נחשפה רשימת 12 המתמודדים שיתמודדו בינואר בגמר של קדם האירוויזיון המלטזי "Malta Eurovision Song Contest 2024". קבלו את הרשימה המלאה!

לאחר קיומם של ארבעה משדרים טלוויזיוניים בהם הוצגו 36 שירים, רשת הטלוויזיה המלטזית (PBS) הכריזה על 12 השירים שעלו לגמר שייערך בחודש ינואר. במשך ארבעה שבועות הציגה מלטה בשידור חי את 36 השירים המתמודדים, תשעה שירים מידי שבוע. מתוכם נבחרו 12 השירים שעלו לגמר ע"י שילוב של הצבעת הקהל והצבעת השופטים.
השירים שעלו לגמר:

 1. Miriana Conte – “Venom
 2. Sarah Bonnici – “Loop
 3. Greta Tude – “Topic (Bla Bla)
 4. Janvil – “Man
 5. Haley Azzopardi – “Tell Me That It’s Over
 6. Ryan Hili – “Karma
 7. Erbà – “Sirena
 8. Nathan – “Ghost
 9. Denise Mercieca – “Mara
 10. Matt Blxck – “Banana
 11. Gail Attard – “Wild Card
 12. Lisa Gauci – “Breathe

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים מספר שמות מוכרים:

– ראיין הילי (Ryan Hili) – התמודד בקדם אירוויזיון 2023 עם השיר "In the Silence" (מקום 2 בגמר).
– מאט בלאק (Matt BLXCK) – התמודד בקדם אירוויזיון 2022 עם השיר “Come Around” (מקום 7 בגמר) ובקדם אירוויזיון 2023 עם השיר "Up." (מקום שלישי בגמר).
– מיריאנה קונטה (Miriana Conte) – התמודדה בקדם אירוויזיון 2017 עם השיר "Don't Look Down" (מקום 16), בקדם אירוויזיון 2018 עם השיר "Rocket" (מקום 12) וב-2022 עם השיר "Look What You've Done Now" (מקום 6).
– נייתן (Nathan) – התמודד בקדם אירוויזיון 2023 עם השיר "Creeping Walls" (מקום 11 בגמר).
– שרה בוניצ'י (Sarah Bonnici) – התמודדה בקדם אירוויזיון 2022 עם השיר "Heaven" (מקום 12 בגמר) ובקדם אירוויזיון לילדים 2010.
– גרטה טודה (Greta Tude) – התמודדה בקדם אירוויזיון 2023 עם השיר "Sound of My Stilettos" (חצי גמר).
– היילי אזופרדי (Haley Azzopardi) – התמודדה בקדם אירוויזיון לילדים 2015.

נדגיש שהזמרת מוירה סטארפייס (Moira Starface) לא עלתה לגמר. הזמרת ייצגה בעבר את מלטה באירוויזיון 1994 בדואט עם הזמר כריסטופר סקיקלונה (Christopher Scicluna) כאשר ביצעו יחדיו את השיר "More than Love" אשר הגיע למקום חמישי באירוויזיון.
הגמר הגדול של קדם האירוויזיון המלטזי, "Malta Eurovision Song Contest 2024", צפוי להיערך בחודש ינואר. בגמר עצמו האומנים לא יבצעו את שירם בלייב. במקום זאת, הם יוזמנו להקליט גרסה חיה של שירם במהלך חודש דצמבר, שם יהיו להם שלושה טייקים וחלון של 60 דקות כדי לבצע את השיר בצורה הטובה ביותר.

כל אחד מ-12 האומנים שיגיעו לגמר יקבל מענק על סך 5000 יורו ליצירת קליפ, שישודר בליל הגמר. לאחר שידור כל השירים המתחרים, תיפתח ההצבעה שתיקבע מי הזוכה בקדם ומי ייצג את מלטה באירוויזיון 2024 שייערך בשוודיה. הזוכה ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל והצבעת השופטים.

נדגיש כי על סמך שנים קודמות, הזמר הזוכה בתחרות ייצג את מלטה אך תינתן לו האפשרות לבצע באירוויזיון שיר אחר. כך קרה ב-2016 כאשר הזמרת אירה לוסקו (Ira Losco) זכתה בקדם אירוויזיון עם השיר "Chameleon" אך ביצעה באירוויזיון את השיר "Walk on Water", וגם ב-2022 כאשר אמה מוסקט (Emma Muscat) זכתה בקדם עם השיר "Out of Sight" אך בחרה לשיר באירוויזיון את השיר "I Am What I Am".

קדם האירוויזיון המלטזי, "Malta Eurovision Song Contest" (תחרות האירוויזיון של מלטה), משמש לבחירת נציגי מלטה לאירוויזיון החל מהצטרפותה לתחרות מ-1971. רוב נציגיה של מלטה נבחרו לאורך השנים דרך פורמט הקדם, פרט למספר שנים בודדות. מלטה נחשבת כיום למדינה בעלת זמן ההמתנה הארוך ביותר לזכייתה הראשונה – 53 שנה.
הצביעו לסקר  – איזה שיר צריך לייצג את מלטה באירוויזיון?

This poll is no longer accepting votes

סקר: איזה שיר צריך לייצג את מלטה באירוויזיון 2024?

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-36 של מלטה באירוויזיון. מלטה הצטרפה לתחרות ב-1971 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2002 ובאירוויזיון 2005 לאחר שסיימה פעמיים במקום השני.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!