צילום מסך.

אן-מארי דוד (Anne-Marie David), זוכת אירוויזיון 1973 ונציגת צרפת לאירוויזיון 1979, הופיעה אמש בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי וענדה סרט צהוב שמסמל קריאה להחזרת החטופים הישראלים משבי חמאס.

אן-מארי דוד (Anne-Marie David) היא אחת מזמרות האירוויזיון המוכרות והאהובות מכל הזמנים. הזמרת ייצגה את לוקסמבורג במגרש הביתי באירוויזיון 1973 עם השיר "Tu Te Reconnaître (בעברית: "אתה מזהה את עצמך"), והביאה ללוקסמבורג זכייה שנייה ברציפות ורביעית סך הכל עד אותה עת.

לאורך השנים נשארה הזמרת בקשר חם עם הקהל הישראלי והופיעה כאן פעמים רבות, כאשר בין היתר הופיעה בפני הקהל הישראלי באפריל שעבר במופע האירוויזיון "ישראל קולינג" (Israel Calling) שנערך בתל אביב. ב-2022 זכינו לראיין את הזמרת במהלך סיבוב הופעות שערכה בישראל, ראיון שאותו תוכלו לראות שוב כאן.
באוקטובר האחרון, כאשר פרצה המלחמה בין ישראל לחמאס ברצועת עזה, ביקשה הזמרת להעביר מסר דרך מנהלה האישי, אלון אמיר: "אני אעשה כל מה שאפשר עבור העם הישראלי. אני אוהבת אתכם ואני מרגישה קרובה מאוד לעם ישראל. אתם יכולים לסמוך עליי ובמידה ואתם זקוקים למשהו. נסו לשמור על עצמכם והמשיכו לקוות. נשיקות חמות".

אמש (שבת), המשיכה הזמרת להראות את תמיכתה הבלתי מסויגת בישראל, כאשר במהלך קדם האירוויזיון הלוקסמבורגי עלתה להופיע עם שירה הזוכה מאירוויזיון 1973, וניתן היה לראות שהזמרת עונדת על שמלתה סרט צהוב. הסרט הפך לאחרונה לסמל לקריאה להחזרת כל החטופים שנמצאים בשבי ברצועת עזה ע"י ארגון הטרור חמאס. אלפי ישראלים מסתובבים כיום עם הסמל שהפך במהרה לסמל בינלאומי.

 
לוקסמבורג באירוויזיון 2024

טלי גולרגנט, שזכתה בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי, תייצג את לוקסמבורג באחד מחצאי הגמר שייערכו ב-7 וב-9 במאי עם שירה "Fighter" (בעברית: "לוחם"). השיר נכתב ע"י אנה זימר (Anna Zimmer) ביחד עם שלושה כותבי אירוויזיון מוכרים: דארדוסט (Dardust), שהיה בין כותבי השיר האיטלקי לאירוויזיון 2019 "Soldi", ומאנון רומיטי (Manon Romiti) וסילביו ליסבון (Silvio Lisbonne), שהיו שותפים לכתיבת השיר הבלגי לאירוויזיון 2022, "Miss You". השיר מבוצע ברובו בצרפתית ומשלב בתוכו אנגלית.

נראה שהשיר "Fighter" עוסק באי ודאות לגבי העתיד והמאבק למצוא את דרכנו בחיים. הזמרת שרה על האתגרים של התבגרות והתמודדות עם אחריות, כמו גם על הקונפליקטים הפנימיים המתעוררים כאשר מנסים לאזן בין רצונות ושאיפות שונות. השיר מעביר מסר של התמדה, גילוי עצמי והמסע המתמשך של ניווט באי הוודאות של החיים. הוא מעודד את המאזינים לאמץ שינויים, להאמין בעצמם ולהמשיך לשאוף לחלומותיהם, אפילו ברגעים של ספק ובלבול.

לוקסמבורג מדורגת במקום 33 בטבלאות ההימורים נכון לרגע זה.

מקור: Eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!