גאיידה ושחר אדמוני נאלצו להיפרד הערב מהתוכנית 'אקס פקטור לאירוויזיון'. חמישה מתמודדים מבטיחים מקום בשמינית הגמר: עילאי אלמקייס, רון ושירן, ענבל ביבי, לינט ושחר עדוי. סיכום פרק 26.

גאיידה. צילום: אוהד קב. רשת 13.

הערב אנחנו ממשיכים עם שלב "מבחן האירוויזיון" בו התמודדו כל מתמודדי "אקס פקטור לאירוויזיון" שהגיעו לשלב זה. כל אחד מהמתמודדים יבצע הערב להיט מתוך האירוויזיון או מהקדם אירוויזיון במטרה לשכנע את השופטים על כך שמגיע לו להגיע לשלב שמינית הגמר בו יתמודדו עשרה מתמודדים. מתמודד שיקבל אפילו 'לא' אחד עשוי למצוא את עצמו מודח.

בפרק התארח הזמר משה פרץ שהביע את דעתו על המתמודדים שהתמודדו הערב.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
הצביעו לסקר שלנו: איזה ביצוע היה הטוב ביותר לדעתכם?

This poll is no longer accepting votes

אקס פקטור: איזה ביצוע היה הטוב ביותר במבחן האירוויזיון?
עילאי אלמקייס

במבחן האירוויזיון בחר עילאי לבצע את השיר "את ואני" (במקור של שלמה ארצי שייצג את ישראל באירוויזיון 1975), סגנון שונה לגמרי ממה שביצע עילאי עד כה בתחרות. עילאי פותח את השיר כשהוא נעמד לצד השופטים ומקדיש את השיר לשופטת מרגול. עילאי שומר על פשטות השיר, מבצע אותו מעולה מבחינה קולית, הוא זמר באמת מאוד משובח אבל מאוד רציתי שעילאי יציג הערב את הכיוון שהוא מתכנן לבצע באירוויזיון – ואני לא מצליח או מקווה לא לראות ביצוע כזה על בימת האירוויזיון. מבחינת פרפורמנס זה היה חלש. עילאי, מת עליך, אתה באמת זמר נדיר, אבל רציתי לקבל הופעה של אירוויזיון הערב! עם אירוויזיון או בלי אירוויזיון אתה לחלוטין הזמר הכי טוב בתחרות!

"למרות שמדובר בשיר רגוע, נסקת כמו עוף החול למעלה, פתחת מבערים. אני רוצה הרבה 'כנים'", אמרה מרגול. "אתה זמר פנומנלי, מרגש בטירוף. בביצועים האחרונים הרגשתי שקצת נכנסת פנימה, וזה שאתה יוצר קשר עין כשאתה שר זה דבר נורא חשוב. אני מרגיש שזו קפיצה אדירה שלך", אמר רן. "אני עקבתי אחרי עילאי העונה, הוא היה קצת ביישן, תמיד הכתפיים סגורות, והיום באמת פרחת. הבאת משהו אחר באישיות שלך. יש לך צבע קול מדהים, יש לך רוחב בקול והסלסולים מדויקים ונכונים", אמר משה פרץ.

רן, נטע, מרגול עם מירי וגם אביב הצביעו בעד עילאי. עילאי משריין מקום בשלב שמינית הגמר.

רון ושירן

רון ושירן בחרו לשיר הערב את "בלב אחד" (במקור של חדווה עמרני שהגיע בפסטיבל הזמר והפזמון לשנת 1978 בתיקו למקום הראשון עם "אבניבי") ולוקחים את זה לכיוון התימני-ערבי. הביצוע הערב של הצמד מחזיר אותם "הבייתה", לסגנון ה"אלקטרו-חפלה", אחרי שני הביצועים הקודמים. רון ושירן במרכז הבמה, מלווים ברקדניות, עיבוד והפקה מוזיקלית מדהימים – עיבוד כזה אני רוצה לאירוויזיון! ביצוע מעולה! איזה כיף!

