משישה יוצא אחד – שישה מתמודדים נותרו במירוץ ה״אקס פקטור לאירוויזיון״ – מי ייצג את ישראל על הבמה באיטליה? נהוראי סמואל מנסה לעשות סדר לקראת חצי הגמר.

מתמודדי חצי הגמר. צילום: אוהד קב

בעוד כשבועיים נגלה מיהו הנציג הישראלי לתחרות האירוויזיון ה- 66 שתתקיים בטורינו. אך רגע לפני חצאי הגמר והגמר הגדול, זה הזמן לנסות לשער מי ככל הנראה ייצג את ישראל מול 200 מליון צופים בחודש מאי? שחר עדוי? ספיר סבן? אלי חולי? אולי בכלל ענבל ביבי? מיכאל בן דוד? או אנה סטפני?

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
רגע לפני הסיקור המלא של המתמודדים בתחרות נשמח לגלות מה דעתכם –
מי המתמודדים שצריכים לעלות לגמר?

בחרו ב- 4 מתמודדים מהרשימה!

This poll is no longer accepting votes

מי צריך להיות ברביעיית הגמר לדעתכם?
אלי חולי

למעשה חולי הגיע לתכנית כמה שנים לאחר השתתפותו ב״דה וויס״ ולאחר שהפיק שירים לאמנים כמו לירן דנינו, גל אדם ואנה זק. חולי ביצע באודישן הראשון את השיר “Everybody’s Changing” (במקור של קין). מדובר במוזיקאי בחסד עליון, לטעמי הביצוע הטוב ביותר שלו הוא לשיר “Toy” של נטע ברזילי, אותו ביצע בשלב מבחן האירוויזיון והוכיח אפשר לבצע את השיר הייחודי הזה בסגנון המוזיקלי הייחודי שלו ולקבל תשואות רבות. חשוב לי לציין גם את ההופעה הבימתית שהייתה מדהימה.
אלי חולי לאירוויזיון? למרות היותו מבצע פנומנלי אני עדיין חושב שז’אנר כמו של חולי לא עובד בתחרות. נזכיר את השיר המלנכולי של להקת הוברפוניק שיצגה בשנה שעברה את בלגיה והגיעה למקום נמוך בגמר. אם להקה מוכרת וידועה כמו הוברפוניק נכשלה אז קשה לנבא לאיזה מקום יגיע אלי חולי – הכל תלוי בעיקר בשיר. למרות זאת אני כן חושב שיש לו פוטנציאל לקריירה פורצת דרך בישראל וגם בעולם. מחכה להופעה, כן?

אנה סטפני

סטפני ביצעה באודישן הראשון את להיט האירוויזיון של מחמוד – “Soldi” (שלדעתי מדובר בביצוע הטוב ביותר של אנה בתכנית), ובין היתר ביצעה את “Sound of Silence” של סיימון וגרפונקל ו- “Euphoria” של לורין, השיר הזוכה באירוויזיון 2012. אנה מרתקת אותי כזמרת, גם השירה העדינה שלה עדכנית ורלוונטית. אני חושב שאנה צריכה להתקדם בעולם המוזיקה בקצב שלה, ואחרי הכל אני יותר מאשמח לראות אותה מצליחה בתעשיית המוזיקה בישראל.
אנה סטפני לאירוויזיון? לדעתי הסיכויים שלה לייצג את המדינה בטורינו דיי קלושים. אני לא חושב שהיא תצליח לבלוט שם, זאת למרות היותה מוכשרת. הסיבה העיקרית לכך היא משום שהשנה נשמע באירוויזיון הרבה שירי פופ-רוק בסגנון של אנה סטפני והיא לא תיהיה מספיק ייחודית השנה. אבל מי יודע, אולי היא תפתיע לטובה עם שיר ייחודי בגמר?
מיכאל בן דוד

מתחילת העונה בן דוד בלט בעיקר בזכות הכריזמה שלו על הבמה והשירה המדהימה שלו. מדובר בפרפורמר, בחיית במה. מהרגע שמיכאל התחיל לבצע את “Juice” של ליזו באודישן הראשון התעוררה בי צמרמורת, הבנתי שהוא מיועד לבמה והבמה מיועדת אליו. אחד הביצועים הבולטים של מיכאל היה לשיר ״אמור שלום״ של שוקולד מנטה מסטיק – השיר הישראלי לאירוויזיון 1976. בין היתר מיכאל הראה שגם בלדות הוא יודע לבצע בצורה פנומנלית, כמו למשל ״עץ ירוק מפלסטיק״ של השוטפת מרגול ו״גדל לי קצת זקן״ של עדן חסון.
מיכאל בן דוד לאירוויזיון? לפי דעתי מדובר במתמודד שראוי מאוד לייצג את ישראל. מיכאל יכול לבלוט בתחרות עם הופעה תיאטרלית וסוחפת וכמובן שיר קצבי. עם שיר מספיק טוב מיכאל בהחלט יכול לייצג אותנו בכבוד. אנחנו סקרנים כבר לשמוע את השירים שיתמודדו בגמר האקס פקטור.

