אריק סיני נאלץ להיפרד מהתוכנית 'הכוכב הבא' – שבעה מתמודדים נשארו במרוץ לאירוויזיון. ביניהם: עדן גולן, אור כהן ומיקה משה. סיכום שמינית הגמר.

הפרק ה-19 (שמינית הגמר) של "הכוכב הבא – מהדורה מיוחדת 2024" שודר הערב בקשת 12 כשכל אחד משבעת המתמודדים ביצע דואט בהפתעה עם זמר מוכר. המתמודד שהשיג את התוצאה הנמוכה ביותר הודח מהתחרות ולא המשיך לרבע הגמר. בסיום המשדר נשארו במרוץ לאירוויזיון 6 מתמודדים – אחד מהם יהיה הנציג הישראלי לאירוויזיון 2024.

אנחנו נהיה כאן לאורך כל העונה כדי לדווח על כל החדשות, הדיווחים וההימורים! עקבו אחרינו!
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר
אור כהן

אור פתחה את הערב עם השיר "Proud Marry" (במקור של טינה טרנר). אור ממשיכה להפגין ביטחון רב על הבמה, כאילו מדובר בזמרת עם קריירה ענפה של שנים. את אור הפתיעה בדואט הזמרת מרגול – האמת, הפתעה! לטעמי זה לא מהביצועים הטובים של אור העונה – היו לה ביצועים בהם היא הפגינה יכולות ווקאליות יותר מרשימות, אבל היא בהחלט הצליחה לייצב את מעמדה כאחת הפייבוריטיות של התוכנית. ניכר שאור מאוד התרגשה מנוכחותה של מרגול, אך זה לא הפריע לביצוע הקולי המדויק שלה במהלך השיר.

מרגול פרגנה לשותפתה לדואט: "את זמרת פנטסטית!". שירי הוסיפה: "מה שהכי שמתי לב זו המקצוענות שלך. השארת את הדואט בקצב וזה שאת זמרת ענקית זה כבר ידוע – אבל עכשיו הוכחת שבמאני טיים את יודעת לתת מעצמך גם במצבים לא נוחים". אסף: "מרגול פשוט גונבת את ההצגה. אני חושש שבביצוע הזה זו הייתה הפעם הראשונה שלא התעלפתי מהביצוע שלך ועם זאת, אני לא יכול לא להצביע לך כחול. את מדהימה ומגיע לך".

כל השופטים הצביעו בעד. אור קיבלה 94%. 

מיקה משה

מיקה בחרה לבצע את השיר "נגמר" (במקור של עידן עמדי, שנפצע בקרבות בעזה). הקול של מיקה קטיפתי ומרגש כרגיל. את מיקה הפתיע בדואט זוכת האירוויזיון נטע ברזילי – אולי זה סימן למזל טוב? ההרמוניה הקולית בין מיקה לנטע מהפנטת. מילות השיר מתחברות מאוד למציאות החדשה שנוצרה לנו, ואין ספק שזה בדיוק מה שהשופטים מחפשים העונה. היה גם מאוד מעניין ולא צפוי לראות את נטע מבצעת בלדה בעברית, והביצוע פשוט עבד נהדר ולא השאיר בשולחן השיפוט עין אחד יבשה.

נטע שיבחה: "איזו מדהימה את ואיזו זכות! את זמרת עדינה ומהממת". שירי: "נתתן משמעות כזו משמעות עוצמתית למילים שגם ככה עוצמתיות, וזה היה כל כך במקום!". רן: "את מתנגנת אצלי בבית בלופ והבנות שלי מכורות לקול שלך. את זמרת מדהימה. תיבת נגינה ואת שרה באירוויזיון ואין לב אחד שלא נמס בבית – כל ה-200 מיליון שיצפו". איתי הביע ביקורת לא צפויה: "יש בעיה שאת מכונסת-אובר כל הזמן לתוך עצמך. אני מבקש ממך – אם את יכולה להתנתק מזה ואת תהיי הרבה יותר גדולה – ועל זה האדום שלי".

קרן, שירי, אסף, רן ועדן הצביעו בעד. איתי – נגד. מיקה קיבלה 86%. 
דור שמעון

דור בחר לבצע את השיר "עד מתי אלוהיי" (במקור של זוהר ארגוב). אני מרגישה שדור אמנם זמר נהדר – אבל לא מחדש הרבה במהלך העונה. בעוד מתמודדים אחרים מבצעים סגנונות שונים, דור דבק בסגנון הים תיכוני ומבצע את השירים באותו אופן. אבל בביצוע של היום דור הפגין יכולות ווקאליות מטורפות הרבה יותר מבדרך כלל ולטעמי מדובר באחד הביצועים החזקים שלו. את דור הפתיעה בדואט הזמרת נסרין (שניצחה אותו בעונה של "אייל גולן קורא לך" לפני 12 שנה) – הקולות שלהם השתלבו נהדר וזה לחלוטין דואט שהיה יכול להתבצע בהופעת סולד-אאוט בקיסריה!