"אני מאוהבת בכם, בנונשלנט הזה. את מלכותית כשאת עומדת ושרה. העיבוד יפהפה. ציפיתי לקצת יותר מבחינת הפרפורמנס, אבל אני חושבת שמבחינת פוטנציאל זה יכול ללכת מאוד רחוק", אמרה נטע. "הפקה מדהימה בעיניי, אחלה ביט, אבל היום את לא החזקת את הקונספט של הבמה, משהו שם לא זרח", אמר אביב. מירי לעומת זאת חושבת אחרת: "אני חושבת שאת כן זרחת, אני חושבת שזה היה מעולה".

מרגול עם מירי, נטע ורן הצביעו בעד. אביב נגד. רון ושירן מועמדים להדחה.
ענבל ביבי

ענבל בחרה לשיר במבחן האירוויזיון את השיר "Ne Partez Pas Sans Moi" (במקור ביצעה את השיר סלין דיון כשייצגה את שוויץ וזכתה באירוויזיון 1988) וזה אכן חתיכת אתגר! ענבל בשמלה קלאסית אדומה, כפפות, המון קלוזאפים, וקול מצמרר! ביצוע מטמטם! פעם ראשונה העונה שהרגשתי – שזה ביצוע שיכול לייצג את ישראל באירוויזיון! ענבל לגמרי מוכנה לבמה הגדולה של אירופה. אני רק סקרן להבין עם איזה שיר ואיזה סגנון. ענבל בדרך לאירוויזיון.

"סלין דיון היא זמרת ענקית, אבל אני פחות מתחבר אליה, אבל את מביאה איזו שריטה בגודל שמביאה אופי ואישיות, אני אישית פחות אהבתי את בחירת השיר", אמר רן. "אני דווקא מאוד אהבתי את בחירת השיר עבורך. בהתחלה נעמדו לי השערות. את היית פתיינית תוך כדי הדבר הזה. היכולת שלך להיות וואו תוך כדי בימוי מצלמות. קחי את כספי משלם המסים ותיסעי. וואו", אמרה נטע. "כל הגוף שלי הצטמרר כבר התחלה, ולאו דווקא בצלילים הגבוהים, משהו בתדר שלך הוא פשוט מושלם, כל פעם אני מגלה עוד גוון ועוד יכולת שלך, שזה מהמם", הוסיפה מירי.

כל השופטים הצביעו בעד. ענבל משריינת את מקומה בשמינית הגמר.

שחר אדמוני

שחר בחרה לשיר הערב את "Arcade" (במקור של דאנקן לורנס שייצג את הולנד וזכה באירוויזיון 2019 שהתקיים בתל אביב). והיא עומדת בתוך במה אפופת עשן, ומבצעת את השיר מצויין מבחינה קולית. למרות זאת זה לא התפוצץ, היה חסר אנרגיה והשיר לא המריא למקומות חדשים. שחר גם לא הביאה לביצוע משהו חדש, וחבל כי יש בה המון פוטנציאל. משהו בביצוע הזה הלך קצת לאיבוד.

"איזו נואשות יפה, איזו אפלה, עצב, אבל משהו בכל אופן מושך אותי אלייך מאוד מאוד. את ווקליסטית שאי אפשר לתאר, את נהדרת", אמרה מרגול. "אנחנו מדברים המון על נוכחות והרגשתי שאת לא באמת נוכחת, שלא כל כך נוח לך. אני חושבת שאת יכולה לעשות כל כך הרבה יותר", אמרה נטע. "אני חושב שההתרגשות ניצחה אותך בביצוע הזה. רואים שיש לך פוטנציאל להיות קצת מעבר, את רק צריכה לשחרר טיפה" הוסיף משה פרץ.

מירי עם מרגול הצביעו בעד. נטע הצביעה נגד. שחר מועמדת להדחה הערב.

גאיידה

גאיידה בחרה לשיר במבחן האירוויזיון את  "Heroes" (במקור של מונס סלמרלוב שייצג את שוודיה וזכה באירוויזיון 2015) – וזה אמור להיות מאוד מסקרן! גאיידה, שמוכרת בזכות הסגנון הים-תיכוני המרהיב, שמה היום את הסגנון שלה בצד וביצעה את השיר כמו עוד זמרת פופ. גאיידה יכלה להכניס לשיר משהו מהסגנון הטבעי שלה או לבחור אחד מעשרות השירים הים-תיכוניים שבוצעו על בימת האירוויזיון – אבל זה לא קרה. בכל מקרה, גאיידה היא זמרת ענקית, ביצעה את השיר בדיוק מושלם, נתנה הופעה מעולה – אבל לצערי לא היה בזה שום ייחוד. גאיידה, אם רק היית מתייעצת איתי הייתי נותן לך לשיר את טורקיה 1997 עם מילים בערבית – היית הביצוע הכי טוב הערב!

