חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים בקדם האירוויזיון האירי "Eurosong 2024". מי צריך לייצג את אירלנד באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

הערב בשעה 23:35 (שעון ישראל) יתקיים הגמר הגדול של קדם האירוויזיון האירי "Eurosong 2024". בקדם יתמודדו שישה שירים, כאשר השיר הזוכה ייבחר ע"י שילוב של צוות שופטים מקומי, צוות שופטים בינלאומי וקהל הצופים. רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך הקדם האירי.
אז מי צריך לייצג את אירלנד?

אבי זייקנר: מקום ראשון – איזבלה קרני (Isabella Kearney)

לא מצאתי אף שיר בקדם האירוויזיון שעשוי לעלות לגמר האירוויזיון. השיר המלודי של איזבלה קרני הוא היחיד שניתן להאזין לו ולחבב אותו. ההצלחה של איזבלה תלויה בעיקר בהופעה החיה.

נריה גודמן: מקום ראשון – אריקה-קודי (Erica-Cody)

השיר של אריקה-קודי הוא באמת השיר היחיד שבלט לי בקדם אירוויזיון הזה. הוא לא מושלם אבל התחברתי לעוצמה ולמסר. אני ממש מקווה שאלו רגשות שיצליחו לעבור גם בביצוע החי. במידה והזמרת תצלח את ההופעה החיה, היא ראויה לגמרי לייצג את אירלנד השנה באירוויזיון.

שחר אסידו: מקום ראשון – אריקה-קודי (Erica-Cody)

לפי רמת השירים בקדם האירוויזיון האירי נדמה שאירלנד ממש רוצה להישאר שוב פעם בחצי הגמר. השיר שדורג אצלי במקום הראשון יכול להתחבב על ידי הקהל אך לפי דעתי לא יעפיל לגמר מכיוון שרמתו נמוכה וזה שיר שיש המון כמותו.

טל דהן: מקום ראשון – איילשה (Ailsha)

השיר של איילשה מאוד לא קל לשמיעה, ולמרות שהוא המקום הראשון שלי בקדם אירוויזיון, עדיין לא התרגלתי להאזין לשיר במלואו. למרות הכול, הסיפור מאחורי השיר והסאונד המקורי שלו הם שגרמו לי לדרג אותו במקום הראשון. השיר מדבר על מערכת החינוך האירית והאופן שבו איריים לומדים את שפתם. למרות שתלמידים רבים בילו למעלה מעשור בשיעורי השפה האירית, רובם לא יכולים לנהל כיום שיחה באירית. בבחינה הסופית רואים ילדים בני 18 שעדיין עובדים עם ספרי תמונות כדי לתאר סצנות בשפה פשוטה. לא זכור לי שיר אירוויזיון עם מסר כל כך רנדומלי אבל חשוב, והעובדה שהשיר מושר גם באירית ועם אלמנטים איריים מלהיבה אותי אף יותר!

חן פדר: מקום ראשון – אריקה-קודי (Erica-Cody)

נראה שגם השנה אירלנד החליטה שלא לקחת את עצמה ברצינות בנוגע לתחרות האירוויזיון. כבר מספר שנים שהמדינה מוכרת בעיקר בחוסר המזל שלה בתחרות ובכך שהיא לא עולה לגמר, אך אני מאמין שבסופו של יום האירים בעצמם לא לוקחים את התחרות בחשיבות עליונה. השיר שכן בחרתי לדרג במקום הראשון הוא שיר חביב אך לא מספיק טוב. עם ביצוע מספיק חזק וטוב בלייב הוא לגמרי יכול לראות את גמר האירוויזיון.

אופק ג'רסי: מקום ראשון – איילשה (Ailsha)

השיר משלב את השפה האירית ומושך מיד את תשומת הלב. הרמה של קדם האירוויזיון הזה מאוד חלשה והשיר הזה מתבלט הרבה מעל כולם. מרגיש שזה השיר היחיד שבאמת מייצג את התרבות האירית נאמנה.

רוני גליק: מקום ראשון – איילשה (Ailsha)

איילשה היא המנצחת שלי והיא תביא לאירלנד תוצאה טובה בגמר. אירלנד עשויה לשלוח סוף סוף שיר בשפה האירית והז'אנר המוזיקלי הזה כל כך מדהים. השיר הולך לתפוס בטירוף אם היא תצליח לשיר טוב בלייב. בלי קשר היא אישית זמרת מושלמת והכי חמודה בעולם.
התוצאות המלאות

מבצע אבי נריה שחר טל חן אופק רוני סיכום
Erica-Cody 10 12 12 10 12 10 6 72
Isabella Kearney 12 4 10 8 10 8 4 56
Ailsha 2 2 6 12 6 12 12 52
Next In Line 8 8 8 6 4 4 8 46
Bambie Thug 6 10 4 2 8 2 10 42
JyellowL 4 6 2 4 2 6 2 26

רשימת המתמודדים בקדם האירוויזיון האירי:

  1. Erica Cody – "Love Me Like I Do"
  2. JyellowL – "Judas"
  3. Bambie Thug – "Doomsday Blue"
  4. Isabella Kearney – "Let Me Be The Fire"
  5. Next In Line – "Love Like Us"
  6. Ailsha – "Go Tobann"

לחצו על שם השיר להאזנה!
אירלנד באירוויזיון 2023

להקת ווילד יות' (Wild Youth), שזכתה בקדם האירוויזיון האירי, ייצגה את אירלנד עם שירה "We Are One" (בעברית: "אנחנו אחד"). אירלנד לא עלתה לגמר הגדול, לאחר שסיימה במקום ה-12 בחצי הגמר הראשון עם 10 נקודות בלבד.

זאת הפעם הרביעית ברציפות שבה אירלנד לא מעפילה לגמר הגדול, שיא שלילי אותו היא רושמת עם רצף אי ההעפלות בין השנים 2014-2017.

אירוויזיון 2024: זו ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צילום ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!