שירי הרעיפה מחמאות: "בגלל שאתה כזה ווקאליסט ענק, כשנסרין נכנסה נתתם כיף ודפקתם הופעה של החיים. אתה באמת בשורה ראשונה מבחינתי". עדן: "זה שצלחת שיר כל כך קשה ליד זמרת כל כך טובה מעיד הרבה ואיך אתה מגיע לסולמות האלה?! הקול שלך מדויק וחד כמו סכין". קרן: "מהרגע הראשון כחול ואני לא רואה את זה משתנה בינתיים, אתה אדיר". אסף הגיב בספק לשליחתו של דור לאירוויזיון: "אני לא יודע איך זה שייך לאירוויזיון וזה די ברור מה אתה עושה לאורך כל העונה ואת זה לא הייתי שולח לאירוויזיון".

קרן, שירי, רן, איתי ועדן הצביעו בעד. אסף – נגד. דור קיבל 79%. 

עדן גולן

עדן ביצעה את השיר "Let It Be" (במקור של הביטלס). עדן מוכיחה שוב שהיא יכולה לבצע כל סגנון אפשרי בשיא הטבעיות. את עדן הפתיעה בדואט ולארי חמאתי, וההרמוניה הקולית של שתיהן פשוט מצמררת. שוב, לא מדובר בביצוע ווקאלי מהחזקים של עדן אבל הביצוע עבד נהדר והסגנונות השונים של הזמרות השתלבו יחד בצורה מופלאה.

ולארי: "עדן מדהימה בטירוף והבאתם אותי לשיר עם הפייבוריטית שלי – יש לך את הביטחון, הניסיון, הכריזמה וקול מדהים וכמובן אנגלית!". שירי: "כשאני חושבת על האירוויזיון אני באמת מרגישה שאת יכולה לעשות את זה, שאת זמרת שאפשר לסמוך עליה ושיחקת אותה מבחינתי". רן: "עדן, אני עובר איתך רכבת הרים בתוכנית הזו. סיפרת שקצת רעדת בביצוע וזה כל כך החמיא לך – זה שלא הכול מושלם אבל כל כך מרגש, הגשת את השיר בצורה אינטליגנטית והלוואי שיר כזה לאירוויזיון".

כל השופטים הצביעו בעד. עדן קיבלה 92%.
שי טמינו

שי בחרה לשיר הערב את השיר "ימים של שקט" (במקור של לולה). השיר מחמיא מאוד לשי ולטעמי זו אחת הבחירות המדויקות שלה. את שי הפתיעה בדואט רוני דלומי. הסגנונות של שתיהן מאוד דומים והקולות שלהן משתלבים נהדר יחד. ההתרגשות של שי מהמעמד ניכרת אך זה לא מפריע לה כלל לביצוע הקולי המופלא וההרמוני. לטעמי זה הביצוע הטוב ביותר של שי מתחילת העונה, ללא צל של ספק.

רוני התפעלה: "שי, את כזאת מדהימה ומרגשת והנשמה שלך מונחת מול כולם". קרן: "בדואט עם רוני דלומי שאין לה פגם אחד עמדת בגבורה, וזה לחלוטין כחול". שירי הביעה ביקורת: "אני מאוד אוהבת אותך אבל אני חושבת שזה לא היה מוצלח. בהתחלה שרת מהמם אבל אז רוני נכנסה, ואם מסתכלים על זה כדואט בעיניי זה לא שירת אותך בכלל".

אסף, קרן, רן, איתי ועדן הצביעו בעד. שירי – נגד. שי קיבלה 72%.

ליאן בירן

ליאן בחרה לשיר את השיר "All I Ask" (במקור של אדל). אני מרגישה שההערה שאיתי נתן למיקה (שהיא מאוד מכונסת בעצמה במהלך הביצוע) נוגעת לליאן לא פחות. היא כמובן זמרת מופלאה, אבל היא מרוכזת מדי (ייתכן שלחוצה) ופחות נהנית על הבמה במהלך הביצועים. את ליאן הפתיע במהלך הביצוע תמיר גרינברג, ואני בטוחה שהדואט לא שירת במיוחד את רמת הלחץ שלה. תמיר מאוד בלט בדואט, ולצערנו זה בא קצת בעוכריה של ליאן הפעם. בגלל שהסגנונות שלהם כל כך שונים, משהו בדואט לא עבד לי לעומת השאר.

