אור כהן הבטיחה את מקומה בגמר התוכנית 'הכוכב הבא'. ארבעה מתמודדים אחרים ינסו להבטיח את מקומם בגמר במהלך הפרק הבא. סיכום חצי הגמר.

הפרק ה-21 (חצי הגמר) של "הכוכב הבא – מהדורה מיוחדת 2024" שודר הערב בקשת 12 כשכל אחד מחמשת המתמודדים ביצע שיר במטרה לקבל את התוצאה הטובה ביותר הערב ולקבל את הכרטיס הנכסף הראשון לגמר. בסיום המשדר הבטיחה אור כהן את מקומה בגמר, בזמן שעדן גולן, דור שמעון, מיקה משה ושי טמינו יתמודדו שוב בפרק הבא על שלושת הכרטיסים האחרונים לגמר התכנית.

אנחנו נהיה כאן לאורך כל העונה כדי לדווח על כל החדשות, הדיווחים וההימורים! עקבו אחרינו!
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר
מיקה משה

מיקה פתחה את הערב עם השיר "Umbrella" (במקור של ריהאנה). הקול של מיקה קטיפתי ומרגש כרגיל. היא יושבת על פסנתר ושרה, וזה נתן לי ממש חזון למה שהיא מתכננת להביא על בימת האירוויזיון במידה ותזכה. את מיקה מלווים שני רקדנים בסגנון מודרני, והאמת שהעמדה כזו יכולה לעבוד גם בבמה הגדולה באירופה, כי די ברור שהכיוון הכללי הוא שליחת בלדה עם חלקים בעברית השנה. לטעמי לא מדובר בביצוע סוחף במיוחד, ולמעשה בעיניי זה אחד הביצועים החלשים של מיקה בתוכנית.

עדן שיבח: "אני מת על הטריקים שאת עושה – את לוקחת את השיר לעיבוד אחר לגמרי והופכת אותו לשלך". אסף הביע ביקורת: "היה חסר סחף ושפיץ של כל הדבר הזה. עשית הכול נכון, יפה, לא זייפת – אבל חסר שפיץ". קרן: "יש פה בחורה צעירה בת 16 וזה מעמד כל כך מלחיץ. עשית את זה בצורה יציבה, החזקת את כל הדבר והרגשתי שאני רואה בלרינה בתוך תיבה. אני רואה אותה באירוויזיון".

קרן, שירי, איתי, רן ועדן הצביעו בעד. אסף – נגד. מיקה קיבלה 84%. 

דור שמעון

דור בחר לבצע את השיר "מאוהב בגשם" (במקור של עופר לוי). כתבתי בעבר שאני מרגישה שדור אמנם זמר נהדר – אבל לא מחדש הרבה במהלך העונה. אולם, הפעם הוא ביצע את השיר עם עיבוד הרבה יותר "אדג'י", ואהבתי מאוד שהוא החליט לצאת מהקופסה. האמת שיכול להיות מסקרן מאוד לראות את דור על בימת האירוויזיון עם שיר בסגנון ים תיכוני, אבל אני בספק גדול שהקהל האירופאי יתחבר לסגנון. לדור יש ביטחון בימתי רב ויש לו פוטנציאל לקריירה מטורפת בארץ.

שירי פתחה בתשבוחות: "כרגיל, ביצוע קולי מדהים. אבל לאירוויזיון? אני לא יודעת, אבל למי אכפת?" אסף: "נרשמו פעימות לב בחלק שלנו בשולחן". קרן: "דמיינתי אותך באירוויזיון וזה ממש מחוץ לקופסה. אתה זמר ללא דופי ואתה יודע מי אתה".

כל השופטים הצביעו בעד. דור קיבל 80%. 
שי טמינו

שי בחרה לשיר הערב את השיר "לאורך הים" (במקור של עפרה חזה). אהבתי מאוד את שילוב האלמנטים האתניים ששי בחרה להבליט על הבמה, כולל השירה באמהרית – זה הוסיף לקסם הביצוע וגרם לי לתהות האם תעשה דבר דומה באירוויזיון במידה ותיבחר. ההשוואה של טמינו לעפרה חזה נאמרה לא מעט לאורך התוכנית, ואכן יש לה קול זך ונעים. שי מפתיעה אותי כל ביצוע מחדש והביצוע הזה היה אחד מהטובים שלה בעיניי.

איתי התחבר לאתניות שבביצוע: "אהבתי שיש את ה'קס' בהתחלה, אני אוהב אותך ומרגיש לי שלא באמת אכפת לך מה יקרה – את מביאה את הכיף שלך וכל הכבוד לך". קרן: "ממש הבאת אותנו אלייך הביתה ולנשמה שלך, ככל שהעונה מתקדמת אני יותר ויותר מתחברת אלייך. האמהרית מאוד שירתה אותך". אסף: "אני מאוד אוהב איך שאת שרה, אבל לא היית צריכה להתאמץ כל כך הרבה. אני אוהב כשאת שרה שקט אבל הביצוע הזה היה עוצמתי לי מדי וזה קצת הדף אותי". שירי: "זה איזשהו טעם אישי. זה שיר שתמיד מרגש אותי ואת שרה כל כך יפה, ואמהרית והכל קרה – ולי לא קרה כלום, זה עניין שלי".

