לינט נאלצה לסיים את דרכה בתכנית "אקס פקטור לאירוויזיון" רגע לפני חצי הגמר. ענבל ביבי, שחר עדוי ואלי חולי הבטיחו את מקומם. סיכום פרק 30.

לינט. צילום: נוי דקל. רשת 13.

רבע גמר: בפרק זה של "אקס פקטור לאירוויזיון" המתמודדים נאלצו להילחם על מקומם בעזרת התמודדות בדו-קרב. כל שופט העניק 10 נקודות למתמודד שהוא חשב שצריך לעבור לשלב הבא, אחרי סיכום ניקוד השופטים הקהל העניק את הניקוד שלו כשלכל מתמודד יכול הקהל לתת עד 60 נקודות. שני המתמודדים שיפסידו בדו-קרב יועמדו להדחה והשופטים יחליטו מי מהם צריך להמשיך לשלב הבא ומי ייאלץ להיפרד מהתכנית.

הפעם התארח בתכנית היוצר והמפיק ג'ורדי שעבד עם הצמד סטטיק ובן אל וגם שפט בתכנית "גוט טאלנט ישראל." ג'ורדי הוזמן להביע את דעותיו לגבי המתמודדים ולייעץ לשופטים.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
הצביעו לסקר שלנו: מי העניק את הביצועים הטובים ביותר בחלקו הראשון של רבע הגמר?

This poll is no longer accepting votes

מי העניק את הביצועים הטובים ביותר בחלקו הראשון של רבע הגמר?

דו קרב ראשון: ענבל ביבי נגד אלי חולי

ענבל ביבי

ענבל בחרה לבצע בדו קרב את השיר "Goodbye Yellow Brick Road" (במקור של אלטון ג'ון). כבר מתחילת הביצוע ניתן להבחין בייחודיות של ענבל, מבחינה קולית וגם מבחינת הנוכחות על הבמה. הדיוק הקולי שלה ביחד עם הרגש פשוט עובדים ביחד. בהתייחסות לכל הביצועים של ענבל בתכנית, אני מרגישה שהיא מסוגלת להתחבר לכל סגנון ולהגיש אותו מושלם.

"את שרת כמו פיה, כמו מים. זה כאילו באת לפה והראת לנו מי בעל הבית בסופר באפס מאמץ" אמרה נטע. ג'ורדי הוסיף "קודם כל את כוכבת. נקודה. יש לך קול נורא ייחודי, נורא מחוספס. את מטורפת, הייתי שולח אותך עכשיו". "אני חייב להסכים, אני מכור אלייך, למה שאת מביאה. היו רגעים שיותר אהבתי בביצוע רגעים שפחות אהבתי בביצוע, זה באמת לא משנה, מדהימה" אמר רן. מרגול שיתפה "את זוהרת. את טובה כל כך, את מעניינת, את חודרת. זאת סופרסטארית".
השופטים העניקו 40 נקודות, הקהל הוסיף 53 נקודות. סך הכל 93 נקודות.

אלי בחר לשיר את "הפרח בגני" (של זוהר ארגוב). ניתן להבחין בביצוע מקצועי, עדין ומרגש ויותר מכל אלי כבר מצא את הסגנון שלו! למרות שלדעתי יש בעיה בלשלוח סגנון כזה באירוויזיון מכיוון שזה לא יבלוט, כבר שמענו שירים בסגנון כזה בעבר על בימת התחרות וזה לא מחדש דבר.

מרגול פרצה "אני צריכה אינפוזיה, כי בחיים שלי לא שמעתי אינטרפרטציה כזאת, לשיר שמזוהה כל כך עם סלסלת מזרחית, והוא לקח את זה לבלוז כמעט". "אתה מטייל בחלל החיצון, אתה באיזה עולם באמת שלך. אתה באמת אמן נהדר" אמר רן. ג'ורדי הוסיף "יש לך משהו ממכר בקול, אני יכול לשמוע את זה כל היום כל הלילה כל השבוע. אני מודה שהייתה חסרה לי קצת נוכחות שלך על הבמה". אביב אמר "יש לך קסם אדיר בעייני, יש לך משהו באמת פייבוריטי"

השופטים העניקו 40 נקודות לאלי, הקהל הוסיף 52 נקודות. בסך הכל 92 נקודות. אלי חולי מפסיד בדו קרב.
דו קרב שני: שחר עדוי נגד לינט

שחר עדוי

שחר בחר לבצע את השיר "Man In The Mirror" (שיר של מייקל ג'קסון) הביצוע הכי מפתיע של שחר עד כה! פשוט מהמם וכל כך מתאים לו, קצבי ושמח. רואים ששחר נהנה ותוך כדי מפגין יכולות קוליות מטורפות. לדעתי הביצוע הכי טוב של שחר בכל התכנית! מדהים!

