לירון לב נפרד מהתוכנית 'אקס פקטור לאירוויזיון' – 13 מתמודדים נשארו במירוץ. ביניהם: ספיר סבן, אנה סטפני, רון ושירן, גאיידה, טרנטה גרוב מאשין, ענבל ביבי, עדי כהן ולינט. סיכום פרק 25.

לירון לב. צילום: אוהד קב. רשת 13.

הערב אנחנו ממשיכים בקרב הענקים משתמודד נוסף יאלץ לעזוב את הנבחרת מתוך מנבחרת הבנות והלהקות עם הבוגרים של "אקס פקטור לאירוויזיון". על הבמה כיסא שאף אחד לא רוצה לשבת עליו – לאחר כל ביצוע הערב יצביעו השופטים האם המתמודד יישב על כסא ההדחה או ימשיך לשלב הבא. במקרה של תיקו הקהל יאמר את דברו. המתמודד האחרון שישב על הכסא לאחר הביצועים ייאלץ לעזוב את התחרות.

בפרק התארח הזמר והמנחה גיא זוארץ שהביע את דעתו על המתמודדים שהתמודדו הערב. לינט לא השתתפה הערב בתכנית מסיבות בריאותיות וגם עדי כהן לא הגיעה לצילומים מאחר והיא ילדה את בתה. בשל כך, הוחלט שיודח הערב מתמודד אחד מתוך שתי הנבחרות, שלא כמו בפרק הקודם – אז הודח מתמודד אחד בכל נבחרת.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
הצביעו לסקר שלנו: איזה ביצוע היה הטוב ביותר לדעתכם?

This poll is no longer accepting votes

אקס פקטור: איזה ביצוע היה הטוב ביותר בקרב הענקים?
ספיר סבן

ספיר בחרה לשיר הערב את "Believe" (במקור של שר) כשעל הבמה פסנתר, שנדלירים ופודיום עליו היא עומדת. היא לוקחת את השיר לכיוון של בלדת פופ והיא כמובן מבצעת אותה בצורה מקצועית, דיוק קולי מדהים, משלבת סלסולים בצורה מרתקת ומביעה את השיר בצורה אינטליגנטית. הביצוע של ספיר נתן לשיר משמעות חדשה כשהיא שואלת "Do you believe in life after love" ("האם אתה מאמין בחיים אחרי אהבה?"). ביצוע מעולה. רק אציין שספיר מבצעת בפעם השלישית בלדה והייתי רוצה לראות אותה מבצעת שיר קצבי פעם אחת.

"כל דבר שתשירי – תשירי אותו נפלא. בפעם הקודמת השארת אותי פעורת נשמה. אבל בחירת השירים היא קריטית. אני רוצה שתשירי שירים שרק את יכולה לשיר אותו. אני רוצה שהיא תזהר ברמה של נוק-אאוט מוחלט", אמרה מירי. "הביצוע הזה לא היה מספיק טוב, זה נורא מיושן, זה שם אותך במקום שאת לא צריכה אותו", אמר אביב. מרגול לעומת זאת חושבת אחרת: "את שרת כמו מלכת הזמרות ומלכת הזמנים. ביצוע כזה רק את יכולה לעשות. איזה נמוכים מדהימים יש לך".

ספיר מתיישבת ראשונה על הכסא בתקווה שתמצא זמרת שתתן ביצוע חלש יותר ותחליף אותה על הכסא.

אנה סטפני

אנה בחרה לשיר בשלב זה את "Save Your Tears" (במקור של דה וויקנד) בו היא מקווה להוציא רגשות שהיא ניסתה להדחיק. בצידי הבמה בלרינה שרוקדת בתחילת השיר ומופיעה שוב בהמשך. אנה מבצעת את השיר מעולה מבחינה קולית, אבל אותי מעסיק איזשהו קונפליקט בין המראה שמציג את הזמרת כנסיכת פופ לבין השירים ה"כבדים" אותן היא שרה פעם אחר פעם. אני חושב שאנה סטפני היא מאוד מאוד מוכשרת, אבל יש מאחוריה איזשהו סיפור וכנות פנימית שצריך לפענח וזה תהליך שלא יכול לקרות ב- 4-5 פרקים של ריאליטי. אנה סטפני היא מסוג הזמרות שצריכות לעבור את המסלול הארוך והקשה ולא לעבור בקיצורי דרך של תכניות ריאליטי.

