מוריה אנג'ל נאלצה להיפרד מהתוכנית 'הכוכב הבא' – תשעה מתמודדים נשארו במרוץ לאירוויזיון. ביניהם: אריק סיני, יונתן ביטון, עדן גולן ואור כהן. סיכום פרק 16.

הפרק ה-16 של "הכוכב הבא – מהדורה מיוחדת 2024" שודר הערב בקשת 12 כשעשרת המתמודדים חולקו לחמישה זוגות וביצעו יחדיו דואטים מקסימים ומרשימים. לפחות חלקם. שני המתמודדים שביצעו את הדואט אשר קיבל את הציון הנמוך ביותר הועמדו להדחה, ואחד מתוך השניים נאלץ להיפרד מהתכנית. בסיום המשדר נשארו במרוץ לאירוויזיון 9 מתמודדים – אחד מהם יהיה הנציג הישראלי לאירוויזיון 2024.

אנחנו נהיה כאן לאורך כל העונה כדי לדווח על כל החדשות, הדיווחים וההימורים! עקבו אחרינו!
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר
אוראל רביד ומיקה משה

הצמד הכי ישראלי בתכנית בחר לשיר את "ילדים של החיים" (במקור של אריק איינשטיין). השניים עומדים זה ליד זה, שרים זה לזה ומאחוריהם הלהקה. האמת? אחד הביצועים החלשים של שניהם. השניים לא הצליחו להחזיק את השיר ולא ריגשו אותי. לא ברור לי האם זה החיבור בין השניים או בחירת השיר, אבל זה הרגיש לי כמו ביצוע חביב בטקס יום זיכרון בחטיבת ביניים. אם היינו מבצעים דואט כזה באירוויזיון – אין סיכוי שהיינו עולים לגמר!

רן אמר לצמד: "השיר הזה כל כך יפה. זה מוכיח שכשיש שיר כל כך טוב, אז לא צריך גם להתלהב ולא צריך לרוץ וללכת לקצוות. המון המון טוהר ותמימות היה פה, בעיניי זה מאוד יפה והלוואי ויהיה לנו דבר כזה באירוויזיון". אסף ענה לרן: "אני חושב בדיוק הפוך ממך. אני מסכים שהשיר יפה. אבל הביצוע לא היה ברמה של השיר, אני חושב ששני המבצעים לא העמיקו, ועשו את זה מאוד חיצוני ושטוח, ואני מתנצל כי אני אוהב כל אחד מכם. אני חושב שאתם שרים יפה בדרך כלל".

קרן, רן, שירי, ועדן הצביעו בעד. אסף ואיתי – נגד. אוראל ומיקה קיבלו 73%.

יונתן ביטון ודור שמעון

יונתן ודור, שני קצוות שונים במוזיקה הישראלית, בחרו לשיר את המאש-אפ של השירים "סחרחורת" ו"בדד" (במקור של עומר אדם וטונה). מדובר בשניים מהזמרים היותר ראויים להערכה בתכנית הזו. השילוב בין השניים מאוד מעניין, זה נשמע מצוין ונראה מצוין. בחירת השיר הייתה פגיעה בול. השניים שרו זה לזה בקולות והשילוב יצא מצמרר. כל הכבוד!

"זה היה וואו", אמר איתי והוסיף: "זה היה כל כך יפה. זה היה מושלם. בחירה מושלמת. נהניתי מאוד". רן מנגד ראה את הדברים בצורה אחרת: "לא הרגשתי את החיבור ביניכם, ליונתן אני אגיד שנעלם לי הקסם שאני כל כך אוהב ביונתן ובחבורה המדהימה הזאת, שהם מביאים את האדג' והתיאטרליות שאני כל פעם מחפש בזה. לי היה חסר שיונתן יביא את האישיות שלו".

