ליאן בירן נאלצה להיפרד מהתוכנית 'הכוכב הבא' – חמישה מתמודדים נשארו במרוץ לאירוויזיון, והם: עדן גולן, אור כהן, שי טמינו, דור שמעון ומיקה משה. סיכום רבע הגמר.

הפרק ה-20 (רבע גמר) של "הכוכב הבא – מהדורה מיוחדת 2024" שודר הערב בקשת 12 כששת המתמודדים נאלצו להתמודד עם אתגר "ההקדשה", בו יוקרן  במהלך הביצוע של כל מתמודד סרטון שמוקדש עבורו מאדם קרוב וחשוב. המתמודדים חולקו ל-3 זוגות וכל זוג התמודד זה מול זה ראש-בראש. שלושת המתמודדים שהפסידו הועמדו להדחה ושופטי התכנית בחרו את המתמודד המודח. בסיום המשדר נשארו במרוץ לאירוויזיון 5 מתמודדים – אחד מהם יהיה הנציג הישראלי לאירוויזיון 2024.

אנחנו נהיה כאן לאורך כל העונה כדי לדווח על כל החדשות, הדיווחים וההימורים! עקבו אחרינו!
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר
מיקה משה מול אור כהן

מיקה משה

מיקה פתחה את הערב עם השיר "יסמין" (במקור של הפיל הכחול). מיקה מתחילה את השיר כשהיא יושבת כל כיסא גבוה, לבושה בשמלה ירוקה, ומבצעת את השיר עם קול מלא אוויר שנותן תחושה מלטפת ונעימה. מיקה מקדישה את השיר לאחותה הקטנה. הסגנון של מיקה מאוד מאוד ישראלי. היא זמרת מעולה ומרגשת מאוד. היא משלבת את התמימות הילדותית (היא רק בת 16!) יחד עם בגרות יוצאת דופן. אך אם הסגנון המאוד ישראלי הזה יקלע לטעם האירופי? האם בלדה בעברית יכולה לרגש את האירופאים שלא ממש מחבבים אותנו בימים אלה? אני בספק! מיקה את מדהימה והקהל פשוט מטורף עלייך ותומך בך בכל ביצוע!

איתי אמר למיקה: "אני חושב שאת זמרת מצוינת, אני חושב שיהיה לך פה קריירה להרבה מאוד שנים, יש הרבה מה לספר, יש לך סטייטמנט. יש לך עמדה של אישה חזקה שיודעת מה היא רוצה, ואת מופלאה בעיניי". אסף מנגד אמר: "אני חושב שזה עיניין של חיבור, ההגשה לך היא אכן ישירה, מתוקה, טובה. היה מאוד חסר לי איזשהו ניגוד. אני צריך ניגוד בשביל להתרגש, משהו שילך נגד משהו… לאדם מסוכסך עם עצמו כמוני זה היה קצת שלם מידי. זה היה נורא נורא בסדר".

קרן, שירי, רן, איתי ועדן הצביעו בעד. אסף – נגד. מיקה קיבלה 88%. 

אור כהן

אור בחרה להקדיש את השיר "אילו יכולתי" (במקור של ריקי גל) לאימה האהובה. אור מהפנטת אותי בכל פעם מחדש. כמות הרגש שהיא מצליחה להחדיר במאזיניה היא פשוט מעוררת השתהות. סרטון הברכה של אימה של אור ריגש אותה מאוד והשבר הקטנטן הזה הצליח לרגש גם אותי עד דמעות. באמת. בחירות השירים של אור כל כך מגוונות והיא בהחלט יכול לדמיין את אור על בימת האירוויזיון. אור את זמרת מעולה ולמרות הדמות המצחיקה שיוצאת ממך את גם יכולה לרגש עד דמעות. מושלם כל פעם מחדש.

עדן אמר: "אני רוצה לשבח אותך על היכולות שלך כל נאמבר להיות זמרת אחרת. יום אחד את זמרת נשמה מטורפת, יום אחד את זמרת פופ, זמרת מזרחית. אני חושב שאת הזמרת הכי טובה בתוכנית פה". אסף חושב אחרת: "מבחינה אישית הייתי על סף דמעות, זה היה מאוד מאוד מרגש. מביינה טכנית זה היה הביצוע הכי פחות טוב שלך בעונה. אני חושב שאת זמרת כל כך הרבה יותר טובה מזה".

קרן, שירי, רן, איתי ועדן הצביעו בעד. אסף – נגד. אור קיבלה 75%.
מיקה עולה לחצי הגמר.
דור שמעון מול שחר טמינו

דור שמעון

דור בחר לשיר את השיר המרגש "אמן על הילדים שלי" (במקור של חנן בן ארי) ולהקדיש אותו לרעייתו. דור לקח את השיר לסגנון הים תיכוני שמאפיין אותו. כמה רגש יש בדור! ביצוע מצוין לשיר מעולה! דור פותח את הקול ואני מצטמרר. דור הוא בהחלט אחד הזמרים המפתיעים בעונה הזו. אני כל כך בטוח שהוא יצליח לאחר התכנית הזו כי הוא כל כך ראוי וכל כך מרגש. דור גם יכול להפתיע את כולנו באירוויזיון.

