רון ושירן נאלצו לסיים את דרכם בתכנית "אקס פקטור לאירוויזיון". מיכאל בן דוד, ענבל ביבי, לינט ועילאי אלמקייס הבטיחו את מקומם. סיכום פרק 29.

רון ושירן. צילום: נוי דקל. רשת 13.

שמינית הגמר: פרק זה הוא למעשה המשכו של הפרק הקודם כשגם הפעם כשהמתמודדים התבקשו לבצע שיר של אחד משופטי "אקס פקטור לאירוויזיון". כל אחד מהמתמודדים ביצע הערב שיר מתוך הרפרטואר של שופטי התכנית במטרה לשכנע את השופטים על כך שמגיע לו להמשיך לשלב רבע הגמר. מי יעבור את "מבחן שירי השופטים"?

כל שופט העניק 10 נקודות למתמודד שהוא חשב שצריך לעבור לשלב הבא, אחרי סיכום ניקוד השופטים הקהל העניק את הניקוד שלו כשלכל מתמודד יכול הקהל לתת עד 60 נקודות. שני המתמודדים שיגיעו למקומות האחרונים יועמדו להדחה והשופטים יחליטו מי מהם צריך להמשיך לשלב הבא ומי ייאלץ להיפרד מהתכנית.

גם הפעם התארח הזמר הראל סקעת, ששימש כשופט בתכנית "הכוכב הבא" ואף ייצג את ישראל באירוויזיון 2010 עם השיר "מילים". הראל הוזמן להביע את דעותיו לגבי המתמודדים.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
הצביעו לסקר שלנו: איזה ביצוע היה הטוב ביותר לדעתכם?

This poll is no longer accepting votes

אקס פקטור: איזה ביצוע היה הטוב ביותר במבחן שירי השופטים?

ענבל ביבי

ענבל בחרה לבצע במבחן שירי האירוויזיון את השיר "עכשיו מעונן" (במקור של אביב גפן). ביבי ביצעה את השיר עם רגש, וניתן לראות זאת. בפזמון היא הפגינה יכולות ווקאליות, אך למרות זאת היא מסוגלת ליותר. לטעמי השיר התאים לה, ענבל הגישה את הטקסט בצורה מאוד אינטליגנטית ועמוקה. אני באופן אישי מאוד מעריך את ענבל כזמרת, אך למרות זאת אני בספק אם היא תבלוט בתחרות האירוויזיון, מאחר ופופ המזכיר את ענבל הוא הז'אנר המוביל בתחרות. אך מוקדם לדעת.

"קצרה הידיעה מלהגיד איזו זמרת פנטסטית את, ואיזו רוקיסטית מפחידה את", אמרה מרגיל. "את הפייבוריטית שלי, הלוואי ותזכי לייצג אותנו באירוויזיון. יש בך את הפגיעות שאנחנו מחפשים, ואני מזדהה איתך, את מיד נוגעת בלב. זה הביצוע הכי יפה שהיה פה", הוסיפה מירי. "זה היה ביצוע מדהים. באת ללא שופוני, עם הרבה קונפליקט". אמר אביב. "איך שהיא מתחילה לשיר אני מתרסק. לחלוטין אני רואה אותה באירוויזיון". אמר רן.
השופטים העניקו 40 נקודות, הקהל הוסיף 54 נקודות. סך הכל 94 נקודות.

רון ושירן

רון ושירן בחרו לבצע את השיר "יאמה" (במקור של מרגול). גם כאן רון ושירן ביצעו את השיר בסגנון האלקטרו-פופ הים תיכוני שלהם. אין ספק שמדובר בצמד כשרוני, הביצוע היה פנומנאלי, עם זאת לא הרגשתי משהו ייחודי. לצורך השוואה, הביצוע של השניים בשלב הקודם היה טוב יותר.

"הדיוק הרגשי שלך (שירן) היה מושלם בעיני. אתם כל פעם ממציאים משהו. אתם אף פעם לא מביאים סתם שיר. אני משתחווה לך". אמרה מירי. רן הוסיף "רון, אתה מוזיקאי בחסד. שירן, יש משהו במה שעשית היום שלא פחדת. הלכת למקומות קצת מסוכנים, גם כשזה לא היה מדוייק אהבתי את זה". לעומתם נטע שיתפה "אני חושבת שחסר לי פאתוס, תנועות ידיים. זה ייצוג כל כך ראוי ויפה"' ומרגול סיכמה "כשאת מסלסלת, זה לא יוצא טוב, זה יוצא מזוייף. תעבדי על זה או אל תעשי."

