הוועדה לבחירת השיר הישראלי לאירוויזיון 2024 מתכנסת בימים אלה. עשרות יוצרים הוזמנו להגיש שיר לוועדה, ביניהם יוצרים שכבר כתבו לאירוויזיון וכבשו את מצעדי הרדיו בישראל. שם השיר הנבחר ויוצריו ייחשפו מיד לאחר קבלת ההחלטה.

צילום: אבי זייקנר

עשרות יוצרים הוזמנו להגיש שיר עבור עדן גולן, אותו היא צפויה לבצע על בימת אירוויזיון 2024 במהלך חצי הגמר השני שיתקיים ב-9 במאי בעיר המארחת מאלמו שבשוודיה, בתקווה להביא לישראל את הזכייה החמישית שלה בתחרות. המועד האחרון להגשת השיר נקבע לראשון שעבר בשעה 09.00 בבוקר. על פי הדיווחים, בין האומנים שקיבלו פניה ניתן למצוא את דורון מדלי, ינון יהל, סתיו בגר, רון ביטון, אבי אוחיון, מאי ספדיה, עידן רייכל, עידו נצר, עמית מרדכי, יוסי גיספן, אופיר כהן, יובל מעיין ורבים נוספים. גם השופט בתוכנית "הכוכב הבא", אסף אמדורסקי, ככל הנראה הוזמן להגיש שיר ואף חשף בפנינו שהוא אכן מתכנן להגיש שיר לוועדה.

למיטב ידיעתנו, דורון מדלי ויוסי גיספן בחרו שלא להגיש השנה שיר לוועדה.
הוועדה, אשר מורכבת מאנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון מוזיקלי וטלוויזיוני מכאן ומקשת, החלה כבר אתמול (ראשון) להאזין לשירים ומתוכם היא צפויה לבחור את השיר הראוי ביותר.

הוועדה מורכבת משבעה חברים:

  • יו"ר הועדה – מנהל תחנות המוזיקה של התאגיד.
  • שני נציגי רדיו – עורכים מוסיקליים אשר יבחרו על ידי יו"ר הועדה.
  • שני נציגי הטלוויזיה – מנהלת מחלקת הבידור והתרבות ב'כאן' ונציג נוסף שיבחר על ידה.
  • שני נציגי קשת.

הצבעתו של כל חבר בוועדה תהיה בהתאם לקריטריונים מקצועיים, בהם: איכות ומקוריות המילים והלחן, התאמת השיר לאמן המייצג, התאמת השיר לתחרות האירוויזיון, סיכויי ההצלחה של השיר בתחרות האירוויזיון, התאמה לייצוג התאגיד כגוף שידור ציבורי, הרושם הכללי שהותיר השיר וקריטריונים רלוונטיים נוספים ככל שתחליט עליהם הוועדה. השירים המועמדים יושמעו ומילותיהם יוצגו בוועדה בצורה אנונימית, ללא חשיפת זהות יוצרי השיר בפני חברי הוועדה. היוצרים המשתתפים בהליך בחירת השיר הישראלי לא יוכלו להיות מעורבים ביצירת שיר למדינה אחרת לאירוויזיון 2024.

על פי התקנון, במידה והוועדה לא תמצא שיר מתאים, היא רשאית לפרסם קול קורא לציבור הרחב עבור שירים נוספים, לבחור שיר שפורסם בפומבי לאחר ה-1 בספטמבר, או לבחור שיר מתוך שירים אחרים שהוגשו לתאגיד לשם השתתפות באירוויזיון בין השנים 2021-2023.

השיר הנבחר יעבור עיבוד, הקלטה והפקת קליפ לקראת התוכנית לחשיפת השיר וכן לצורך הגשתו לאירוויזיון. השיר ייחשף במשדר מיוחד שישודר בכאן 11 במהלך סוף פברואר – תחילת מרץ.

בכאן הדגישו בפני היוצרים שהשיר לאירוויזיון יוכל להיות בכל שפה, אך השיר השנה חייב לכלול לכל הפחות מספר משפטים בשפה העברית. הודעה רשמית הכוללת את שם השיר הנבחר ויוצריו צפויה לצאת היום או מחר (שלישי).
עדן גולן – מי את?

עדן, בת 20 מתל אביב, עוסקת במוזיקה מגיל 10. עדן נולדה בארץ אבל התגוררה 13 שנים במוסקבה. במהלך ילדותה סבלה מהתנכלויות של שמה ומוצאה הישראלי. היא מספרת שלמרות המצב הקשה בארץ בעקבות מלחמה אין מקום יותר טוב בעולם מישראל.

הזמרת הצעירה לא זרה לעולם האירוויזיון, היא ניסתה לייצג את רוסיה באירוויזיון הילדים בשנת 2015 עם השיר "Schastye" ובתקופה האחרונה עובדת עם היוצר והמפיק המוזיקלי ינון יהל שיצר שירים רבים לאירוויזיון.

את השיר הישראלי באירוויזיון תבצע הזמרת עדן גולן שנבחרה לייצג את ישראל לאחר שזכתה  במקום הראשון בתוכנית הטלוויזיה "הכוכב הבא לאירוויזיון 2024". גולן הגיעה למקום הראשון בהצבעת השופטים וגם למקום הראשון בהצבעת הקהל בבית.

 

צפו בראיון:

 
אנחנו נהיה כאן לאורך כל העונה כדי לדווח על כל החדשות, הדיווחים וההימורים! עקבו אחרינו!
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!