להקת קיינו (KEiiNO) היא המועמדת המועדפת עליכם לייצג את נורווגיה באירוויזיון 2024 עם השיר "Damdiggida", כך קבעו הגולשים בסקר שנערך באתר. הלהקה זכתה ב-42.98% מקולות הגולשים.

צילום: Andres Putting / EBU

בסקר שנערך באתר, אתם הגולשים קבעתם שהמועמדת המועדפת עליכם לייצג את נורווגיה באירוויזיון 2024 היא להקת קיינו (KEiiNO), אשר מתמודדת בקדם האירוויזיון הנורווגי עם השיר "Damdiggida". הלהקה זכתה בסקר ב-42.98% מקולות הגולשים. הגמר הנורווגי שבסיומו יבחר השיר לאירוויזיון יתקיים הערב בשעה 20:50.
תוצאות הסקר:

במקום השני עם 20.66% מקולות הגולשים, דורגה להקת גוטה (Gåte) עם השיר "Ulveham". למקום השלישי עם 14.88% מקולות הגולשים, הגיעה הזמרת אריקה נורוויץ' ביחד עם סופר רוב (Super Rob & Erika Norwich) עם השיר "My AI".

This poll is no longer accepting votes

סקר: איזה שיר צריך לייצג את נורווגיה באירוויזיון 2024?

דירוג מערכת יורומיקס:

צוות מערכת יורומיקס שהאזין לשירים, חשב מעט אחרת מהגולשים. במקום הראשון דורגה להקת גוטה (Gåte). למקום השני הגיעה הזמרת אן-פרינסס (Annprincess), ובמקום השלישי דורגה קיינו (KEiiNO). יחד עם זאת, חברי המערכת היו מאוד חלוקים בדעתם כשלכל אחד פייבוריט אחר. כדי לצפות בתוצאות המלאות של דירוג חברי מערכת יורומיקס לחצו כאן.

ספוטיפיי:

עפ"י כמות ההאזנות בספוטיפיי, ניתן לזהות שדווקא סופר רוב ואריקה נורוויץ' (Super Rob & Erika Norwich) פופולרים במיוחד ומובילים בכמות ההאזנות! לצמד כ-805 אלף האזנות. במקום השני בכמות ההאזנות מדורגת להקת קיינו (KEiiNO) עם כ-740 אלף האזנות, ובמקום השלישי מדורגת להקת גות'מיניסטר עם כ-337 אלף האזנות. להקת גוטה (Gåte) שנבחרה למקום הראשון על ידי מערכת יורומיקס  ולמקום השני על ידי קוראי האתר, מדורגת רק במקום החמישי במצעד ההאזנות בספוטיפיי.
קיינו – מי אתם?

להקת KEiiNO הם הרכב נורווגי שהוקם בשנת 2019. חברי הלהקה הם הראפר מלפלנד פרד בוליו (Fred Buljo) והזמרים אלכסנדרה רוטאן (Alexandra Rotan) וטום הוגו הרמאנסן (Tom Hugo Hermansen). לכל אחד מחברי הלהקה קריירת סולו מצליחה והחיבור ביניהם נעשה במיוחד עבור השיר "Spirit In The Sky", אשר התמודד באירוויזיון 2019. הלהקה זכתה בתחרות בהצבעת הקהל ובשקלול הסופי הגיעה למקום השישי עם 291 נקודות.

הלהקה המשיכה להוציא שירים ביחד אשר הצליחו מאוד באירופה ובנורווגיה. קיינו התמודדו שוב בקדם האירוויזיון הנורווגי ב-2021 עם השיר "MONUMENT" ולמרות שהיו פייבוריטים לזכייה הגיעו למקום השני ולא זכו בקדם.

 

MGP 2024

הערב בשעה 20:50 (שעון ישראל) יתקיים הגמר הגדול של קדם האירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix 2024", בסיומו יבחרו הנציג והשיר שייצגו את נורווגיה באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה. בקדם יתמודדו תשעה שירים, כאשר השיר הזוכה ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל (60%) ושל צוות שופטים בינלאומי (40%).

המשדר יחל הערב בשעה 20:50.
לצפייה בקדם האירוויזיון הנורווגי – לחצו כאן!

 

רשימת המתמודדים בקדם האירוויזיון הנורווגי:

  1. KEiiNO – "Damdiggida"
  2. Annprincess – "Save Me"
  3. Gothminister – "We Come Alive"
  4. Ingrid Jasmin – "Eya"
  5. Miia – "Green Lights"
  6. Margaret Berger – "Oblivion"
  7. Dag Erik Oksvold & Anne Fagermo – "Judge Tenderly of Me"
  8. Gåte – "Ulveham"
  9. Super Rob & Erika Norwich – "My AI"

לחצו על שם השיר להאזנה!

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!