חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים בקדם האירוויזיון האוקראיני, "Vidbir 2024". מי צריך לייצג את אוקראינה באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

הערב בשעה 18:00 (שעון ישראל) יתקיים הגמר הגדול של קדם האירוויזיון האוקראיני, "Vidbir 2024". בקדם יתמודדו 11 שירים, כאשר השיר הזוכה ייבחר ע"י שקלול של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%). רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך הקדם האוקראיני.
אז מי צריך לייצג את אוקראינה?

 

אבי זייקנר: מקום ראשון – אליונה אליונה וג'רי הייל (alyona alyona & Jerry Heil)

כששמעתי את השיר בפעם הראשונה מיד הבנתי – זה שיר שעשוי לזכות באירוויזיון! השיר הזה חייב להיבחר בקדם האירוויזיון האוקראיני ואני לא רואה אף שיר אחר שעשוי לקחת את הבכורה מהשיר הזה. מדובר בשיר המעביר מסר של חוסן, חוזק פנימי ורדיפה אחרי אושר למרות אתגרי החיים. הוא שואב השראה מדמויותיהן של אמא תרזה ומריה הבתולה, שתיהן ידועות בחוסר האנוכיות שלהן ובמסירותן לעזור לזולת. השילוב המיוחד בין השירה האוקראינית המסורתית למוזיקת הראפ והסגנון המודרני, הופכים את השיר לשיר בלתי נשכח. למרות הקצב ניתן להרגיש בכאב והקושי הגלומים במילות השיר. טופ 5 בגמר האירוויזיון!

 

אופק ג'רסי: מקום ראשון – אליונה אליונה וג'רי הייל (alyona alyona & Jerry Heil)

ג'רי הייל עושה זאת שוב ומצליחה להתעלות על עצמה פעם נוספת. הפעם היא מביאה שיר על הקדושות תרזה ומריה, ומארחת את הראפרית הידועה אליונה אליונה. הכל כאן עובד – השפה האוקראינית, השילוב בין הקולות והמלודיה הסוחפת. מדובר בשיר שאם יזכה בקדם יהיה מועמד מוביל לזכייה באירוויזיון עצמו!

 

רוני גליק: מקום ראשון – מלובין (MÉLOVIN)

מלובין. האהבה של החיים שלי בבן אדם אחד. כבר 5 שנים שהוא הבן אדם הכי חשוב לי ויקר לי מכל האירוויזיון כולו. הוא נכנס לי ללב יום אחד אי שם ב-2018 ולא ייצא ממנו לעולם. אני באמת לא יכולה להסביר את האהבה הטהורה הזאת לאמן. אז כן, יש מצב שאני משוחדת. מלובין חוזר אחרי 6 שנים בן אדם שונה לגמרי, עבר תהליך ענק מאוד עם עצמו והפך לאדם בוגר יותר עם יכולות רחבות, מה שבא לידי ביטוי בשיר. בשירו "Dreamer", הוא מביא וייב אחר ושונה שבו השיר מתחיל באופן שקט ומתפתח לשיר מסיבה קופצני ומרקיד (או שיר חתונות חסידי, אם תרצו). השיר מביא לנו הכל בבת אחת – שינויים מאסיביים בקצב השיר ומילים חזקות ומרגשות. אני חושבת שמגיע לו לנצח ולקחת את הקדם אחרי שבפעם הקודמת הוא קיבל תוצאה נמוכה בגמר האירוויזיון. הוא יביא את הניצחון לאוקראינה כי הוא באמת יודע מה הוא עושה ואיך להביא ביצוע ווקאלי ובימתי הכי מדהים שיש! סומכת עליו בעיניים עצומות שייצג את המדינה האהובה עליי.

 

טל דהן: מקום ראשון – אליונה אליונה וג'רי הייל (alyona alyona & Jerry Heil)

השיר "Teresa & Maria" לגמרי יכול להיות זוכה אירוויזיון 2024! השיר משלב אלמנטים אתניים, אוקראינית יחד עם אנגלית, ראפ יחד עם המנון, שתי זמרות מסגנונות שונים, קולות הרמוניים, לחן קליט ומסר עוצמתי. אם הופעתן תהיה ראויה בגמר הוידביר והן יזכו, יש בהחלט סיכוי שנתחיל לארוז לאוקראינה בשנה הבאה (או למדינה שתארח מטעמה פעם נוספת).

 

שחר אסידו: מקום ראשון – אליונה אליונה וג'רי הייל (alyona alyona & Jerry Heil)

אחרי התלבטויות קשות בחרתי בסוף בשיר של אליונה אליונה וג׳רי הייל. הקדם של אוקראינה מאוד חזק השנה ואני בטוחה ששני השירים במקום הראשון והשני שלי יכולים להביא תוצאה מדהימה לאוקראינה בתחרות הקרובה, אך ייתכן והשיר ״Teresa & Maria״ יכול להגיע להישגים גבוהים יותר. עם בימוי טוב השיר יכול להביא לניצחון באירוויזיון כולו.

 

חן פדר: מקום ראשון – אליונה אליונה וג'רי הייל (alyona alyona & Jerry Heil)

קדם האירוויזיון האוקראיני השנה הוא הקדם האהוב עליי עד כה בעונה הנוכחית, אבל יש רק צמד אחד שיכול לזכות. אני מדבר כמובן על ג'רי הייל ואליונה אליונה עם השיר המושלם שלהן שפשוט לא מפסיק להתנגן אצלי מהיום שיצא.התוצאות המלאות

מבצע אבי אופק רוני טל שחר חן סיכום
alyona alyona & Jerry Heil 12 12 10 12 12 12 70
MÉLOVIN 4 10 12 10 10 8 54
ANKA 10 7 5 7 10 39
INGRET 8 2 7 6 8 6 37
NAHABA 6 8 8 7 29
YAGODY 3 6 8 5 5 27
SKYLERR 7 3 3 4 7 24
YAKTAK 5 6 3 5 3 1 23
Drevo 1 1 2 4 6 4 18
Ziferblat 2 5 1 2 2 2 14
NAZVA 4 4 1 1 3 13

השירים המתמודדים בקדם האירוויזיון האוקראיני:

 1.  YAKTAK — “Lalala
 2. INGRET – “Keeper
 3. NAZVA – “Slavic English
 4. ANKA – “Palala
 5. Drevo – “Endless Chain
 6. alyona alyona & Jerry Heil – “Teresa & Maria
 7. MÉLOVIN – “DREAMER
 8. SKYLERR – “Time is Running Out
 9. Ziferblat — “Place I Call Home
 10. YAGODY — “Tsunamia
 11. NAHABA – “GLASSS

לחצו על שם השיר להאזנה!

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-19 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2003 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!