עידו ברטל נאלץ להיפרד מהתוכנית 'הכוכב הבא' – 10 מתמודדים נשארו במרוץ לאירוויזיון. ביניהם: אריק סיני, יונתן ביטון ומוריה אנג'ל. סיכום פרק 15.

הפרק ה-15 של "הכוכב הבא – מהדורה מיוחדת 2024" שודר הערב בקשת 12 כששישה מתמודדים נוספים התמודדו הערב ראש בראש. המתמודד שמנצח בכל דו-קרב עבר לעשרת המתמודדים הגדולים של העונה, ואילו אחד המפסידים נאלץ להיפרד מאיתנו הערב. בסיום המשדר נשארו במרוץ לאירוויזיון 10 מתמודדים – אחד מהם יהיה הנציג הישראלי לאירוויזיון 2024.

אנחנו נהיה כאן לאורך כל העונה כדי לדווח על כל החדשות, הדיווחים וההימורים! עקבו אחרינו!
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר
יונתן ביטון נגד דור שמעון

יונתן בחר לשיר בדו קרב הערב את השיר "זן נדיר" (במקור של קורין אלאל). הפעם יונתן יושב ליד פסנתר ירוק ומיוחד. שולחן השבת איננו, אך הכוסות, הצלחות והבקבוקים התמקמו הערב על הפסנתר. יונתן לקח את השיר לסגנון שלו והוא נשמע שונה לגמרי ומפתיע מאוד לטובה. החלילן מוסיף המון. כל הביצוע מאוד מיוחד. ממש אהבתי. שמתי לב שיונתן והלהקה הם תשעה חברים – באירוויזיון מותר רק שישה. כדאי להתחיל לחשוב איך מצמצמים את חברי הלהקה לקראת האירוויזיון.

"נתתם אינטרפרטציה משגעת לשיר שכבר שמענו וחשבנו שאי אפשר לעשות אותו אחרת", אמר אסף והוסיף: "עשיתם את זה כל כך מלא נשמה, כל כך מלא בדימיון וברגש, כל הכבוד!" עדן אמר: "היום שמעתי זמר, היום שמעתי אותך וניקית את כל המסביב, את כל השואו, ויותר התעסקת בלשיר. עפתי על זה בטירוף".

כל השופטים הצביעו בעד. יונתן קיבל 92%.

דור בחר לשיר הערב את "טיפת מזל" (במקור של זהבה בן). דור הוא אחד הזמרים הגדולים ביותר בעונה הזו. יש לו גרון ענק, הגבהים שלו מדהימים, הסלסולים והאלתורים לא מהעולם הזה. ביצוע ענק! השאיר אותי עם פה פעור! אם כבר אתם רוצים בלדה בעברית השנה, אז יכול להיות שדור הוא הבחירה הנכונה לאירוויזיון הבא. שכנעת אותי!

איתי הצביע בעד אך התאכזב מהסולם של השיר: "אתם לא יודעים מה יש לאיש הזה בגרון. יש לו כל כך הרבה דברים, סלסולים ורבעי טונים. זה הולך לך לאיבוד. אני לא שלם עם הכחול. לרגעים זה נשמע כאילו לקחת בלון הליום. זה גבוה מידי". רן הצביע נגד והסביר: "אתה זמר עצום. אין דברים כאלה. אבל מהרגע הראשון באמת לא היו פה ניואנסים. אם היית עכשיו הסולן של לד זפלין, ומהרגע הראשון זה היה ככה חזק אז בסדר. אבל אם זה היה נבנה קצת אחרת אני חושב שזה היה יותר נוגע".

קרן, אסף, איתי, שירי, ועדן הצביעו בעד. רן – נגד. דור קיבל 80%.

יונתן ביטון ניצח בדו קרב! דור שמעון מועמד להדחה.
שי טמינו נגד מוריה אנג'ל

שי בחרה לשיר הערב את "Fix You" (במקור של קולדפליי). שי לבושה הפעם בשחור ומאחוריה שישה זמרי ליווי. מסכי הלד מקרינים קווי תאורה חמים אשר משנים את צורתם בהתאם לשיר. לשי קול מאוד רך ומלטף. היא ביצעה את השיר היטב אבל משהו בתחושה הכללית היה חסר. אני לא בטוח שזה בגלל שי אלא אולי בגלל העיבוד של השיר. כל כך חבל לי כי הביצוע של שי בשבוע שעבר לשיר "פעם את לילה" היה אחד הטובים ביותר באותו שבוע והיו לי ציפיות ממש גבוהות.

