המוזיקאי שמוליק בילו, שהיה חבר בלהקת "חלב ודבש" אשר ייצגה את ישראל וזכתה באירוויזיון 1979, הלך לעולמו בגיל 71.

שמוליק בילו – משמאל. צילום מסך.

המוזיקאי המוכשר, שמוליק בילו, אשר ייצג את ישראל באירוויזיון 1979 כחלק מלהקת חלב ודבש עם השיר "הללויה", שכזכור גם זכתה באותה שנה – נפטר היום (א') בבית החולים איכילוב בגיל 71 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. הלווייתו תיערך מחר בשעה 12:00 בבית העלמין ברמת השרון. יהי זכרו ברוך.
שמוליק בילו שירת בלהקת גייסות השריון, ולקח חלק בתוכניתה "פשוט שריונר" שעלתה בשנת 1969. בשנת 1979 הצטרף בילו ללהקת חלב ודבש, שהוקמה לכבוד פסטיבל הזמר והפזמון של אותה שנה. כאמור, הלהקה זכתה במקום הראשון בפסטיבל עם השיר "הללויה", וזכתה לאחר מכן גם באירוויזיון שנערך בירושלים. במצעד השנתי תשל"ט (1979) זכה השיר בתואר "שיר השנה".

כעבור שנה זכה גם השיר "גלגל ענק" של הלהקה בתואר שיר השנה. שירים זכורים נוספים של הלהקה שהצליחו גם במצעדי הרדיו והפזמונים הם "שיר לשירים", "אולי עוד קיץ" ו"יחד". הלהקה זכתה גם בתואר "להקת השנה" בשנת תש"ם (1980).

ב-1980 סולנית הלהקה גלי עטרי, התחלפה בלאה לופטין. הלהקה השתתפה לאחר מכן בקדם אירוויזיון 1981 עם השיר "סרנדה", עימו הגיעה למקום הרביעי בתחרות. בשנת 1989 השתתפה הלהקה בפעם השלישית בקדם האירוויזיון עם השיר "אני מאמין" שהגיע למקום השמיני.

בילו גם לקח חלק במופע "הלהקות חוזרות", מופע מחווה לבמאי דני ליטאי (לצד משה דץ, אבי דור, עירית ענבי, אופירה יוספי ועוד), הפיק בפועל משדרים של טקס מלכת היופי של ישראל, ולקח חלק באיחודים שונים של להקת חלב ודבש בשנות התשעים והאלפיים.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!