איתי אמר: "אני מתחיל להבין שבחירות השירים אצלך הן מאוד קריטיות. זה לא בהכרח התאים לך, אני חושב שהבחירה לא הייתה טובה. אתה זמר ענק אבל ההתעסקות שלך בטכניקה הורסת את כל האותנטיות". רן אמר: "אני נהנתי מהמאבק שלך, כי בדרך כלל אתה בא נורא בטוח ולא היית באזור שלך. ודווקא אני חושב שצלחת את זה יפה. זה היה ביצוע יפה סך הכל".

רן, שירי ואסף הצביעו בעד. עדן, איתי וקרן – נגד. דור קיבל 63%.

שי טמינו

שי הקדישה את השיר "I'll Stand By You" (במקור של הפריטנדרס) למשפחה המורחבת שלה, הוריה וחמשת אחיה. שי היא מתמודדת נוספת שמצליחה לגרום לי לאהוב אותה יותר מפרק לפרק. היא מדייקת מבחינה קולית, מרגשת, מעצימה ומביאה לבמה את כל החמלה והחום שכל אחד מאיתנו זקוק לו בתקופת המלחמה הקשה הזו. שי את מדהימה ואת כל כך ראויה להמשיך לחצי הגמר!

עדן אמר: "צריך להחזיק את הביצוע גם כשיש ריגושים ולחץ. זה אומר המון על זמרת שנשברת באמצע ביצוע. אני מצפה מכל מתמודד שיביא את עצמו בצורה הטובה ביותר וגם ימציא משהו חדש". קרן הוסיפה: "אני ראיתי כמה את יפה, לא בגלל איך שאת נראית, משהו בוקע מהעיניים שלך, מהמבט שלך, ואני מאוד אהבתי את השבר הזה".

רן, שירי, איתי וקרן הצביעו בעד. עדן ואסף – נגד. שי קיבלה 72%.
שי עולה לחצי הגמר.
ליאן בירן מול עדן גולן

ליאן בירן

ליאן בחרה לשיר את השיר "אמא" (במקור של שירי מימון) וכמובן להקדיש אותו לאמה האהובה. ליאן הוכיחה לאורך כל העונה שיש לה יכולות לרגש ולהרשים אותנו עם קולה המיוחד וכך גם הפעם, ליאן נתנה ביצוע מקסים ומרגש. אני מאמין שתהיה לה קריירה מפוארת והיא כל כך צעירה! היא תמשיך לגבש את הסגנון הייחודי שלה ואנחנו מחכים לשמוע את השירים המקוריים שלך עם האמירה האישית והמעצימה שלך.

שירי סיפרה על השיר ואמרה: "ביצעת אותו כל כך יפה לאימא הגיבורה שלך". עדן הוסיף: "ריגשת אותי, מסתבר ששירים של שירי מימון יושבים עלייך כמו כפפה ליד". אסף הזהיר: "האדום שלי הוא איזשהי אזהרה לעניין שאני חושב שמוקדם לך לייצג את ישראל באירוויזיון כי את צעירה, אבל עם זאת אני חייב לשבח אותך. אני חושב שהביצוע היה באמת מאוד יפה".

רן, שירי, עדן, איתי וקרן הצביעו בעד. אסף – נגד. אסף קיבל 82%.

עדן גולן

עדן בחרה להקדיש את השיר "You Raise Me Up" (במקור של ג'וש גרובן) לסבה שנפטר מ-ALS ולאמה שמלווה אותה ומעורבת מאוד בחייה. עדן בחרה לבצע את אחד השירים הגדולים והמרגשים שאני מכיר. עדן מתחילה עם צלילים נמוכים מאוד ויפהפיים להפליא. הטכניקה של עדן היא מהטובות ביותר מבין כל המתמודדים. יש בעדן כשרון ענק, שלצערי אנחנו נחשפים בעונה הזו רק לחלקו. אהבתי מאוד שלמרות ההתרגשות מהסרטון של אימה שהוקרן באמצע השיר, היא לא נשברה והמשיכה "להלחם" על השיר כדי לתת את הטוב ביותר. עדן יכולה להפגין קול גדול ומרשים ולרגש עם קול קטן ועדין. יש בעדן את כל החבילה. מושלמת.

שירי אמרה: "מה שקורה באירוויזיון זה שאת מחזיקה את עצמך כל כך על הבמה ואז יש את הרגע הזה של ההתפרקות, וזה בדיוק מה שקרן עכשיו לעדן. אחרי הביצוע את מרגישה שבאמת נתת את כל כולך ועשית מה שאת יכולה ורק עכשיו את יכולה לתת לעצמך ליפול. ואת פשוט מהממת". אסף הוסיף: "היא יודעת מה היא עושה, היא מתאמנת על זה מאז שהיא נולדה, היא כמו ספורטאית אולימפית, היא על מקצה מוזיקה והיא עושה את מה שצריך. היא למדה, היא מיישמת ומתאמנת – והיא מעולה. לתוך הדבר הזה צריך ליצוק תוכן, מישהו צריך לכתוב שיר שיהיה מרגש".

כל השופטים הצביעו בעד. עדן קיבלה 94%.
עדן עולה לחצי הגמר.
אור כהן, דור שמעון וליאן בירן הועמדו להדחה – אך ליאן הודחה על ידי השופטים הערב.

הצביעו לסקר שלנו: איזה ביצוע היה הטוב ביותר לדעתכם בסבב הביצועים האחרון?

This poll is no longer accepting votes

הכוכב הבא: איזה ביצוע היה הטוב ביותר בפרק האחרון?

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!