תמיר: "את מרגשת מאוד, יש לך קול מדהים וזה כבוד בשבילי להיות איתך פה". רן: "זה היה ביצוע מאוד מאוד יפה בעיניי, עמדת במבחן בגבורה לשיר ליד תמיר. השילוב שלכם היה מאוד יפה אבל יכולתי לחוש את פער הגילאים והניסיון". עדן: "בשלב כזה כשמתקרבים לאירוויזיון אני רוצה לחוות מכלול של תחושות. ממך אני מרגיש תחושה אחת כל הזמן. הייתי רוצה לגוון ומשהו שייתן לי יותר עניין". שירי: "אני חושבת שזה היה ביצוע מקסים ודווקא בתוך הדואט הצלחת להתבלט מדי פעם. הגיל שלך בא פה בעוכרייך ואני נאלצת לתת אדום". קרן: "השיר הזה החמיא לך מאוד, את זמרת טובה ויש לך קול מובהק אז אני אתן לך כחול". אסף: "בשלב הזה רואים את חוסר הניסיון. זה לא מספיק משוחרר. מתנצל בפנייך".

קרן ורן הצביעו בעד. אסף, איתי, עדן ושירי – נגד. ליאן קיבלה 56%.
אריק סיני

אריק סגר את הערב עם השיר "שוב" (במקור של ג'וזי כץ ושמוליק קראוס). למרות שמדובר באחד הביצועים הטובים של אריק בעונה (אם לא הטוב ביותר), כבודו במקומו מונח, אני אישית פחות מתחברת לסגנון השירה ה"דיבורי" שלו, ולטעמי הוא נשאר בתחרות עד כה לאו דווקא מטעמי השירה. את אריק הפתיעה בדואט זוכת האירוויזיון השנייה הערב – גלי עטרי. מאוד בלט לי שהביצוע הקולי של גלי היה טוב בהרבה מזה של אריק, אבל הביצוע מעין החזיר אותנו אחורה במכונת זמן לדואטים אייקוניים של שנות ה-70 וה-80.

רן שיבח: "זה היה ביצוע יפהפה, אני משוחד כי אריק הוא יוצא דפן. סיפרתם את הסיפור כל כך יפה. כחול קל". שירי: "אני עדיין שואלת האם אריק הוא המתמודד שנשלח השנה לאירוויזיון? יש הרבה סיבות למה כן אבל אני לא בטוחה. אולי בגלל הווקאליות שאני מרגישה שאתה לא מתרומם לשום מקום". אסף לא התנצל להגיד את האמת במלואה: "אני חייב לדבר עליך כמו על כל מתמודד בן 16. השיר מאוד יקר לי ושוב קיבל מזעור באינטרפרטציה שלך. אתה שוב הולך ומשחק יותר מלתת את הדבר הזה ואני חייב לתת מחאה – לקחת שיר ולא באמת ביצעת אותו. אתה יותר מדי קול, אתה לא מספיק מתאמץ לבצע את השיר, ואני נוסף בך יקירי האהוב". עדן הצטרף לדבריו: "אני מצד אחד אהבתי את כל מה שראיתי ושמעתי, אבל מה נעשה כשגלי לא תהיה פה? לצערי לא היה פה לחן וזה לא עבר אותי. אני מתנצל". קרן: "אני פשוט לא מסוגלת לתת אדום לנוכח הביצוע הזה ששמעתי, ולא בגלל שזה אריק סיני". איתי: "אני לא יודע מה להגיד כל כך. אסף אמר שהוא לא יודע כמה אירופאיים יוכלו להבין את זה. אני מתבייש שאני עושה את זה אבל אני חייב ללכת עם האמת שלי, אז מחילה".

רן, שירי וקרן הצביעו בעד. איתי, עדן ואסף – נגד. אריק קיבל 51%. 

אריק קיבל את הציון הנמוך ביותר הערב, והוא מודח מהתחרות בשלב זה.

אסי ורותם חשפו שבגמר העונה הנוכחית תתבצע מחרוזת להיטיו של אריק סיני על בימת "הכוכב הבא".
הצביעו לסקר שלנו: איזה ביצוע היה הטוב ביותר לדעתכם בסבב הביצועים האחרון?

This poll is no longer accepting votes

הכוכב הבא: איזה ביצוע היה הטוב ביותר בפרק האחרון?

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!