ענבל ביבי

ביבי הגיעה שמונה שנים לאחר שהשתתפה בעונה הראשונה של "אקס פקטור", אז הייתה בת 15 בלבד. באודישן הראשון ענבל ביצעה את השיר “Time After Time” של סידני לאופר, ובמהלך העונה השאירה חותם עם ביצועים לשירים “Ne Partez Pas Sans Moi” של סלין דיון – השיר הזוכה באירוויזיון 1988. עוד ביצעה באופן מבריק את “Goodbye Yellow Brick Road” וכמובן הביצוע הזכור ל״עכשיו מעונן״ של השופט אביב גפן. מדובר בזמרת פנומנלית וווקאליסטית נהדרת, מביצוע לביצוע אני כל כך נהנה לראות אותה על המסך וכולי תקווה לראות אותה כובשת כל מקום אפשרי.
ענבל ביבי לאירוויזיון? גם היא אחת הפייבוריטיות המובילות לייצוג ישראל ויש סיכוי דיי גדול שהיא זאת שתעמוד על הבמה בטורינו. אני אישית מאוד אשמח לראות אותה שם, אך מצד שני אני בספק אם היא תבלוט מאחר ורוב שירי האירוויזיון מדי שנה שייכים לז׳אנר הפופ, בדומה לסגנון של ענבל. אבל עם פופ אלקטרוני היא עוד יכולה לבלוט.
ספיר סבן

סבן הגיעה לתכנית כמה שנים לאחר שזכתה ב״דה וויס״ לפני כארבע שנים, ומאז שחררה מספר סינגלים. באודישן הראשון סבן ביצעה את הלהיט “Hopelessly Devoted to You” (במקור של אוליביה ניוטון ג׳ון) וזכתה לתשואות רבות מצד השופטים. עוד ביצוע של ספיר שבלט בתחרות היה לשיר ״רוח ים״ של עופר לוי, שלמעשה מדובר בביצוע האהוב עליי של ספיר העונה. למעשה מדובר בזמרת פנומנלית שיודעת להגיש טקסט בצורה מאוד מדהימה אך למרות זאת קצת מאכזב שספיר מקובעת על בלדות. הבלדות שספיר ביצעה במהלך התכנית היו מדהימות, אך הייתי שמח לראות אותה מבצעת שירים קצביים.
ספיר סבן לאירוויזיון? היא אכן מסומנת כאחת הפייבוריטיות לייצוג את ישראל, אך האם היא יכולה לבלוט באירוויזיון ולהביא מקום גבוה? אני לא חושב שהיא תבלוט עם בלדה, אך עם שיר קצבי והעמדה טובה היא יכולה לבלוט מאוד!

שחר עדוי

מהרגע הראשון עדוי בלט בתכנית, הצליח להפתיע את השופטים ואת רובנו כל פעם מחדש ולמעשה מדובר בזמר ומוזיקאי מן השורה הראשונה בתכנית. אחד הביצועים היותר מרגשים של שחר היה לשיר הזוכה מאירוויזיון 1998 – ״דיווה״ של דנה אינטרנשיונל. במהלך העונה עדוי ביצע מגוון רחב של שירים, ביניהם ״חולם כמו יוסף״ של חנן בן ארי, “Man in The Mirror” של מייקל ג’קסון וכמובן הביצוע המרגש שלו לשיר ״אני אש״ של השופט רן דנקר.
שחר עדוי לאירוויזיון? מבחינת התאמה אין לי ספק שהוא מתאים לתחרות הבינלאומית. מצער שבפועל הוא לא יכול לייצג את ישראל מפני שישנן חזרות בשבת. אך אין לי ספק שקריירה בישראל תהיה לו. כבר מחכה שהוא יפתח הופעה.
איך יבחר השיר והנציג הישראלי לאירוויזיון 2022?

נזכיר שב- 30 בינואר ייחשפו שמונת השירים שיבצע כל מתמודד שיעלה לגמר האקס פקטור. ב- 3 בפברואר יתקיים משדר חגיגי בכאן 11 בשם "השיר שלנו לאירוויזיון", בו ייבחר שיר אחד לכל אחד מארבעת הפיינליסטים בגמר "אקס פקטור". כשיומיים לאחר מכן, ב- 5 בפברואר, יערך גמר האקס פקטור בו תבצע רביעיית הגמר את השירים המתמודדים ואחד מהם יוכתר כנציג ישראל לאירוויזיון 2022.

מתרגשים? גם אנחנו! עקבו אחרינו גם באינסטגרם שם תוכלו להתעדכן באופן שוטף על כל החדשות והפרטים!!! לחצו כאן!!!

 

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!