עדי כהן נאלצת להיפרד הערב מהתוכנית 'אקס פקטור לאירוויזיון'. ארבעה מתמודדים מבטיחים מקום ברבע הגמר: אלי חולי, ספיר סבן, אנה סטפני ושחר עדוי. סיכום פרק 28.

עדי כהן. צילום: אוהד קב. רשת 13.

שמינית הגמר: פרק נוסף הגיע הערב לסיומו כשהמתמודדים הפעם התבקשו לבצע שיר של אחד משופטי "אקס פקטור לאירוויזיון". כל אחד מהמתמודדים ביצע הערב שיר מתוך הרפרטואר של שופטי התכנית במטרה לשכנע את השופטים על כך שמגיע לו להמשיך לשלב רבע הגמר. מי יעבור את "מבחן שירי השופטים"?

השופטים יתנו ניקוד כשלכל שופט יש 10 נקודות, אחרי סיכום ניקוד השופטים הקהל יתן את הניקוד שלו כשלכל מתמודד יכול הקהל לתת עד 60 נקודות. שני המתמודדים שיגיעו למקומות האחרונים יועמדו להדחה והשופטים יחליטו מי מהם ימשיך לשלב הבא ומי יאלץ להיפרד.

בפרק זה התארח הזמר הראל סקעת, ששימש כשופט בתכנית "הכוכב הבא" ואף ייצג את ישראל באירוויזיון 2010 עם השיר "מילים". הראל הוזמן להביע את דעותיו לגבי המתמודדים.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
הצביעו לסקר שלנו: איזה ביצוע היה הטוב ביותר לדעתכם?

This poll is no longer accepting votes

אקס פקטור: איזה ביצוע היה הטוב ביותר במבחן שירי השופטים?

ספיר סבן

ספיר סבן התבקשה להשלים את "מבחן האירוויזיון" מאחר ובצילומי התכנית היא הייתה חיובית לנגיף הקורונה. ספיר בחרה לשיר את השיר "שביל הבריחה" (במקור בוצע על ידי ריטה בקדם אירוויזיון 1986). הגרסה העדכנית והים-תיכונית ל"שביל הבריחה" הסתמן כביצוע פרווה, קצת כבד, עמוס סלסולים, כשספיר מנסה בכוח להרשים את הצופים ביכולות הווקאליות המדהימות שלה. אני באופן אישי פחות התרשמתי הפעם מהביצוע של ספיר.

"לקחת את זה לכיוון ערבסקי, טורקמני, עשית את זה יפה מאוד, את זמרת נהדרת", אמרה מרגול. "בעיניי לקחת שיר שהוא כל כך אייקוני ומזוהה עם זמרת שזו חתיכת חותמת, זה אומץ בלתי רגיל. אני מתתי על זה", אמרה מירי. "בהתחלה היה משהו שייקי קצת, זה הרגיש שהתחיל קצת מהוסס, אבל לאט לאט נכנסת לזה וזה נהיה מאוד יפה. בגלל שאת זמרת טכנית בצורה מעולה, פתאום כשיש שבירות כאלה זה מביא את האופי שלך החוצה", אמר רן.

כל השופטים הצביעו בעד ספיר והיא משריינת מקום בשלב שמינית הגמר.
אלי חולי

במבחן שירי השופטים בחר אלי לשיר את "טיפה טיפה" (במקור של מירי מסיקה) והוא שומר על הקו שמאפיין את סגנונו המוזיקלי. יכולותיו הווקאליות של אלי לא ניתנות לערעור משום שמהבחינה הזו זה באמת היה מעולה. יחד עם זאת הביצוע לא המריא והיה קצת משעמם. שום דבר לא קרה על הבמה, יתכן שבחירת השיר לא הייתה הכי נכונה כי ביצוע כזה באירוויזיון לא יעבוד. זה מתחיל להיות קשה וצפוף בפסגה…