רן אמר: "אני חושב שזה באמת לא סוד שאני אוהב אותך. אני חושב שזה היה ביצוע יפה, מרגש בהקשר של הטקסט. אני כן מרגיש שהחוזקה שלך בעברית. אני אני מרגיש ששם את באמת נוגעת במיתרים העדינים שלי. אבל זה עדיין יפה ואני חושבת שאת זמרת מעולה ומרגשת". שירי לא מסכימה: "אני מאוד אוהבת אותך, אבל זה מרגיש שמשהו מיצה לי, ולמה? יש לך עוד כל כך הרבה מה לתת. הביצוע הזה היה חמוד. הבאת ביצוע שהיה ועבר, וזה גם ביאס אותי".

קרן, רן, ואיתי הצביעו בעד. אסף, שירי ועדן – נגד. שי קיבלה 66%.

מוריה בחרה לשיר "A Natural Woman" (במקור של אריתה פרנקלין). מוריה עומדת במרכז הבמה כשמאחוריה מעין "שערים" אדומים מוארים. איזה ביצוע מעולה! הרגשתי שמוריה "מרגישה בבית" כשהיא מבצעת את השיר הזה, שהיא מתכוונת לכל מילה ומעבירה לי את המסר בצורה מושלמת. הקול שלה ממש זהר בביצוע הזה. הצלילים הגבוהים פשוט מטריפים את השכל. ביצוע מצויין.

אסף אמר: "אני חושב שהבחירה בשיר של אריתה פרנקלין זה קצת בעוכרייך, מפני שלא יכולתי שלא להשוות את זה למקור. חוסר הניסיון שלך ולעמוד שם מול האתגר הזה, לא היה מספיק טוב. הגוספל לא היה שם, זה היה כמעט אופרה". עדן מנגד אהב את הביצוע: "דווקא השירים האלה הם הבית שלך. יש ל קטע שאת מגיעה לנקודות נורא גבוהות ומהירות, וזה יכול להיות נורא יפה וזה גם יכול להיות קצת שמאלץ. צריך להימנע מזה. הפעם זה היה מדויק".

קרן, רן, שירי, עדן ואיתי הצביעו בעד. אסף – נגד. מוריה קיבלה 82%.

מוריה אנג'ל ניצחה בדו קרב! שי טמינו מועמדת להדחה.

עידו ברטל נגד אריק סיני

עידו בחר לשיר הערב שיר שאינו מאש-אפ. השיר שנבחר הוא "לפעמים" (במקור של היהודים). עידו הביא לנו הערב את אחד הביצועים היפים שלו העונה! השיר הכואב והמרגש של היהודים יושב עליו מעולה. הכישרון של עידו מטורף, אבל אני עדיין מתקשה לראות אותו באירוויזיון.

קרן אמרה: "בעיניי זה הביצוע הכי טוב שלך עד עכשיו. קנית אותי, הלכתי אחריך עם השיר, עם האופל הזה, ראיתי אור. בעיניי מצאת את עצמך היום כזמר באופן מוחלט". אסף פחות אהב: "עכשיו ממש, מעבר לכל ספק, הוכחת שאתה יודע להביא דבר ממוקד. אין פה גימיק. יש פה נטו הגשה. האם זה מה שאני רוצה לשלוח לאירוויזיון? האם ככה ישראל תנצח? זה לא מה שהייתי רוצה לשלוח לאירוויזיון. אבל תדע שאני כן מכבד ומעריך אותך. יש לך נתונים נהדרים".

קרן, רן, שירי, עדן ואיתי הצביעו בעד. אסף – נגד. עידו קיבל 75%.

אריק בחר הערב לבצע את שירו "שיר פרידה", שנכתב על ידי שלמה ארצי. אריק מספק לנו ביצוע מקסים ומרגש לקלאסיקה האהובה הזו. לאריק יש עשרות שנים של ניסיון וזה לגמרי בא לידי ביטוי לעומת הבוסריות של מספר מתמודדים בעונה. אני לגמרי יכול לראות את אריק ברביעית הגמר.

עדן אמר: "בדרך כלל כשזמר שר כמה פעמים שירים באותו סגנון אז אני אומר לו, אולי נשמע אותך בסגנונות שונים, כיוונים אחרים – ממך אני לא רוצה. אותך אני רוצה ככה. הלוואי שזה רק ימשיך". אסף: "המנגינה המקורית של השיר טיפה נעלמה מהביצוע הזה, ואתה רק דיברת אותו. לי הפריע מאוד בביצוע שהמגינה לא מוליכה את השיר ושומעים רק את הסטוריטלינג. הגיע הזמן שישמעו אותך שר-שר, ולא רק אומר".

כולם הצביעו בעד. אריק קיבל 87%.

אריק סיני ניצח בדו קרב! עידו ברטל מועמד להדחה.

דור שמעון, שי טמינו ועידו ברטל הועמדו להדחה – השופטים בחרו להדיח את עידו ברטל.
הצביעו לסקר שלנו: איזה ביצוע היה הטוב ביותר לדעתכם בסבב הביצועים האחרון?

This poll is no longer accepting votes

הכוכב הבא: איזה ביצוע היה הטוב ביותר בסבב האחרון?

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!