האזינו: בשלישי האחרון יצא לדרכו קדם האירוויזיון האלבני "Festivali i Këngës 62". ביומיים הראשונים של המופע נחשפו להאזנה כל השירים המשתתפים בפסטיבל, כאשר אחד מהם ייצג את אלבניה באירוויזיון 2024.

לפני יומיים יצא לדרכו קדם האירוויזיון האלבני ""Festivali i Këngës 62", בסופו ייבחר הנציג האלבני לאירוויזיון 2024. הפסטיבל, שמשמש מאז 2003 כקדם האירוויזיון האלבני, מתפרס השנה על פני ארבעה ערבים, כאשר ביום שלישי נערך חצי הגמר הראשון, בו התמודדו 16 משתתפים, ואתמול (רביעי) התמודדו בפסטיבל 15 המשתתפים הנותרים. במהלך שני הערבים הראשונים של הפסטיבל זכינו לשמוע לראשונה את השירים המתחרים.

נזכיר כי היום בערב ייערך הערב השלישי של הפסטיבל, בו המשתתפים יבצעו דואטים לשירים אלבנים מוכרים ולשירי אירוויזיון מהעבר, ובסוף הערב יוכרזו העולים לגמר שייערך מחר בערב. בשלב זה טרם נמסר כמה משתתפים מכל חצי גמר יעפילו לגמר. השנה, בפעם השנייה ברציפות, הנציג האלבני לאירוויזיון ייבחר ע"י הצבעת הקהל בבית, כאשר הזוכה בפסטיבל ייבחר ע"י צוות של 11 שופטים – כך שייתכן שכמו בשנה שעברה, בחירת הקהל תהיה שונה מהשופטים.
רשימת המתמודדים בפסטיבל:

לחצו על שם השיר להאזנה!
בין המתמודדים בפסטיבל שמות מוכרים רבים:

פסטינה מייזיני (Festina Mejzini): התמודדה בקדם האלבני שלוש פעמים – ב-2017 התמודדה בחצי הגמר עם השיר "Atje lart", ב-2018 התמודדה בגמר עם השיר "Tjetër jetë" וב-2021 הגיעה למקום השלישי עם השיר "Kush je ti dashuri".

קסטרו זיזו (Kastro Zizo): התמודד בקדם האלבני שלוש פעמים – ב-2020 התמודד בחצי הגמר עם השיר "Asaj", ב-2021 התמודד בגמר עם השיר "Vallja e jetës" וב-2022 התמודד בגמר עם השיר "Kujë".

בסה קוקדימה (Besa Kokëdhima): התמודדה פעמיים בקדם האלבני – ב-2009 הגיעה למקום הרביעי עם השיר "Ajer" וב-2011 הגיעה למקום התשיעי עם השיר "E bukura dhe bisha". בנוסף, ניסתה לייצג את רומניה באירוויזיון 2009 עם השיר "Nothing Gonna Change" אך לא העפילה לגמר.

מלודיין מנצקו (Melodajn Mancaku): התמודדה ב-2023 בגמר של הקדם האלבני עם השיר "Gjysma e zemrës sime". בנוסף, התמודדה בתחרות הקדם האלבני של אירוויזיון הילדים ב-2018 עם השיר "Ëndërroj".

סרג'יו היידיני (Serxhio Hajdini): התמודד פעמיים בקדם האלבני – ב-2017 התמודד בחצי הגמר בדואט עם הזמר לוקה היידיני (Luka Hajdini) עם השיר "Koha plaket", וב-2022 התמודד בגמר של הקדם האלבני עם השיר "Vështirë".

אולימפיה סמייליי (Olimpia Smajlaj): התמודדה בגמר הקדם האלבני ב-2022 עם השיר "Dua".

וסה לומה (Vesa Luma): התמודדה בקדם אירוויזיון האלבני שלוש פעמים: ב-2005 התמודדה בגמר עם השיר "Flakareshë", ב-2008 התמודדה בחצי הגמר עם השיר "Një natë për mua", וב-2013 התמודדה בגמר עם השיר "S'jam perfekt".

אלסה לילה (Elsa Lila): זכתה בפסטיבל האלבני שלוש פעמים: בשנת 1996 עם השיר "Pyes lotin", בשנת 1997 עם השיר "Larg urrejtjes" ובשנה שעברה עם השיר "Evita".

אנדי טנקו (Andi Tanko): התמודד בחצי הגמר האלבני ב-2016 עם השיר "Dielli vazhdon të më ngrohë".

אנדואל קובצי (Anduel Kovaci): התמודד בחצי הגמר של הקדם האלבני ב-2023 עם השיר "Malli".

ארסי באקו (Arsi Bako): התמודדה בחצי הגמר של הקדם האלבני ב-2023 עם השיר "Sonte dua të jem me ty".

טירי ג'וצי (Tiri Gjoci): התמודד בקדם האלבני ב-2020 עם השיר "Me gotën bosh" והגיע למקום השמיני.

בסה קרסניצ'י (Besa Krasniqi): התמודדה בגמר הקדם האלבני ב-2016 עם השיר "Liroje zemrën".

This poll is no longer accepting votes

סקר: איזה שיר צריך לייצג את אלבניה באירוויזיון 2024?

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-20 של אלבניה באירוויזיון. אלבניה הצטרפה לתחרות ב-2004 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2012 לאחר שהזמרת רונה נישליו הגיעה למקום החמישי עם השיר "Suus".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!