"תגיד לי אתה השתגעת? מאיפה באת לנו עכשיו עם הדבר הזה? מעבר לזה שהבאת בצוע קולי מדהים, נהנית במקסימום" אמר רן. אביב אמר "הפתיחה הייתה גרועה, אחרי זה היה מדהים", ג'ורדי ענה מיד "זה היה מעולה כי לא ציפיתי לזה כשעלית לבמה". לבסוף מרגול אמרה "הלוואי וכל אירופה תכיר אותך – איך שאתה".

השופטים העניקו לשחר 40 נקודות – הקהל הוסיף 49 נקודות נוספות. סך הכל 89 נקודות.

לינט

לינט בחרה לשיר את "Someone Like You" (במקור של אדל). בתחילת הביצוע הייתי מבולבלת, לא היה ברור אם לינט עושה גרסה מחודשת לשיר עם הסגנון הידוע שלה או 'מעתיקה' אותו. במהלך השיר ניתן להרגיש שלינט מרגישה את המסר. אבל באמצע הביצוע הרגשתי שהלכתי לאיבוד, נכון לינט זמרת מצויינת שלא ניתן לגבור עליהף אבל זה היה שונה מכל מה שהיא הביאה עד כה. עם זאת, בגלל נפילה של בחירת שיר נפספס מתמודדת שיכולה להביא לנו מיקום גבוה באירוויזיון עם סגנון ייחודי כמו שלה?

רן אמר ללינט "אני חושב שאין עוררין לגבי הקול העצום שלך והנוכחות הבימתית שלך וכל זה ברור לחלוטין. לי זה הרגיש דווקא מנותק רגשית. אני חושב שזה טעות מבחינתך לבצע את השיר כמו אדל, את מביאה משהו כל כך ספציפי שרק את יכולה לעשות בתחרות". נטע הוסיפה "שומעים כמה היא לא היא, אני אחת המעריצות הכי גדולות שלך בתכנית. אבל היום את שרת שיר וכל הנקודות הלא מחמיאות שלך היו לנגד עינינו. עד עכשיו כל אחד הביא את הגרסה שלו לשיר שהוא שר, וזה היה לי פשוט קרוב מדי למקור". אביב אמר ללינט "הביצוע הזה הוא לא היה טוב, נשמע מאוד קאברי והחיבור עם הקלרינט לא טוב. את ממש נעלמת".

השופטים העניקו ללינט 30 נקודות – הקהל הוסיף 45 נקודות נוספות. סך הכל 75 נקודות. לינט מפסידה בדו קרב.
דו קרב הצלה: לינט נגד אלי חולי

אלי חולי

אלי ביצע את השיר "Perfect" (במקור של אד שירן). אלי שר את הביצוע מדוייק ושוב, ביצוע עדין ושקט מלא ברגש. אין יותר מה לפרט מכיוון שמרגיש לי שזה אותו דבר, בכל ביצוע שלו במהלך התכנית הוא לא לוקח סיכונים ונשאר באותו מסלול ללא גיוונים.

לינט

לינט ביצעה את "טיפת מזל" (בטורקית "דיל יאראסי" של אורחן גנג'ביי). לינט אכן העיפה את השופטים עם ביצוע מרהיב, בדיוק כמו שהיא יודעת לעשות, עם קול גדול וסגנון שרק לה יש. לינט בחרה לשלב עברית וטורקית שזה ייחודי ונותן לה יתרון. ללינט יש קול ענק ומיוחד שגם באירוויזיון לא יכולים להתעלם ממנו, לדעתי אין ראויה ממנה לעבור לחצי גמר.
המתמודדים שמועמדים להדחה לאחר הדו קרב הם: אלי חולי ולינט.

אביב בוחר להשאיר את אלי.
נטע בוחרת להשאיר אלי.
מירי בוחרת להשאיר את אלי.

לינט נאלצת לסיים את דרכה בתכנית.
הפרק הבא ישודר ביום שלישי, 18 בינואר, בשעה 21.15 בערוץ רשת 13.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!