"האודישנים שלך הקודמים היו פי עשרה יותר טובים מאשר היום. אתה זמר משובח ואתה חייב להישאר בקבוצה המובחרת כי אתה מבריק בדרך כלל, ולא סתם אתה הפייבוריט של אביב גפן. היום זה היה קהה, זה היה קטן, לא שכנע אותי", אמרה מרגול. "אתה נורא הטעם שלי כשאני מקשיב למוזיקה, לקול שלך, לאיך שאתה מפיק אותו. אתה מוזיקלי בצורה יוצאת דופן, ובאמת כיף לרחף איתך, אני טס איתך בביצוע. אבל אולי זה באמת לא היה הביצוע הכי מבריק שלך ועדיין התרגשתי", אמר רן. "אני מתי על זה כי זו אינטרפרטציה כל כך שונה. אתה לא צריך לפחד לצאת מגדרך. אם היית מרשה לעצמך להתפוצץ פה, זה היה מושלם", אמרה מירי.

השופטים העניקו לאלי 40 נקודות – הקהל הוסיף 47 נקודות נוספות. סך הכל 87 נקודות.

עדי כהן

עדי בחרה לשיר הערב את השיר "אלימות" (במקור של אביב גפן). עדי שוב נותנת אינטרפרטציה מקורית ומפתיע לשיר, ויודעת היטב איך להביע את השיר בצורה חכמה. יש שיגידו שזה טכני מידי וחסר רגש, אבל מבחינתי זה היה מעולה. עדי מוכיחה שהיא יודעת להתאים את עצמה היטב לשיר. אני מאוד אהבתי.

"הקטע האחרון שכנע יותר מכל ההפגנה הוואקלית הקודמת שהיא מיותרת בשיר הזה, זה מתקתקות מידי, והייתי רוצה לשמוע את זה חרוך יותר, לוהט וכואב יותר, את הבאת ביצוע ביונסה. לשיר הזה הקול שלך מושלם מידי", אמרה מרגול. "דווקא בביצוע הזה את כל כך היית מאופקת, זה לא היה רבע ממה שאת יכולה לעשות וזה היה מעולה ביניי", אמרה מירי. "עדי היא זמרת אחת הטובות, אני חושב שיש משהו בכישרון שלך שהוא על זמני, הוא היה נכון ל- 2004 והוא נכון להיום. אני חושב שהגודל והדיוות שייכות טיפה לפעם, אבל יש פה משהו שמצליח להתאים את עצמו להיום. אני חושב שאת מדהימה", אמר הראל סקעת.

השופטים העניקו לעדי 30 נקודות – הקהל הוסיף 48 נקודות נוספות. סך הכל 78 נקודות.
ספיר סבן

ספיר בחרה לשיר את "נערי, שובה אליי" (במקור של מרגול) ב"מבחן שירי השופטים" וכשהיא לבושה בשמלת הברבי הסגולה והבלונד הזוהר היא מזכירה את מלכת השלאגר השוודית – שארלוט פרלי שזכתה באירוויזיון 1999. ספיר נותנת ביצוע מרגש, שוב מוכיחה את יכולותיה הווקאליות המרשימות, לוקחת את השיר לכיוון שלה וזה נשמע מעולה, אבל הייתי מאוד רוצה לשמוע אותה פעם אחת מבצעת שיר קצבי שיירים את הקהל על הרגליים.

"אני רוצה לדמיין את הרגע שאת עולה על הבמה של האירוויזיון, ועושה את הסלסולים הטורקיים האלה, זמרת עם כל כך הרבה ביטחון וייחוד, זה קודם כל מיוחד. אני חושב שאת יכולה לעשות את זה בגדול", אמר הראל סקעת. "זה היה ביצוע יפה, מאוד אהבתי את הרגעים השקטים שבו. אני כן חווה לפעמים ממך שאפשר אולי קצת למנן את הקישוטים. לי לפעמים זה קצת לקח את האוזן והוציא אותי מהסיפור", אמר רן דנקר.

