ראש המשלחת האירית לאירוויזיון, מייקל קילי (Michael Kealy), חשף כי רשת הטלוויזיה האירית תכננה לערוך פורמט חדש לבחירת נציג אירלנד לאירוויזיון הקרוב, אך עקב שערורייה כלכלית ופיטוריו של מגיש הקדם, הוחלט לדחות את התוכניות. האם התוכנית תצא לפועל בשנה הבאה?

מייקל קילי (Michael Kealy), ראש המשלחת של אירלנד לאירוויזיון ב-2008 והחל מ-2013 ברציפות, חשף בפודקאסט "The Euro Trip Podcast" כי רשת הטלוויזיה האירית, RTE, תכננה לערוך השנה קדם אירוויזיון בפורמט חדש לבחירת הנציג האירי לאירוויזיון 2024, אך עקב שערורייה כלכלית אליה נקלע הערוץ הוחלט לדחות את התוכניות ל-2025.
בשנים האחרונות מתקיים הקדם האירי במסגרת תוכנית האירוח "The Late Late Show", ומאחורי הקלעים פעלו לקיים קדם אירוויזיון עצמאי שלא חלק מתוכנית האירוח. קילי מסר: "המשאבים שלנו נתקלו במחסום בגלל הרבה סיבות עצמיות מצד הארגון. זה גרם פתאום למחנק ביכולת שלנו להוציא כסף על מאמצים חדשים, וזה היה קצת מאכזב שפתאום הכסף לא היה שם. קיוויתי שנוכל לבחון בחירה לאומית עצמאית, אבל ברגע שמחנק האשראי פגע בנו, זה ירד מהשולחן. היה סיכוי לא רע שזה היה קורה כבר השנה".

המשבר עליו מדבר קילי מתייחס לשערורייה בה הייתה מעורבת רשת הטלוויזיה בחודש יוני 2023, כאשר נחשפו עסקאות פיננסיות שלא היו ידועות בעבר בין תחנת הטלוויזיה לבין ריאן טוברידי (Ryan Tubridy), מנחה תוכנית האירוח "The Late Late Show" בין השנים 2009-2023. מי שמגיש כיום את התוכנית הוא הקומיקאי והשחקן פטריק קיילטי (Patrick Kielty).

למעשה, נחשף כי בין השנים 2017-2022 רשת הטלוויזיה האירית שילמה למגיש הטלוויזיה 345 אלף יורו יותר ממה שנחשף לציבור לפני כן. בעקבות החשיפה, מנכ"לית רשת הטלוויזיה די פורבס (Dee Forbes), התבקשה להתפטר ע"י מועצת המנהלים של RTE. לאחר שסירבה בהתחלה, היא הושעתה מתפקידה ולאחר מספר ימים התפטרה לבסוף.

למרות חשיפת השערורייה, מייקל קילי נותר חיובי לגבי קיום הפורמט החדש ב-2025: "אני מקווה שהדברים יירגעו בהמשך השנה והמצב הפיננסי שלנו יהיה יציב יותר, בתקווה שיהיה לנו את הכסף לעשות משהו כזה בשנה הבאה. בואו נהיה מלאי תקווה".
אירלנד באירוויזיון 2024

קדם האירוויזיון האירי, "Eurosong 2024", ייערך ב-26 בינואר במסגרת תוכנית האירוח "The Late Late Show". שישה שירים יתמודדו בקדם, כאשר הזוכה ייבחר ע"י שקלול של הצבעת הקהל והצבעת השופטים.

רשימת המתמודדים בקדם האירוויזיון האירי:

  1. Erica Cody – "Love Me Like I Do"
  2. JyellowL – "Judas"
  3. Bambie Thug – "Doomsday Blue"
  4. Isabella Kearney – "Let Me Be The Fire"
  5. Next In Line – "Love Like Us"
  6. Ailsha – "Go Tobann"

לחצו על שם השיר להאזנה!
אירלנד באירוויזיון 2023

להקת ווילד יות' (Wild Youth), שזכתה בקדם האירוויזיון האירי, ייצגה את אירלנד עם שירה "We Are One" (בעברית: "אנחנו אחד"). אירלנד לא עלתה לגמר הגדול, לאחר שסיימה במקום ה-12 בחצי הגמר הראשון עם 10 נקודות בלבד.

זאת הפעם הרביעית ברציפות שבה אירלנד לא מעפילה לגמר הגדול, שיא שלילי אותו היא רושמת עם רצף אי ההעפלות בין השנים 2014-2017.

מקורות: eurotrippodcast.com, eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments