda – "Never Growing Up"
  3. Ewert and The Two Dragons – "Hold Me Now"
  4. Anet Vaikmaa – "Serotoniin"
  5. Ollie – "My Friend"
  6. Daniel Levi – "Over the Moon"
  7. Uudo Sepp and Sarah Murray – "Still Love"
  8. Peter Põder – "Korra veel"
  9. 5miinust and Puuluup – "(Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi"
  10. Nele-Liis Vaiksoo – "Käte ümber jää"

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים בגמר שמות מוכרים רבים:

אוורט ושני הדרקונים (Ewert and the 2 Dragons): אחד מחברי הלהקה הוא איבו אטי (Ivo Etti), אשר ייצג את אסטוניה באירוויזיון 2003 עם השיר "Eighties Coming Back" כחלק מלהקת רופוס (Ruffus), והגיע למקום ה-21. חבר הלהקה, אוורט סונדיה (Ewert Sundja) התמודד בקדם האסטוני ב-2004 עם השיר "Dance" והגיע למקום השביעי וישתתף השנה בקדם עם שני שירים.

אולי (Ollie): התמודד בקדם האסטוני ב-2023 עם השיר "Venom" והגיע למקום השני.

דניאל לוי (Daniel Levi): התמודד בקדם האסטוני ב-2015 עם השיר "Burning Lights" (מקום שני) וב-2017 עם השיר "All I Need" (מקום תשיעי).

אודו ספ (Uudo Sepp): התמודד בקדם האסטוני ב-2020 עם השיר "I'm Sorry. I Messed Up" והגיע למקום העשירי.

קרלוס אוקרדה (Carlos Ukareda): התמודד בקדם האסטוני ב-2023 עם השיר "Whiskey Won't Forget" והגיע למקום השמיני בחצי הגמר השני.

פטר פודר (Peter Põder): התמודד בקדם האסטוני ב-2022 עם השיר "Koos Lõpuni" והגיע למקום החמישי ברבע הגמר הראשון.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-29 של אסטוניה באירוויזיון. אסטוניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2001 לאחר שהזמרים טאנל פדאר ודייב בנטון, ביחד עם הצמד 2XL, זכו במקום הראשון עם השיר "Everybody".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!