איגוד השידור האירופי הודיע כי הוא מחרים את רוסיה ולא יאפשר למדינה להתמודד באירוויזיון 2022 על רקע הפלישה לשטחי אוקראינה.

הלחץ עשה את שלו: איגוד השידור האירופי הודיע שרוסיה לא תתמודד באירוויזיון 2022 על רקע הפלישה של צבא רוסיה לשטחי אוקראינה. האיגוד הצהיר שפעולותיה של רוסיה "פוגעים במוניטין של התחרות" אשר מקדמת ערכי שלום, גיוון ואחדות אירופה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
איגוד השידור האירופי הצהיר הערב:

"איגוד השידור האירופי (EBU) מודיע שנציג רוסי לא יתמודד באירוויזיון השנה. הוועד המנהל של ה- EBU קיבל את החלטה בעקבות המלצה של קבוצת הייחוס, המשמש כגוף המנהל של תחרות האירוויזיון, בהתבסס על כללי התחרות וערכיו של איגוד השידור האירופי".
"ההחלטה משקפת את החשש שלאור המשבר חסר התקדים באוקראינה, השתתפותה של רוסיה בתחרות השנה תביא לפגיעה במוניטין של בתחרות האירוויזיון".
"לפני קבלת החלטה זו נערכה התייעצות מורחבת בקרב חברי האיגוד. אנו ארגון א-פוליטי של גופי שידור המחוייבים לשמור על ערכי השירות הציבורי".
"אנו מחוייבים להגן על ערכי התחרות המקדמת חילופי דברים והבנה בינלאומיים, מקרבת קהלים, חוגגת גיוון באמצעות מוזיקה ומאחדת את אירופה על במה אחת".
לפני ההצהרה של ה- EBU הודיעו תשע רשתות טלוויזיה באירופה שהן תומכות בהדחתה של רוסיה מהתחרות: אוקראינה, הולנד, אסטוניה, דנמרק, ליטא, נורווגיה, איסלנד, פינלנד ושוודיה. אסטוניה ופינלנד, שכנותיה של רוסיה, אף הצהירו כי במידה ורוסיה תשתתף באירוויזיון הן תפרושנה מהתחרות.

גם הלהקה ציטי זני (Citi Zēni), אשר צפויה לייצג את לטביה באירוויזיון, קראה להדיח את רוסיה מהתחרות.

רשת הטלוויזיה של הולנד, אוקראינה, אסטוניה, לטביה וליטא אף דורשות השעיה מלאה של רשתות הטלוויזיה הרוסיות אשר חברות באיגוד השידור האירופי, בדומה להשעיה של רשת הטלוויזיה של בלרוס אשר הודחה מוקדם יותר השנה בצל הפיכתה של רשת הטלוויזיה BTRC לערוץ תעמולה של המשטר של הנשיא לוקשנקו המקורב לרוסיה. בשלב זה לא ברור האם רוסיה אכן תושעה גם מחברותה ב- EBU ועל כך נעדכן בהמשך.
 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!