קדם האירוויזיון האוקראיני החל הערב כשבסיומו אמור היה להיבחר הנציג לאירוויזיון 2024, אך בשל תקלה טכנית וקריסת מערכת ההצבעה, הוחלט לדחות את ההכרזה על הנציג למחר.

באוקראינה אמור היה להיבחר הערב הזוכה הגדול בקדם האירוויזיון שהחל בשעה 18.00 בערב. ברשת הטלוויזיה האוקראינית, Suspline, טוענים שבמהלך משדר התחרות המקומית קרסה האפליקציה בעזרתה ניתן היה להצביע למתמודדים בתחרות בשל עומס יתר.

לפי הדיווח, במשך זמן רב לא הצליח הציבור האוקראיני להצביע לשיר האהוב עליהם. בשל כך, הוחלט לפתוח את ההצבעה מחדש ולאפשר את ההצבעה עד מחר, ה-4 בפברואר, בשעה 19:05 (שעון ישראל). בעקבות זאת, הוחלט לקיים מחר משדר הכרזה על הזוכה בתחרות. שעה מדויקת של המשדר תפורסם בהמשך.
קדם האירוויזיון האוקראיני החל כמתוכנן בשעה 18:00 (שעון ישראל). הזוכה בתחרות אמור להיבחר ע"י שילוב של 50% הצבעת קהל ו-50% הצבעת שופטים. במידה ויהיה תיקו בתוצאה הסופית, הצבעת הקהל היא זו שתכריע לטובת המנצח.

את הקדם הערב הגישו טימור מירושניצ'נקו (Timur Miroshnychenko), ג'וליה סאנינה (Julia Sanina) וואסיל באיידאק (Vasyl Baidak). טימור היה אחד ממנחי אירוויזיון 2017 שנערך בקייב, הנחה את אירוויזיון הילדים שנערך באוקראינה בשנים 2009 ו-2013, ומשמש כפרשן של אוקראינה בתחרות מאז 2007. ג'וליה סאנינה הייתה אחת ממנחות אירוויזיון 2023 שנערך בליברפול, ומוכרת בעיקר כסולנית של להקת דה הארדקיס (The Hardkiss) שהתמודדה בקדם האוקראיני ב-2016 עם השיר "Helpless" שהגיע למקום השני.

צוות השופטים בקדם האירוויזיון:

 • אנדרי דנילקו (Andriy Danylko): הזמר העומד מאחורי הדמות ורקה סרדוצ'קה (Verka Serduchka), נציגת אוקראינה באירוויזיון 2007.
 • ג'מאלה (Jamala): זוכת אירוויזיון 2016.
 • סרחי טנצ'ינטס (Serhiy Tanchynets): זמר ומוזיקאי, סולן להקת בז לימיטיישנס (BEZ Limitations).
המתמודדים בקדם האירוויזיון לפי סדר הופעתם:

 1.  YAKTAK — “Lalala
 2. INGRET – “Keeper
 3. NAZVA – “Slavic English
 4. ANKA – “Palala
 5. Drevo – “Endless Chain
 6. alyona alyona & Jerry Heil – “Teresa & Maria
 7. MÉLOVIN – “DREAMER
 8. SKYLERR – “Time is Running Out
 9. Ziferblat — “Place I Call Home
 10. YAGODY — “Tsunamia
 11. NAHABA – “GLASSS

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

מלובין (MÉLOVIN): ייצג את אוקראינה באירוויזיון 2018 עם השיר "Under The Ladder" והגיע למקום ה-17. בנוסף, התמודד בקדם האוקראיני ב-2017 עם השיר "Wonder" והגיע למקום השלישי.

ג'רי הייל (Jerry Heil): התמודדה בקדם האוקראיני ב-2020 עם השיר "Vegan" והגיעה למקום השישי והאחרון בגמר. ב-2023 התמודדה בפעם השנייה עם השיר "When God Shut the Door" והגיעה למקום השלישי.

אינגרט (Ingret): התמודדה בקדם האוקראיני ב-2018 עם השיר "Save My Planet" והגיעה למקום השביעי.

דרבו (Drevo): להקת הפולקלור האוקראיני נכנסה לרשימת המועמדים לקדם האירוויזיון ב-2023 אך לא צלחה את האודישנים.

סקאיילר (SKYLERR): הזמרת נכנסה לרשימת המועמדים לקדם האירוויזיון ב-2023 אך לא צלחה את האודישנים.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-19 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2003 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!