מיכאל בן דוד. צילום: אוהד קב

אחד השירים הבולטים בהליך הבחירה של ישראל לאירוויזיון 2022, "I.M" של מיכאל בן דוד, נמצא דומה מאוד למספר שירים אחרים. האם השיר הזה יפסל ולא יוכל להתמודד באירוויזיון?

מיכאל בן דוד. צילום: אוהד קב

אמש נחשפו שמונת השירים שמתמודדים בהליך הבחירה של ישראל לאירוויזיון 2022. את שמונת השירים מבצעים ארבעת המתמודדים שיתמודדו בגמר "אקס פקטור לאירוויזיון" בשבת הקרובה. בין השירים הבולטים בתחרות נמצא השיר "I.M" שיבוצע על ידי מיכאל בן דוד. את השיר כתבו היוצרים חן אהרוני, לידור סעדיה ואסי טל והם אחראים גם לעיבוד ולהפקה המוזיקלית.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

© Eurovision.tv

לאחר החשיפה נמצא שהשיר של מיכאל עשוי להזכיר מספר שירים בצורה מאוד מחשידה. בין השירים שדומים לשיר "I.M" ניתן למצוא את השיר "Basic" של הזמר בילאל חסאני שייצג את צרפת באירוויזיון שהתקיים בישראל. השיר של בילאל יצא באפריל 2019, ימים ספורים לפני השתתפותו באירוויזיון, ואף בוצע במצעד הגאווה בפריז ביוני 2019. גם בילאל חסאני יצא מהארון בשנת 2017 וסיפר שבילדותו סבל מהתנכלויות מצד ילדים רבים, בדומה למיכאל.
האזינו והחליטו השירים דומים:

מיכאל בן דוד – "I.M":

בילאל חסאני – "Basic":
שיר נוסף שמזכיר את השיר של מיכאל בן דוד הוא השיר של טייני טמפה וזארה לארסון אשר נקרא "GIrls Like" ויצא בשנת 2016. שיר נוסף שבדומה בבאס ליין הוא השיר "Get Ugly" של ג'ייסון דירולו שיצא בשנת 2015.

נזכיר שעל השירים המתמודדים באירוויזיון להיות שירים מקוריים והעתקה אסורה על פי חוקי התחרות, בהתאם לכך שירים שונים נפסלו מהשתתפותם בתחרות. יוצריהם של שירים אחרים, כמו השיר יוצרי  "Toy" של נטע ברזילי, נתבעו על העתקה. במקרה של השיר "Toy" קבע בית משפט שנמצא דימיון בין השיר הישראלי לשיר "Seven Nation Army" של הצמד האמריקאי דה ווייט סטרייפס, וכתוצאה מכך יוצרי השיר האמריקאי רשומים כיוצרים נוספים של השיר "Toy" ונהנים מכל תמלוגיו.

נדגיש שרק בית משפט העוסק בעינייני קניין רוחני יכול להחליט האם מדובר בהעתקה אסורה או שמא מדובר בהשראה לגיטימית.

מה דעתכם? דומה מידי? או השראה לגיטמית?

This poll is no longer accepting votes

מדגם: מה דעתכם? העתקה אסורה או השראה לגיטימית?
ההצבעה לשיר אשר ייצג את ישראל באירוויזיון החלה היום ותסתיים במהלך המשדר המיוחד "השיר שלנו לאירוויזיון" שישודר בכאן 11 ב- 3 בפברואר, בו ייבחר שיר אחד לכל אחד מארבעת הפיינליסטים בגמר "אקס פקטור". במשדר יבוצעו בהופעה חיה שני שירים על ידי כל אחד מארבעת המתמודדים ובסופו יכריע הקהל (50% מההצבעה), השופטים (25% מההצבעה) והוועדה המקצועית (25% מההצבעה) על שיר אחד שיבצע כל מתמודד בגמר התחרות שיתקיים יומיים לאחר מכן ברשת 13.

בגמר הגדול, שיערך במוצאי שבת ב- 5 בפברואר, יבצעו המתמודדים את "שיר האירוויזיון" הצופים יתבקשו להצביע לשילוב של הזמר והשיר הטובים ביותר. התוצאות יקבעו על ידי הקהל (50% מההצבעה), השופטים (25% מההצבעה) והוועדה המקצועית (25% מההצבעה).
מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

 

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!