השופטים העניקו לספיר 40 נקודות – הקהל הוסיף 44 נקודות נוספות. סך הכל 84 נקודות.

אנה סטפני

אנה נמצאת בבידוד ולכן לא יכלה להגיע לצילומים אך היא נאלצה לבצע את השיר בעזרת הזום מבייתה. היא בחרה לשיר את "Hello" (במקור של בלאקפילד) והיא עשתה זאת בצורה נפלאה מבייתה. אנה חוזרת למקום הטבעי והנוח שלה מבחינת הסגנון המוזיקלי ונשמעת נפלא. קצת קשה לשפוט זאת כשהיא שרה את השיר מביתה – אבל אין ברירה, אנחנו חיים בעולם משוגע. מבחינה ווקאלית ומבחינת אינטרפרטציה זה היה הביצוע הטוב ביותר של אנה.

"אנה זה היה הביצוע הכי יפה שלך בעיניי עד עכשיו, זה היה מרהיב. המצב שאת נמצאת בו אפשר לך להגיע לאינטימיות נורא גדולה. יש שירים שמתאים לשיר אותם לבד בחדר. נתת לשיר עוד צבע שלא ידעתי שיכול להיות בו", אמרה מירי. "בחדר הזה פתאום פרחת. שרת נקי עד כמעט לא אנושי. זה היה מאוד אינטימי, מדויק ויפה", אמרה מרגול.

השופטים העניקו לאנה 40 נקודות – הקהל הוסיף 40 נקודות נוספות. סך הכל 80 נקודות.
שחר עדוי

שחר בחר לשיר את השיר "אני אש" (במקור של רן דנקר) כשמילות השיר מתקשרות לכך ששחר איבד את אימו בגיל צעיר בעקבות מחלת הסרטן. שחר מבצע את השיר מתוך מקום מאוד עמוק ופנימי, מרגש בצורה שלא ניתן לתאר. יתכן שלשחר אין את הקול הכי גדול ומרשים, אבל דווקא משהו בהגשה שלו ובדיוק המוזיקלי שלו פשוט מצמרר כל פעם מחדש. ביצוע מעולה. שחר אתה מוזיקאי בחסד עליון.

"בלי להתלהם, בלי להשתגע, גם כשהגיעו התופים נשארת ברמה שלך, לא שאגת, לא הצטעצעת,  אתה מותק מזוכך!", אמרה מרגול. "הרבה פעמים עולה מתמודד ומספר שהוא הולך לשיר משהו מאוד אישי, ואז מתחיל השיר ואתה תוהה איפה הסיפור ואיפה מה שהוא באמת ביצע? אתה הבאת ביצוע יפהפה, פצוע, מאוד אישי שלך", אמר רן דנקר. "אני מדמיין אותך עולה על הבמה של האירוויזיון, וזה כבר מעניין. יש כאן דור חדש של אנשים שנראים כמוך, והם דתיים, והם שוברים סטריאוטיפים, ואני מאוד שמח – זה לא מובן בכלל!", אמר רן. "אתה כל כך אמיתי, אין בך שמץ של מניפולציה. הכישרון הכי גדול שלך הוא בכלל לא קשור למוזיקה, הוא קשור לאישיות שלך ולאמת", אמרה מירי.

השופטים העניקו לשחר 40 נקודות – הקהל הוסיף 39 נקודות נוספות. סך הכל 79 נקודות.

המתמודדים שמועמדים להדחה הם: עדי כהן ושחר עדוי.

מרגול בוחרת להשאיר את שחר עדוי.
מירי בוחרת להשאיר את שחר עדוי.
אביב בוחר להשיא את שחר עדוי – והוא מבטיח את מקומו ברבע הגמר.

עדי כהן נאלצת לסיים את דרכה בתחרות.
הפרק הבא ישודר ביום שלישי, 11 בינואר, בשעה 21.15 בערוץ רשת 13.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!