"הביצוע היה מאוד מבולבל. הסוף היה לא טוב לחלוטין. לא השתלטת על הסיומת מבחינה טונלית, ומצד שני והיו לך רגעים של גאונית. אני לא יודעת איך לאכול אותך", אמרה מרגול. "את זמרת מדהימה. הערך המוסף שיש לך על זמרות אחרות זה הסלסול. וזה היה חסר אם את רוצה להיות שונה ואותנטית. זה מה שמיוחד בך. אבל יש לך נוכחות ואת חיית במה", אמר משה פרץ. "אני דווקא אהבתי את הכיוון הזה. אני חושב שאולי יש איזשהו אמצע שאפשר למצוא שבו את תביאי קצת יותר מהדי אן איי שלך", אמר רן.

רן ומירי עם מרגול הצביעו בעד. אביב הצביע נגד. גאיידה מועמדת להדחה.
לינט

לינט בחרה לשיר הערב את השיר "My Number One" (במקור של הלנה פפאריזו שייצג את יוון וזכה באירוויזיון 2005) ולשלב עם השיר "אני אנא" שביצעה לינט בקדם אירוויזיון 1993. ביצוע מהפנט של לינט, למרות שהתבלבלה לגמרי במילים, המשיכה בביצוע מדהים! לינט הביאה את הסגנון הייחודי שלה ואת היכולות הקוליות המופלאות שלה. הביצוע שלה לא היה מתאמץ, והרקדניות הוסיפו המון.

"המאוול היה אחד היפים בשיר, אני הרגשתי שאת טיפה טובעת בתוך הרקדנית. הנאמברים המלכותיים שלך הם ללא ספק החזקים שלך. לא הייתי שולחת אותך עם נאמבר כזה", אמרה נטע. "אני פחות התחברתי לביצוע הזה. הרקדנים הפריעו לי בעיניים, יש לך קול נורא גדול, וכשאת לבד במרחב זה הרבה יותר בולט ומרשים", אמר אביב.

רן, נטע, מירי עם מרגול הצביעו בעד. אביב שוב הצביע נגד. לינט מועמדת להדחה.

שחר עדוי

שחר בחר להפתיע את כולם ובחר לבצע הערב את "דיווה" (במקור של דנה אינטרנשיונל שייצג את ישראל וזכה באירוויזיון 1998). שחר עומד על הבמה, בחליפה וורודה, ולצידו פסתרן שמנגן על פסנתר ומלווה את השיר. שחר לוקח את השיר לכיוון אחר לגמרי. שחר הוא זמר מהפנט עם המון כריזה, מעניק הערב ביצוע קולי מרהיב עם צלילים נמוכים וגבוהים, המון כוונה, כריזמה ואומץ. אהבתי מאוד. שחר חייב להמשיך לשלב הבא!

"אתה עילוי של זמר. אתה פשוט כזה אינטליגנט ומרגש. אתה אנטיתזה לסטריאוטיפים. בחור עם פאות ששר 'דיווה' – אין לתאר! אני פשוט מוקסמת ממך!", אמרה מרגול. "אני לא מצאתי את העומק בשיק עד שזה הגיע לפה שלך, השיר קיבל המון כוונה. בגלל שלא היה פה שואו נורא גדול, פתאום זה הגיע אליי. וזה דבר נורא גדול לעשות לשיר", אמרה מירי. "אתה קסם, יש לך כריזמה ואתה באמת מחזיק הכל בלי לעשות כלום", אמר משה פרץ.

מירי עם מרגול, נטע, רן וגם אביב הצביעו בעד. שחר משריין מקום בשמינית הגמר.

המתמודדים שמועמדים להדחה הם: גאיידה, שחר אדמוני, רון ושירן ולינט.

רון ושירן ולינט ממשיכים לשלב הבא. שחר אדמוני וגאיידה מסיימות את דרכן בתכנית.
הפרק הבא ישודר ביום חמישי, 6 בינואר, בשעה 21.30 בערוץ רשת 13.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!