"את הבאת מופע אירוויזיוני. את השירה אני לא כל כך אהבתי. היא הייתה לוליינית מדי והיא הייתה טכנית. אני לא שמעתי רגש", אמרה מרגול. "בעיניי את באמת מושלמת, את צריכה לנסוע מכאן לאירווזיון, יש בך את העדינות, את הכוח והוא לא מצועצע. את יותר לא אומרת מאשר אומרת וזה מה שיפה בך, את בעיניי מדהימה", אמר אביב. "אנ נורא נהניתי לראות אותך שרה, מרפחת, כאילו את מדלגת על זה בלי מאמץ. יש לך איזה משהו נעים ויצא המון רגש, מאוד נהניתי", אמר גיא זוארץ.

רן, נטע ומרגול עם מירי בעד ספיר, אביב בעד אנה. אנה מתיישבת על הכסא.

רון ושירן

רון ושירן בחרו לשיר את "Lost On You" (במקור של LP). על הבמה שירן שרה ומאחוריה רון על עמדת הדיג'יי כשלולייני פירוטכניקה מצטרפים בהמשך השיר. הביצוע של שירן על הבמה הוא מעולה. היא באמת נתנה את כל כולה ועשתה את זה טוב. לי הייתה בעיה עם זה שרון ושירן קצת הלכו לאיבוד בתחרות. הם הגיעו לאודישנים כלהקת "אלקטרו-חפלה" שמבצעת שירים בערבית-תימנית-עברית עם שיר מקורי בשם "Fadaytak" שעונה בדיוק על ההגדרה הזאת והם נראו כצמד מאוד מגובש עם מוזיקה מקורית מפתיעה ומעניינת. המשיכו עם השיר "Hotline Bling" של דרייק והגיעו לביצוע של היום שהוא כבר הרבה פחות "חפלה" והרבה יותר פופ-אלקטרוני "סתמי". שוב, הביצוע טוב, אבל כל הייחוד שלהם התפוגג בביצוע הזה לטעמי. חבל…

"אני שרופה על הפרשנויות שלכם לדברים. על הביט. אני לא יכולה להישאר אדישה לזה. את זמרת מהממת", אמרה נטע. "היה כאן הרבה עשן ואש אבל הנאמבר בעיניי לא היה מספיק טוב. החומר שלהם המוקרי הרבה יותר טוב", אמר אביב. "אהבתי את הגרוב, וגם את איך ששירן זזה ושרה. אהבתי את האינטרפרטציה לשיר וזה שפתאום בגבוהים גם יצא לך קצת צרידות, זה מהמם בעיניי", אמר גיא זוארץ.

רן בעד רון ושירן. אביב, נטע ומירי עם מרגול בעד אנה. רון ושירן מתיישבים על הכסא.
גאיידה

גאיידה בחרה לשיר הערב את "ניצחת איתי הכל" (במקור של עמיר בניון) כשבקהל לראשונה יושבים אחייה התומכים. גאיידה מבצעת את השיר מושלם – כתמיד. ביצוע קולי פשוט מצויין. אבל חוץ מהביצוע הקולי המדהים של גאיידה, הכל היה מוגזם ופשוט לא עבד לי. השמלה, המודולציה, זה היה יותר מידי "אירוויזיוני" בקטע לא טוב. אני מאוד אוהב את גאיידה בשל הפשטות והכנות וההבעה המרגשת שלה לשירים. אני עדיין חושב שגאיידה צריכה להמשיך לשלב הבא משום שהיא זמרת מעולה.

"את זמרת מופלאה, את מהפנטת, אין לי מילים, את נהדרת!" אמר רן, "הנמוכים שלך, היו שם רגעים מסעירים בעיניי. כשהיית צריכה להיפתח הרגשתי שהכנסת אותם בכוח ואני פחות הצלחתי להתרגש מזה", אמרה נטע. "יש לך כל כך רחב, כשפתחת שם אני הייתי בצמרמורת שיא. זה היה מדהים", אמר גיא זוארץ, "את היית הכי טובה כשעשית את המעוול, שם לא התאמצת. שיחקת ברבעים יפה. אבל במעברים בין הגבוה לנמוך לא כל כך שלטת, ואת יכולה לשלוט כי את זמרת עולמית ונפלאה ויש לך קול שאני אוהבת", אמרה מרגול.

אביב ורן עם גאיידה. נטע ומירי עם מרגול בחרו ברון ושירן. הקהל מכריע לטובת גאיידה. רון ושירן ממשיכים לשבת על כסא ההדחה.

