אנאליזה (Annalisa) היא המועמדת המועדפת עליכם לייצג את איטליה באירוויזיון 2024 עם השיר "Sinceramente", כך קבעו הגולשים בסקר שנערך באתר. הזמרת זכתה ב-28.18% מקולות הגולשים.

בסקר שנערך באתר, אתם הגולשים קבעתם שהמועמדת המועדפת עליכם לייצג את איטליה באירוויזיון 2024 היא הזמרת אנאליזה (Annalisa), אשר מתמודדת בקדם האירוויזיון האיטלקי עם השיר "Sinceramentes". הזמרת זכתה בסקר ב-28.18% מקולות הגולשים. הגמר האיטלקי שבסיומו יבחר השיר לאירוויזיון יתקיים הערב בשעה 21:40.
תוצאות הסקר:

במקום השני עם 27.27% מקולות הגולשים, דורג הזמר מחמוד (Mahmood) שכבר ייצג את איטליה פעמיים באירוויזיון. מחמוד מבצע השנה בסן רמו האיטלקי את השיר "Tuta Gold". למקום השלישי עם 16.37% מקולות הגולשים, הגיעה אנג'לינה מנגו (Angelina Mango) עם השיר "La Noia".

This poll is no longer accepting votes

סקר: איזה שיר צריך לייצג את איטליה באירוויזיון 2024?

 

דירוג מערכת יורומיקס:

צוות מערכת יורומיקס שהאזין לשירים, דיי הסכים עם דעתם של הקוראים. מערכת יורומיקס קבעה תיקו במקום הראשון בין אנאליזה (Annalisa) לבין אנג'לינה מנגו (Angelina Mango). במקום השלישי דורג הזמר האהוב מחמוד (Mahmood). כדי לצפות בתוצאות המלאות של דירוג חברי מערכת יורומיקס לחצו כאן.

 

ספוטיפיי:

עפ"י כמות ההאזנות בספוטיפיי, ניתן לזהות שדווקא הראפר ז'ולייה (Geolier) הוא הפופולרי ביותר ומוביל בכמות ההאזנות! לראפר כ-4.5 מיליון האזנות! במקום השני מדורג מחמוד (Mahmood עם כ-4 מיליון האזנות. במקום השלישי מדורגת אנאליזה (Annalisa) עם כ-3.5 מיליון האזנות. אנג'לינה מנגו (Angelina Mango), אשר דורגה במקום הראשון בקרב חברי  המערכת, מדורגת במקום הרביעי במדד הספוטיפיי עם כ-3 מיליון האזנות.
אנליזה – מי זו?

אנאליזה סקרונה (Annalisa Scarrone), אשר מוכרת בעיקר בשמה הפרטי, היא זמרת ויוצרת איטלקייה בת 38. פריצתה הגדולה הגיעה לאחר שהשתתפה ב-2010 בתוכנית הכישרונות הפופולרית באיטליה "Amici di Maria De Filippi", שם הגיעה למקום השני. מאז פריצתה היא שחררה שמונה אלבומים ו-34 סינגלים. לאורך השנים היא זכתה בפרסים רבים, ביניהם פרס MTV Europe Music Award.

אנאליזה השתתפה בפסטיבל סן רמו חמש פעמים בשנים 2013 (מקום תשיעי), 2015 (מקום רביעי), 2016 (מקום 11), 2018 (מקום שלישי) וב-2021 (מקום שביעי). השיר עימו השתתפה הזמרת בשנת 2018, "Il mondo prima di te", זכה במקום הראשון בתחרות "OGAE Second Chance" בה מתמודדים שירים שונים אשר התמודדו בקדמי אירוויזיון שונים אך לא הצליחו לייצג את מדינתם באירוויזיון.

 

Sanremo 2024

ביום שלישי האחרון יצא לדרכו פסטיבל המוזיקה הוותיק והאהוב "Sanremo Music Festival 2024", המשמש כקדם האירוויזיון האיטלקי. הערב בשעה 21:40 (שעון ישראל) תערוך רשת הטלוויזיה האיטלקית את הערב המסכם של הפסטיבל, בסיומו ייבחר השיר האיטלקי הטוב ביותר. לנציג הזוכה יוצע לייצג את איטליה באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה. הנציג יוכל לקבל את ההצעה או לסרב לה. במידה והנציג יסרב, תחליט הפקת הפסטיבל על נציג אחר מתוך רשימת המתמודדים. על פי תקנון הפסטיבל, הפקת הפסטיבל לא חייבת להציע את ייצוג איטליה באירוויזיון ישירות למקום השני אלא יכולה לבחור בכל מתמודד אחר לפי טעמה.

בגמר שייערך הערב יתמודדו 30 שירים. הזוכה בתחרות ייבחר בשני שלבים – בשלב הראשון כל 30 האומנים יופיעו עם שיריהם. חמשת האומנים שידורגו במקומות הראשונים על פי שילוב של הצבעת הקהל בערב הגמר, ביחד עם שקלול התוצאות של הערבים הקודמות, יעפילו לשלב השני. בשלב השני, כל החמישה יופיעו עם שיריהם פעם נוספת ובסוף הסבב הזוכה ייקבע ע"י שקלול של הצבעת הקהל (34%), הצבעת עיתונאים (33%) והצבעת עורכי הרדיו (33%).

ערב הגמר של הפסטיבל יחל בשעה 21:40.
לצפייה בקדם האירוויזיון האיטלקי – לחצו כאן! או כאן!
כמו כן ניתן לצפות בשידור בערוץ 155 ב-HOT.
השירים המתמודדים בקדם האירוויזיון האיטלקי:

 1. Francesco Renga & Nek – "Pazzo Di Te"
 2. BigMama – "La Rabbia Non Ti Basta"
 3. Gazzelle – "Tutto Qui"
 4. Dargen d'Amico – "Onda Alta"
 5. Il Volo – "Capolavoro"
 6. Loredana Berte – "Pazza"
 7. Negramaro – "Ricominciamo Tutto"
 8. Alessandro Mahmood – "Tuta Gold"
 9. Santi Francesi – “L’amore In Bocca
 10. Antonio Diodato – "Ti Muovi"
 11. Fiorella Mannoia – "Mariposa"
 12. Alessandra Amoroso – "Fino a Qui"
 13. Alfa – "Vai!"
 14. Irama – "Tu No"
 15. Ghali – "Casa Mia"
 16. Annalisa – "Sinceramente"
 17. Angelina Mango – "La Noia"
 18. Geolier – "I P'me, Tu P'te"
 19. Emma Marrone – "Apnea"
 20. Il Tre – "Fragili"
 21. Ricchi e Poveri – "Ma Non Tutta La Vita"
 22. The Kolors – "Un Ragazzo Una Ragazza"
 23. Maninni – "Spettacolare"
 24. La Sad – "Autodistruttivo"
 25. Mr. Rain – "Due Altalene"
 26. Fred De Palma – "Il Cielo Non Ci Vuole"
 27. Sangiovanni – "Finiscimi"
 28. Clara – “Diamanti Grezzi
 29. bnkr44 – “Effetti Speciali
 30. Rose Villain – "Click Boom!"

לחצו על שם השיר להאזנה!

אירוויזיון 2024: זו הייתה ההשתתפות ה-49 של איטליה באירוויזיון. איטליה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של איטליה הייתה באירוויזיון 2021 עם השיר "Zitti e buoni" בביצועה של להקת מונסקין.רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!