להקת הבנות טוליה, אשר ייצגה את פולין באירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב, יוצאת נגד רשת הטלוויזיה הפולנית וקוראת לשקיפות מטעם הוועדה שבוחרת את נציגי פולין לאירוויזיון.

בנות להקת טוליה (Tulia), נציגות פולין לאירוויזיון 2019, שיתפו בראיון שנערך לאחרונה כי היו שמחות לייצג את פולין פעם נוספת בתחרות אך רק במידה ורשת הטלוויזיה הפולנית TVP תתנהל בישירות.

טוליה ייצגו את פולין באירוויזיון 2019 עם השיר "Fire of Love (Pali się)" והגיעו למקום ה-11 בחצי הגמר הראשון עם 120 נקודות – מרחק של 2 נקודות בלבד ממקום בגמר הגדול.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הלהקה הבהירה כי על מנת שיתחרו שוב בתחרות, רשת הטלוויזיה צריכה לעמוד במספר תנאים: "התנאי מספר אחד יהיה שקיפות של כל הארגון כולו מבחינת הצבעה, שיטת הבחירה, תוצאות, הכנות וקשר עם הקהל". טוליה שיתפו כי הן מצפות לשיתוף פעולה הדוק יותר מול רשת הטלוויזיה הפולנית, וזאת במידה ויעבדו יחדיו בעתיד.

טוליה הוסיפו: "נושא האירוויזיון יכול להיות מטופל במשך זמן רב. באופן מוזר, דווקא במדינה שלנו גלי השנאה עולים על גדותיהם מידי שנה והאש מופנית כלפי הנציגים לאירוויזיון. השתתפות נוספת באירוויזיון היא דבר מפתה, אך אנחנו קוראים לשקיפות מצד רשת הטלוויזיה. קודם כל, הבמאי הטוב והמוכשר ביותר צריך לעבוד עם הנציג הנבחר לתחרות. מה שנדרש הוא גמישות מצד רשת הטלוויזיה ומימון נוח וקידום של כל הביצועים במהלך תקופת האירוויזיון".

חברות הלהקה שיתפו כי נדרשת עבודה משותפת מול האומן הנבחר לאירוויזיון ואי אפשר להתעלם אחד מהשני ולהשפיל מקצועית. בדברים אלו רומזות חברות הלהקה על יחס מבזה מצד רשת הטלוויזיה בזמן השתתפותן באירוויזיון 2019.
הביקורת של חברות הלהקה מצטרפת לביקורת גדולה שחטפה רשת הטלוויזיה מצד מעריצי אירוויזיון בפולין ובאירופה, וזאת לאחר תוצאות הקדם הפולני שנערך השנה. נזכיר כי בקדם הפולני זכתה הזמרת בלנקה (Blanka) בעזרת שופטי הקדם, וזאת למרות שהקהל בבית העדיף את הזמר יאן (Jan). רשת הטלוויזיה סירבה לחשוף את תוצאות ההצבעה המלאות בקדם הפולני, וזאת למרות תלונה שהוגשה מטעם OGAE פולין לבית המשפט המנהלי המחוזי בפולין. לאחר הזכייה בקדם "זכתה" הזמרת למבול של השמצות מצד מעריצי אירוויזיון פולני וחטפה ביקורות רבות ברשתות החברתיות.

בראיון נפרד שנערך עם פרשן האירוויזיון הפולני מארק סירוצקי (Marek Sierocki), חשף סירוצקי כי הוא הופתע מכך שבלנקה זכתה בקדם הפולני: "אני לא יכול לחשוף מי היה המועמד האהוב עליי, אבל זאת לא הייתה בלנקה. עם זאת, אני חושב שבלנקה לא הייתה ראויה לכל השנאה שנפלה עליה".

סירוצקי שיתף כי היה שמח לראות באירוויזיון 2024 את הזמרת הפולנייה דודה (Doda): "אני חושב שזה יתאים באופן מושלם לצבע של האירוויזיון. אם היא תציג שיר דומה לאחד הסינגלים מהאלבום האחרון שלה, אני חושב שיש לה סיכוי גדול לתפוס מקום גבוה. אנחנו לא צריכים להכין את עצמנו לניצחון, לתחרות מסוג זה יש להתייחס עם קורטוב של מלח ולא כקרב עד המוות. האנגלים והגרמנים הובסו השנה בתחרות, וכשמדובר בעסקי השעשועים, אלה שתי המדינות הגדולות באירופה מבחינת שוק המוזיקה ואיכשהו הן לא עושות מזה עניין לאומי".
פולין באירוויזיון 2023

בלנקה (Blanka), שזכתה בקדם האירוויזיון הפולני, ייצגה את פולין עם שירה "Solo" (בעברית: "לבד"). פולין עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השלישי בחצי הגמר השני עם 124 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-19 עם 93 נקודות. פולין הגיעה למקום השמיני בהצבעת הקהל, אך עקב דירוג נמוך של צוותי השופטים סיימה בתחתית הטבלה.

מקור: Goniec

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-26 של פולין באירוויזיון. פולין הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת אדיטה גורניאק הגיעה למקום השני עם השיר "!To nie ja".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!