טרנטה גרוב מאשין

הלהקה בחרה לשיר את "איילת חן" של רבי שלום שבזי. השילוב התימני עממי הזה עם הרגאיי הוא שילוב מדהים, הקהל על הרגליים, ביצוע מלא אנרגיה שלא ניתן לפספס. האם טרנטה גרוב מאשין עשויים לייצג את ישראל באירוויזיון? זה בהחלט משהו מאוד מקורי שיכול לעבוד נפלא על הבמה באירופה! כל הכבוד!

נראה שהשופטים חושבים אחרת – "אתם קצת חוזרים על עצמכם. לא הבאתם איזשהו שינוי. זה היה עוד מאותו דבר", אמרה מרגול. "אני שואל את עצמי האם זה באמת מחדש משהו, לעומת רון ושירן שמביאים משהו יותר חדשני למוזיקה", הוסיף רן. "יש בכם משהו שהוא חוזר על עצמו. קצת כבר משעמם. נורא מלוקק, נורא מתחנף לקהל. אין פה שום תחכום בניגוד לרון ושירן. נורא שמח על שמחת החיים שלכם אבל החיים זה דיכאון אחד גדול", אמר אביב. "אני רוצה לראות אתכם יותר נועזים אבל אני חייבת להעריך את היציבות ברמה שלכם. אני הלקוחה הראשונה שקונה כרטיסים שלכם. אבל צריך לחשוב קצת קדימה", אמרה נטע.

אביב, נטע ורן בעד רון ושירן. טרנטה גרוב מאשין מתיישבים על כסא ההדחה.

לירון לב

לקראת הביצוע הערב החליטו המנטוריות מירי ומרגול להפריד בין לירון ועדי כהן ולבקש מהם להמשיך להתמודד בנפרד. לירון בחר לשיר הערב שיר מקורי בשם "תיקון כללי" שלפניו נחשף בכך שהתבשר ביום הצילומים שהוא מצפה לבת יחד עם בו זוגו וחברתו הטובה בהורות משותפת. לירון שר את השיר עם המון כוונה ורגש, ביצוע קולי מעולה, הרבה אנרגיה שמתפוצצת בשיר. האמת שאני מאוד אהבתי את הביצוע למרות שהשיר מאוד מיושן לטעמי.

"אתה קודם כל סולן, לא נראית ככה כשהיית בצמד. סיפרת את החיים שלך", אמרה מרגול והוסיפה: "כל אדם בעולם זכאי למנת האושר שלו – כל אדם!". "אני מאוד הזדהיתי איתך, עם השיר, עם הטקסט. ואתה מספר סיפור נורא יפה ואישי וכשזה אישי כנראה זה הכי חזק. זה פשוט בום, ישר פוגע. אני חושב שזה היה ביצוע מאוד יפה", אמר רן. "הז'אנר הוא לא כוס התה שלי אבל נהניתי למרות שזו לא המוזיקה שאני אשמע בבית שלי", אמרה נטע.

רן בעד לירון. נטע, אביב ומירי עם מרגול בעד טרנטה גרוב מאשין. לירון מתיישב על כסא ההדחה.
ענבל ביבי

ענבל בחרה לשיר את "לילות של ירח מלא" (במקור של ערן צור) כשהיא מתחילה את הביצוע על הקטווק ובהמשך מתקדמת לכיוון הפודיון שעל הבמה המרכזית. השיר נשמע כל כך שונה מהמקור והוא כעת יושב בול על ענבל ביבי שלקחה את השיר למקום הפופי שלה. היא מביאה יכולות ווקליות מרהיבות, משהו במראה של ענבל ביבי פשוט מהפנט, לא יכולתי להוריד את העיניים מהמסך. המשחק בין הפופ הקצבי לסיום השקט היה מעולה. כל הכבוד ענבל.

"את אחת שאני מאוד מהמר עליה, את בשלושה שאני שממש יכולים לעשות את  זה בגדול. אני כל כך שמח שאנחנו פה כדי לקטוף את הפירות שלך. כל הכבוד!", אמר אביב. "יש לך יכולות ווקאליות היסטריות ובלתי נסבלות מרוב שהן טובות", אמרה מרגול. "את כל כך מוכנה לנסוע. זה פשוט כישף אותי. זה מטורף, זה כל כך מרגש כשאת רואה את הרגע שקורה בו קסם. זה נדיר", אמרה נטע.

רגע לפני ההצבעה מחליט לירון לפרוש ובכך אין צורך בהצבעה. אנו נאלצים להיפרד מלירון לב.
הפרק הבא ישודר ביום ראשון , 2 בינואר, בשעה 21.30 בערוץ רשת 13.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!