השופטים העניקו 30 נקודות לרון ושירן, הקהל הוסיף 50 נקודות. בסך הכל 80 נקודות.
לינט

לינט בחרה לבצע את השיר "לשם" (במקור של מירי מסיקה). לינט ביצעה את השיר בצורה לא פחות מדהימה, המון סלסולים שכן תאמו לביצוע והוסיפו המון. לינט יודעת טוב מאוד כיצד מגישים טקסט והיא עשתה זאת בצורה מדהימה. באירוויזיון היא יכולה להביא לנו המון כבוד, ואם מדברים על האירוויזיון ועל לינט, היא הזמרת היחידה שיכולה להביא את ישראל למקום מכובד עם בלדה.

"רק תדמיינו אותה מעלפת את האירופאים" אמרה מרגול. רן הסכים והוסיף "אם לינט תסע לאירוויזיון, אני יודע שזה יהיה ביצוע וואוו לגמרי. את זוהרת וזה המקום שלך."

השופטים העניקו ללינט 40 נקודות – הקהל הוסיף 52 נקודות נוספות. סך הכל 92 נקודות.

מיכאל בן דוד

מיכאל בחר לבצע את השיר "עץ ירוק מפלסטיק" (במקור של מרגול). מיכאל הוכיח שגם בלדות הוא יודע להגיש בצורה מדהימה, אם מסתכלים על החבילה כולה רואים אמן רב תחומי מן השורה הראשונה. הביצוע של מיכאל היה מאוד מרגש. מדובר באחד הפייבוריטים שלי לזכייה בתכנית.

מירי אמרה למיכאל "זו אינטיליגנציה כל כך גבוהה, אתה שחקן, היית כל כך נקי. אתה מעניין וכשאתה חשוף אתה עוד יותר יפה". מרגול הוסיפה "אתה מוכיח לי שאתה יכול לעשות הכל. גרנדיוזי, גדול, פעלולני, עם ריקודים וגם כשאתה עומד, שר וקולע לתוך הלבבות". אביב חיזק ואמר "סוף סוף ראיתי אותך. התרגשתי ממך. באת נקי והיית אתה. היה לי מהנה לראות אותך".

השופטים העניקו למיכאל 40 נקודות – הקהל הוסיף 48 נקודות נוספות. סך הכל 88 נקודות. 
עילאי אלמקייס

עילאי בחר לבצע את השיר "יומן מסע" (במקור של אביב גפן ואריק איינשטיין). בתחילת הביצוע עילאי שלט בטקסט והגיש אותה בצורה מאוד אינטיליגנטית ובוגרת. במהלך הבית השני איבדתי אותו, אך למרות זאת הביצוע היה מרגש, גם כי הסיפור מאחורי בחירת השיר היה נוגע ללב. אלמקייס מבצע את השיר עם המון רגש שבא לידי ביטוי ומדהים לראות זאת.

"אני גאה בך, איך שאתה מדבר ושר. יש לי חולשה אמיתית לילד הזה. אין כאן משהו מזוייף אחד בעיני" אמר רן. נטע הוסיפה "פתחת את הלב, עשית בחירת שיר מושכלת. הצעירות שלך שלא הורגשה עד כה, הורגשה". מרגול שיתפה "אתה הפייבוריט שלי לאורך כל הדרך. אבל אתה יודע שהביצוע לא היה טוב". לעומתם אביב סיכם "לפני שעלית לבמה אמרתי שהביצוע לא יהיה טוב, אבל קיבלתי חוויה אחרת לגמרי. יש כאן סיפור. זה נורא נגע בך".

השופטים העניקו לעילאי 40 נקודות – הקהל הוסיף 46 נקודות נוספות. סך הכל 86 נקודות.
המתמודדים שמועמדים להדחה הם: עילאי אלמקייס ורון ושירן.

רן בוחר להשאיר את עילאי.
נטע בוחרת להשאיר את רון ושירן.
אביב בוחר להשאיר את עילאי.
מירי בוחרת להשאיר את רון ושירן.
מרגול נשארה עם ההחלטה הגורלית שבסופה בחרה להשאיר את עילאי בתחרות.

רון ושירן נאלצים לסיים את דרכם בתכנית.
הפרק הבא ישודר ביום ראשון, 16 בינואר, בשעה 21.15 בערוץ רשת 13.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!