קרן, איתי, שירי, ועדן הצביעו בעד. אסף ורן – נגד. יונתן ודור קיבלו 73%.
אור כהן ועדן גולן

צמד הדיוות הגדולות של העונה בחרו לשיר את השיר "If I Ain't Got You" (במקור של אלישיה קיז). ביצוע מחשמל של שתי הדיוות שמפגינות יכולות קוליות מדהימות! השילוב בין השתיים מדהים ואף אחת לא נופלת מהשנייה! הן שרות זו לזו, מתכוונות למילים, מדייקות מבחינה קולית ומרשימות מאוד. אהבתי מאוד! שתיהן חייבות להיות בגמר!

אסף אמר: "התייחסתן מאוד יפה אחת לשנייה אבל גם השארתן המון כיף כל הזמן על הבמה. היה המון אור ושמחה וחיוך. קיבלתן 10 מ-10". שירי הוסיפה: "ניכר שעשיתן מלא חזרות, כי לשבת אחת על השנייה בכל התווים האלה, וכל הזמן לטייל, אם זה בפתיחה ואם זה במהלך השיר או בסוף. מדהים".

כל השופטים הצביעו בעד. אור ועדן קיבלו 96%.

מוריה אנג'ל וליאן בירן

מוריה וליאן בחרו לשיר את הקלאסיקה "Imagine" (במקור של ג'ון לנון). איזה דואט מקסים של השתיים. ליאן מביאה את התמימות והרגש שכל כך מאפיינים אותה, ומוריה – הדהימה אותי עם היכולות הקוליות שלה כרגיל! מדובר בשילוב מקסים ונוגה שאני אישית מאוד אהבתי ולא חשבתי שהוא היה הכי חלש בפרק – לעומת השופטים שראו את הדברים אחרת.

קרן אמרה: "האדום הוא לא לאף אחת אישית. לגבי ליאן אני לא שמעתי קול כל כך יפה המון שנים, ולגבי מוריה את נוגעת לי הכי עמוק בלב. לא כל דבר משתלב יחד וזה מה שקרה פה. אבל אתן שתי זמרות מאוד מאוד טובות". שירי הוסיפה: "בחירה השיר הייתה לא רעה בעיניי. פשוט, מה שקרה, מוריה בלטה בחוסר היכולת להחזיק את השיר וליאן שניסתה להחזיק את השיר נורא לחצה. אני חייב להודות שבטעם האישי שלי ליאן פשוט זמרת ענקית ומדהימה, והרגשתי את המצוקה שלה. אני לא מאשימה את מוריה, כי היא מרגשת ומהממת, אבל משהו פה לא נדבק".

רן הצביע בעד והיתר נגד. מוריה וליאן קיבלו 29%.

אריק סיני ושי טמינו

אריק ושי בחרו לשיר יחדיו את השיר "לפני שיגמר" (במקור של עידן רייכל) והשילוב ביניהם מקסים בעיניי. שניהם מבטאים את השיר בצורה כל כך מרשימה, והקולות משתלבים זה בזה בצורה מקסימה. הם מאוד שונים זה מזה, והחיבור לא נראה טבעי, אבל יש בכל אחד מהם בנפרד כל כך הרבה יכולות כך שברור שהם חייבים להמשיך לשלב הבא.

אסף שהצביע נגד, אמר: "המשימה היא לשיר דואט, אי אפשר להתעלם מהעיניין שהסגנון של שי והסגנון של אריק היו כל כך שונים, אף אחד לא משך לכיוון שלו את הזולת, וזה היה שני עולמות שלא נפגשים. למרות ששניכם נתתם את המיטב. משהו פה לא עבד". עדן מנגד אמר: "זה היה מרגש, זה היה מאחד וזה היה חם".

קרן, איתי, שירי, ועדן הצביעו בעד. אסף ורן – נגד. יונתן ודור קיבלו 77%.

המועמדות להדחה הפעם היו ליאן בירן ומוריה אנג'ל – השופטים בחרו להדיח את מוריה אנג'ל.
הצביעו לסקר שלנו: איזה ביצוע היה הטוב ביותר לדעתכם בסבב הביצועים האחרון?

This poll is no longer accepting votes

הכוכב הבא: איזה ביצוע היה הטוב ביותר בפרק האחרון?

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!