תשעה חודשים לאחר אירוח אירוויזיון 2022 באיטליה, עיריית טורינו מדווחת על ההשפעות הכלכליות שהיו לאירוח התחרות על העיר לטווח הארוך.

לאחר זכייתה של איטליה באירוויזיון 2021, נבחרה העיר טורינו להיות העיר המארחת של אירוויזיון 2022. תשעה חודשים לאחר אירוח התחרות, לשכת הסחר של עיריית טורינו מספקת נתונים רשמיים של אירוח התחרות על העיר.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ראשית, עלויות האירוח הסתכמו בכ-16.3 מיליון אירו (כ-57 מיליון שקלים), הוצאה לא קטנה בכלל, אבל משתלמת לטווח הארוך. עיריית טורינו מאשרת כי לתחרות הייתה השפעה חיובית על כלכלת העיר, עם הכנסות של למעלה מ-100 מיליון אירו – 23 מיליון אירוח מהם כתוצאה מהתיירות הנכנסת לעיר ו-66 מיליון אירוח כתוצאה מהכנסות שהגיעו מפרסומות לתחרות.

נשיא מחוז פיימונטה, אלברטו קיריו (Alberto Cirio), בה שוכנת העיר טורינו, מסר: "הנתונים הללו הם הסיבה שאנחנו בוחרים להשקיע באירועים גדולים כמנוע תיירותי וכלכלי וככלי לקידום המצוינות של המחוז שלנו. קמפיין תקשורת בהיקף של עשרות מיליוני אירו היה נחוץ ביותר כדי להשיג סיקור תקשורתי כמו זה שהאירוויזיון הביא לפיימונטה, והדבר מתבטא בעובדה שמדינות אחרות קנו שטחי קידום כדי לקבל נראות במהלך האירוע בטורינו. אירועים מסוג זה עוזרים גם בפן הכלכלי וגם מכניסים את פיימונטה לתודעה הציבורית".

בסך הכל נרשם בעיר גידול של 18% במספר המבקרים בתקופת האירוויזיון ועלייה של 68% בלינה, מתוכם 40% תושבי חוץ. בסך הכל הגיעו לטורינו 55,000 מבקרים בתקופת האירוויזיון. עפ"י נתוני השאלון שנאספו מהעיר, נמצא כי 52% מכלל התיירים הגיעו לטורינו בפעם הראשונה ו-59% אמרו כי בכוונתם לבקר בעיר שוב בעתיד. חשוב לציין שטורינו נחשבה גם לפני האירוויזיון כיעד תיירותי פופולארי בזכות נופה הציורי למרגלות הרי האלפים, ואירוח האירוויזיון רק תרם לכך עוד.
בסך הכל, 63,000 איש השתתפו בכל תשעת המופעים של אירוויזיון 2023, ומעל 220,000 השתתפו בכפר האירוויזיון.

לתחרות הייתה גם השפעה עקיפה בשל הוצאות ישירות במגזרים נוספים במשק כתוצאה מאירוח התחרות, כגון ההוצאות עבור האירוע עצמו וביקוש נוסף לסחורות ושירותים הדרושים לתמיכה בתחרות. סכום זה מוערך בכ-7.8 מיליון יורו.

השפעת התחרות על התיירות באזור טורינו היא מפתיעה, בהינתן המחירים הגבוהים של הלינה במקום ושל הכרטיסים לתחרות. אם משווים את התחרות לאירוויזיון האחרון שקיבל אליו תיירים, אירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב, טורינו יכולה לרשום לעצמה הצלחה. אירוויזיון 2019 אומנם זכה בתואר האירוויזיון הטוב ביותר, אך נכשל מבחינה תיירותית, לאחר שהגיעו 50% בלבד מהמספר המוערך של התיירים.

גם בפן התקשורתי זכתה התחרות להצלחה גדולה. מעל 161 מיליון צופים צפו בשידור הישיר שהועבר מטורינו, ומעל 9,000 מאמרים וכתבות באיטליה התפרסמו בעיתונות המודפסת והאינטרנטית. מפרסמים רבים עבדו עם הפקת האירוויזיון והדבר הניב הכנסות של 66 מיליון אירו.

מקור: Eurofestival News.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!
    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!