אירלנד תבחר את השיר לאירוויזיון באמצעות קדם אירוויזיון, ותנסה להעפיל לגמר התחרות לאחר ארבע שנים ללא הצלחה. השירים המתמודדים בקדם האירוויזיון ייחשפו בשבוע הבא.

רשת הטלוויזיה האירית, RTÉ, הודיעה שתקיים את קדם האירוויזיון "Eurosong 2024" בעזרתו ייבחר הנציג האירי לאירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה. אירלנד תערוך את התחרות במסגרת תוכנית האירוח "The Late Late Show" ותנסה להעפיל לגמר האירוויזיון, באמצעות השיר והנציג שייבחר, לאחר שלא הצליחה לעשות זאת מ-2018, הפעם האחרונה בה אירלנד עלתה לגמר.

השירים שיתמודדו בקדם האירי ייחשפו בהדרגה מה-8 בינואר במסגרת התוכנית "Ray D’Arcy Show", בין השעות 17:00-18:30 (שעון ישראל) בתחנת הרדיו RTÉ Radio 1. עוד נחשף כי מספר השירים שיתחרו על הכרטיס של אירלנד למאלמו הוא שישה, בדומה לשנתיים הקודמות. פרטים על מועד הקדם יפורסמו בהמשך.
380 שירים הוגשו השנה לקדם האירוויזיון האירי. מדובר בעלייה משמעותית לעומת הקדם ב-2023, אליו הוגשו 300 שירים, ועלייה לעומת הקדם האירי שנערך ב-2022 אליו הוגשו 320 שירים.

בחודש נובמבר הבטיח ראש המשלחת האירית לאירוויזיון, מייקל קילי (Michael Kealy), שקדם האירוויזיון המקומי צפוי לעבור מתיחת פנים ויזכה למספר שינויים. הרעיון המרכזי הוא להוריד את היציע שבו יושב הקהל על מנת לתת לקדם תחושה של הופעה מאשר תוכנית אירוח המצולמת בטלוויזיה. תוכנית האירוח "The Late Late Show" שימשה לבחירת הנציגים האירים לתחרות בשנים 2006-2007 וברציפות בין השנים 2009-2015. לאחר מספר שנים שבהם נבחרו הנציגים לתחרות באופן ישיר הוחלט להחזיר את הקדם במתכונתו הנוכחית ב-2022.
אירלנד באירוויזיון 2023

להקת ווילד יות' (Wild Youth), שזכתה בקדם האירוויזיון האירי, ייצגה את אירלנד עם שירה "We Are One" (בעברית: "אנחנו אחד"). אירלנד לא עלתה לגמר הגדול, לאחר שסיימה במקום ה-12 בחצי הגמר הראשון עם 10 נקודות בלבד. זאת הפעם הרביעית ברציפות שבה אירלנד לא מעפילה לגמר הגדול, שיא שלילי אותו היא רושמת עם רצף אי ההעפלות בין השנים 2014-2017.

מקור: Éirevision Podcast

אירוויזיון 2024: זו ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צילום ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!