התקשורת בגרמניה מעלה ספקולציות רבות בנוגע לחזרתו של שטפן ראב לאירוויזיון. ראב הוא אחד המפיקים הבולטים ביותר בתעשיית המוזיקה הגרמנית.

שטפן ראב (Stefan Raab), המפיק הבולט ביותר של גרמניה באירוויזיון, עשוי לחזור ולקחת חלק במשלחות המדינה לאירוויזיון בשנת 2025, כך מדווח המגזין הגרמני DWDL. ראב לקח חלק באירוויזיון לראשונה בשנת 1998 כשכתב את השיר הגרמני לתחרות, "Guildo Hat Euch Lieb", עמו גרמניה הגיעה למקום השביעי לאחר רצף של כשלונות מאז 1995. ב-2000 ראב התמודד בתחרות בעצמו כמבצע כשביצע את השיר "Wadde hadde dudde da?" והגיע למקום החמישי, וב-2004 היה הכותב והמפיק של השיר "Can't Wait Until Tonight" שביצע מקס מוצקה (Max Mutzke) והגיע למקום השמיני באיסטנבול.
ב-2010 לאחר 5 שנים של תוצאות גרועות מצד גרמניה בתחרות פנתה אליו רשת הטלוויזיה הגרמנית (NDR). בתגובה, יזם ראב את קיום קדם האירוויזיון "Unser star für Oslo", בו זכתה לנה מאייר-לנדרוט (Lena Meyer-Landrut), שלאחר מכן זכתה באירוויזיון עצמו עם שירה "Satellite". בשנה שלאחר מכן, לאחר שנבחרה לנה שוב בבחירה פנימית, יזם את קיום קדם האירוויזיון הפרטי שלה "Unser song für Deutschland", בו זכה השיר "Taken by a Stranger" איתו הגיעה למקום העשירי. ב-2011 נבחר להנחות את האירוויזיון שנערך בגרמניה.

ב-2005 יצר ראב את התחרות "Bundesvision Song Contest", ששודרה בערוץ ProSieben, בשבילו עבד. בתחרות התחרו מדינות גרמניה אחת מול השנייה בפורמט דומה לפורמט האירוויזיון, התחרות שודרה למשך 10 שנים עד שחדלה מלהתקיים ב-2016. ב-2020 יצר את התחרות "Free European Song Contest", בה התמודדו יוצרים גרמנים שונים כשהם מייצגים את מדינות המוצא שלהם, בהם גיל עופרים שייצג את ישראל.

לאחר כל אלו נעלם ראב מהתחרות, ומאז 2015 הגיעה גרמניה ארבע פעמים למקום האחרון, ועוד שלוש פעמים למקום ה-25 בגמר. הדבר עשוי להשתנות בשנת 2025 אם וכאשר רשת הטלוויזיה NDR תעביר את האחריות על האירוויזיון ל-MDR, רשת טלוויזיה אחרת שממוקמת במזרח גרמניה. המדיה הגרמנית צופה את חזרתו של ראב לתמונה עם המעבר, וייתכן בהחלט שהוא יחזיר את המדינה לימי גדולתה.
גרמניה באירוויזיון 2023

להקת לורד אוף דה לוסט (Lord Of The Lost), שזכתה בקדם האירוויזיון הגרמני, ייצגה את גרמניה עם שירה "Blood & Glitter" (בעברית: "דם ונצנצים"). גרמניה, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום האחרון עם 18 נקודות.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה גרמניה מסיימת במקום האחרון, הפעם הרביעית מתוך שמונת ההשתתפויות האחרונות של גרמניה בתחרות, והפעם העשירית בסך הכל מאז שהצטרפה לתחרות.

מקור: DWDL

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!