אלסה לילה היא הזמרת המועדפת עליכם לייצג את אלבניה באירוויזיון 2024 עם השיר "Mars", כך קבעו הגולשים בסקר שנערך באתר. הזמרת זכה ב-16.21% מקולות הגולשים.

בסקר שנערך באתר, אתם הגולשים קבעתם שהמועמדת המועדפת עליכם לייצג את אלבניה באירוויזיון 2024 היא הזמרת אלסה לילה (Elsa Lila) אשר מתמודדת בפסטיבל האלבני "Festivali i Këngës" עם השיר "Mars". הזמרת זכתה בסקר ב-16.21% מקולות הגולשים. הגמר האלבני שבסיומו יבחר השיר לאירוויזיון יתקיים הערב בשעה 22:00.תוצאות הסקר:

במקום השני עם 11.07% מקולות הגולשים דורגה הזמרת בסה קוקדימה (Besa Kokëdhima) עם השיר "Zemën n’Dorë", ולמקום השלישי עם 10.67% מקולות הגולשים בחרתם בלואן דורמישי (Luan Durmishi) עם השיר "Përsëritja".

This poll is no longer accepting votes

סקר: איזה שיר צריך לייצג את אלבניה באירוויזיון 2024?

 

דירוג מערכת יורומיקס:

צוות מערכת יורומיקס שהאזין לשירים הסכים עם בחירת הגולשים שלנו ובחר גם בזמרת אלסה לילה כזמרת הראויה לייצג את אלבניה באירוויזיון הקרוב. במקום השני דורגה הזמרת בסה קוקדימה, בדומה לבחירת הגולשים. הזמרת מיקלה פאלוצה (Michela Paluca) דורגה במקום השלישי. לואן דורמישי שהגיע בקרב מצביעי האתר למקום השלישי, הגיע בקרב חברי מערכת האתר רק למקום העשירי. כדי לצפות בתוצאות המלאות של דירוג מערכת יורומיקס לחצו כאן.

 

יוטיוב:

על פי כמות הצפיות ביוטיוב ניתן לזהות שדווקא הזמר מאל רטקוצרי (Mal Retkoceri) מוביל בכמות הצפיות בעמוד היוטיוב הרשמי של רשת הטלוויזיה האלבנית – עד כה האזינו לשירו כ-41 אלף פעמים. צמוד מאוד אליו, במקום השני בכמות הצפיות, מדורגת אלסה לילה עם כ-40 אלף צפיות, ובמקום השלישי בכמות הצפיות מדורגת פסטינה מייזיני (Festina Mejzini) עם 35 אלף צפיות.

 

למי כדאי לשים לב:

המועמדים העיקריים שעשויים להיבחר כנציגי אלבניה לאירוויזיון 2024 הם: אלסה לילה עם השיר "Mars", בסה קוקדימה עם השיר "Zemën n’Dorë", מאל רטקוצרי עם השיר "Çmendur" ופסטינה מייזיני עם השיר "Melos".אלסה לילה – מי זו?

אלסה לילה היא זמרת אלבנית בת 42. פרצה בתעשיית המוזיקה המקומית כבר בשנת 1996, בגיל 15 בלבד, וכבר אז זכתה במקום הראשון בפסטיבל האלבני "Festivali i Këngës" עם השיר "Pyes lotin". לילה זכתה בתחרות הזו פעמיים נוספות: בשנת 1997 עם השיר "Larg urrejtjes" ובשנה שעברה עם השיר "Evita". היא גם התמודדה בפסטיבל סן רמו האיטלקי בשנים 2003 וב-2007. ב-2014 שפטה בתוכנית הריאליטי "דה וויס" באלבניה. ב-2022 היא נעצרה על ידי משטר איטליה ברומא בחשד לעבירות סמים אך לא הוגש נגדה כתב אישום.

 

Festivali i Këngës

הגמר האלבני יתקיים הערב בשעה 22:00. שימו לב כי גם השנה ייבחר הזוכה בפסטיבל על ידי צוות שופטים אך הנציג לאירוויזיון ייבחר באמצעות הצבעת הקהל בלבד. כך שהזוכה בפסטיבל לאו דווקא יהיה גם הנציג האלבני לאירוויזיון הבא.

 

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-20 של אלבניה באירוויזיון. אלבניה הצטרפה לתחרות ב-2004 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2012 לאחר שהזמרת רונה נישליו הגיעה למקום החמישי עם השיר "Suus".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!