שוב דרמה באוקראינה: קרוט, שהגיעה למקום השני בקדם האירוויזיון האוקראיני בהפרש של נקודה מהמקום הראשון, מערערת על ניצחונם של ההרכב טבורצ'י. כל הפרטים בכתבה. 

רשת הטלוויזיה האוקראינית UA:PBC חושפת כי הזמרת קרוט (KRUT), אשר הגיעה למקום השני בקדם עם "Kolyskova" – ערערה על תוצאות הקדם. קרוט טוענת כי הצמד טבורצ'י (Tvorchi), אשר זכו במקום הראשון בהפרש של נקודה, עברו על חוקי התחרות ולכן השתתפותם צריכה להיפסל ובעצם לאפשר לה לייצג את אוקראינה באירוויזיון 2023.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
לאחר הקדם, טענה קרוט כי הצמד עבר על חוקי הקדם בכך שהשתמשו באפקטים קוליים כדי להכפיל את השירה במהלך השידור חי. בנוסף, טוענת הזמרת כי השניים חברים בחברת תקליטים אשר פועלת בשטח רוסיה, שנחשבת למדינת אויב.

רשת הטלוויזיה האוקראינית דנה בנושא והשיבה לטענות: "הופעה בלייב יכולה לכלול קולות רקע מוקלטים אך לעומת זאת, הפונוגרמה המקבילה לא יכולה להכיל את הקול הראשי אלא רק את הקולות המלווים".

הוועדה המארגנת של האירוויזיון שמעה את הערכתו של דמיטרו שורוב (Dmytro Shurov), המפיק המוזיקלי של קדם האירוויזיון האוקראיני. שורוב טוען כי ניתן לשמוע עיבוד נוסף בשניות המדוברות, שעשוי להיות כפול, ומדובר בניואנס מוזיקלי עדין שרק אנשי מקצוע יוכלו להבחין בו. יחד עם זאת, הוא לא מאמין שאי עמידה כזו של הדרישות יובילו להחלפת הזוכה.
הוועדה המארגנת לקחה בחשבון שבנוסף לטבורצ'י, כמה משתתפי קדם נוספים ביצעו מספר הפרות קלות במהלך תהליך הבחירה, אך אף אחת מהן לא הייתה סיבה מספקת לפסול מישהו מהם. הוועדה העלתה את הטענה כי במהלך המופע היו מספר תקלות טכניות: "במהלך הכנת המופע, ייתכן שהתרחשה שגיאה טכנית שבעקבותיה נשמע פעמיים הקול הראשי של ג'פרי אוגוסטוס קני (Jeffery Augustus Kenny), סולן ההרכב, למשך מספר שניות נוספות. בנוסף, אנחנו נמצאים כעת בזמן מלחמה, בתנאי עבודה קשים ביותר, עם מחסור קבוע בתקשורת ובחשמל. הדבר גרם לעבודה קשה מול הסאונד בזמן החזרות באולפן שנמצא ברכבת תחתית. אף אחד, כולל אני, לא שמע אותו לפני השידור. עברנו הרבה רגעים קשים כדי להגיע לגמר שראיתם".

לגבי השאלה השנייה, העוסקת בחברת התקליטים שפעילה גם בשטחי רוסיה, נמסר כי מדובר בחברה צרפתית העוסקת בהפצה באירופה ובאסיה. הפצת שירי הפיינליסטים ע"י חברה זו אינה נחשבת להפרה של תהליך הבחירה. חצי מתוך המתמודדים פרסמו את שירי התחרות שלהם באמצעות חברת "Believe" ושלושה נוספים עבדו איתם עד לאחרונה. 

למרות כל הטענות, הוחלט כי טבורצ'י (Tvorchi) יישמרו על מקומם כנציגי אוקראינה באירוויזיון 2023.
אוקראינה באירוויזיון 2023

"Heart of Steel" (בעברית: "לב מפלדה") הוא שם השיר שיבוצע ע"י הצמד טבורצ'י (Tvorchi), אשר ייצגו את אוקראינה כשיר מספר 19 בגמר הגדול של אירוויזיון 2023 שיתקיים ב-13 במאי. השיר נכתב ע"י חברי הצמד, השיר נכתב על ידי חברי הצמד ג'ימו אוגוסטוס קהינדה (Jimoh Augustus Kehinde) שמכונה ג'פרי, ואנדריי חוצוליאק (Andrii Hutsuliak) שמכונה אנדרו. זהו שירם הראשון של יוצרים אלה אשר יתמודד בתחרות האירוויזיון. השיר בוצע בקדם אירוויזיון בשפה האנגלית אך באירוויזיון ישלב גם את השפה האוקראינית.

לדברי הצמד, השיר מזהיר מהסכנות בשימוש בנשק גרעיני. בראיונות שונים טענו חברי הצמד כי תחרות האירוויזיון, שנוצרה לאחר מלחמת העולם השנייה במטרה לאחד את אירופה, שימשה כהשראה לכתיבת שירם. לשיר מסר של תקווה.

בימים אלה מדורגת אוקראינה במקום הראשון בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2023.

טבורצ'י – מי אלה?

טבורצ'י הם צמד מוזיקלי שהוקם ב- 2017 על ידי המפיק המוזיקלי אנדריי חוצוליאק (Andrii Hutsuliak) שמכונה אנדרו ומוצאו אוקראיני יחד עם הזמר ג'ימו אוגוסטוס קהינדה (Jimoh Augustus Kehinde) שמכונה ג'פרי ומוצאו בניגריה. השניים הכירו בזמן שלמדו יחדיו בפקולטה לרוקחות באוקראינה.

הם שחררו עד כה ארבעה אלבומים וכל שיריהם בשפה האוקראינית והאנגלית. השניים השתתפו בקדם האוקראיני ב-2020 עם השיר "Bonfire" (בעברית: "המדורה") והגיע למקום הרביעי. השנה זכו במקום הראשון בקדם אירוויזיון עם השיר "Heart of Steel".

מקור: UA:PBC.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-18 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2003 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!