קרן, רן, איתי ועדן הצביעו בעד. אסף, שירי ועדן – נגד. שי קיבלה 62%.

אור כהן

אור בחרה לבצע הערב את השיר "חומות חימר" (במקור של מרגול). הבחירה מפתיעה ביותר, כי אור אמנם ביצעה שירים בעברית לאורך העונה, אך לא בעלי אופי ים-תיכוני. אור ממשיכה להוכיח שיא יכולה לבצע כל סגנון מוזיקלי בהצלחה רבה. היא ממשיכה להפגין ביטחון רב על הבמה. לקח זמן לביצוע להתפוצץ, אך זה קרה ואני מבינה לגמרי מדוע השופטים והקהל מתחברים אליה כל ביצוע מחדש. ביצוע כזה באירוויזיון יכול להפתיע, אך זו לקיחת סיכון שצריך לקחת בחשבון ולהביא שיר זכיר מספיק.

אסף הביע התלהבות: "מה מה מה הלך פה? איזו עוצמה, אילו אנרגיות! היא יודעת לבחור את העיבוד הנכון, כי כל פעם שהיא מביאה אותה בכל הכוח זה נשמע כמו מישהי שהולכת לעשות אלבום מדהים". עדן: "היה צריך להחליף את הרקע על מסכי הלד לאש, כי שרפת את המקום! אבל לא תקפת שום דבר. זה היה מדויק וחד ואני רוצה כרטיס להופעה שלך". שירי: "לא רק שלא תקפת, את השארת אותנו במתח. איזו כריזמה, נשארנו בשוק, הקהל התרומם ונולדת עם ניסיון בימתי". קרן: "מנסה לאסוף את עצמי כי אני משתגעת מהביצוע הזה! אנחנו נמצאים במציאות הזויה, והבאת את זה כמו 'בלבוסטה' – את לוחמת, את לביאה ואת לוקחת איתנו לניצחון ולאירוויזיון". רן: "את הזוכה של העונה מבחינתי".

כל השופטים הצביעו בעד. אור קיבלה 93%. 
עדן גולן

עדן ביצעה את השיר "Roar" (במקור של קייטי פרי). אני לגמרי בעד לשלוח לאירוויזיון שיר בסגנון הזה – שיר ווינרי שנשמע שקט בהתחלה אבל מתפוצץ תוך כדי הביצוע. הקול של עדן נשמע משום מה פחות עוצמתי מביצועים אחרים שלה, ייתכן שזה בגלל הריקוד שביצעה במקביל. לטעמי מדובר באחד הביצועים החלשים של עדן בתוכנית מבחינה קולית.

למרות שכל השופטים הצביעו בעד, הם הביעו לא מעט דברי ביקורת. שירי: "אני לא מרגישה שאת צריכה רקדנים, את יותר טובה מזה וזה מקטין אותך. אני רואה אותך שרה בצורה עוצמתית בדרך כלל, וזה היה קטן הפעם וזה ביאס אותי. את כוכבת פופ, רקדנית מהממת ופצצת עולם. עכשיו לאירוויזיון הזה, זה לא מתאים". אסף: "יש משהו בדמות שלך שטיפה גדולה מהחיים, וכשאת יורדת לרמה של להתאמץ ולרקוד, את כאילו הופכת לפועלת של עצמך וזה מקטין אותך. את צריכה להישאר הנסיכה שלך ולהתרכז בווקאליות. הרעיון בלהיות גדולה מהחיים זה לפעמים גם לוותר על דברים שאת יכולה לעשות". רן: "עשית לנו חיים מאוד קשים כי בהשוואה למה שראינו מאור – אלה שני דברים כל כך שונים ושתי זמרות שלא נראו שנים בישראל". קרן: "השאגה שלך מתחברת לי לגמרי שאנחנו מחכים לחטופים שלנו, והשאגה הזו עם העיבוד הנכון יכולה לייצג אותנו באירוויזיון. אני סומכת עלייך".

כל השופטים הצביעו בעד. עדן קיבלה 88%.

אור כהן קיבלה את הציון הגבוה ביותר הערב, והיא משריינת את מקומה בגמר שייערך ביום שלישי, ה-6.2.
הצביעו לסקר שלנו: מי המתמודד הראוי ביותר להתמודד בגמר "הכוכב הבא"?

This poll is no longer accepting votes

הכוכב הבא: מי המתמודד הראוי ביותר להתמודד בגמר "הכוכב הבא"

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!