אלישע נחמיאס ואגם אבוחצירה נאלצו להיפרד מהתוכנית 'אקס פקטור לאירוויזיון' – 14 מתמודדים נשארו במירוץ. ביניהם: מיכאל בן דוד, שחר עדוי, אלי חולי, שחר אדמוני, עילאי אלמקייס וליה נביפור. סיכום פרק 24.

אלישע נחמיאס. צילום: אוהד קב. רשת 13.

הערב אנחנו ממשיכים בקרב הענקים כששני מתמודדים יאלצו לעזוב את הנבחרת – מתמודד אחד מנבחרת הבנים ומתמודד נוסף מנבחרת הצעירים של "אקס פקטור לאירוויזיון". על הבמה כיסא שאף אחד לא רוצה לשבת עליו – לאחר כל ביצוע הערב יצביעו השופטים האם המתמודד יישב על כסא ההדחה או ימשיך לשלב הבא. במקרה של תיקו הקהל יאמר את דברו. המתמודד האחרון שישב על הכסא לאחר ארבעת הביצועים ייאלץ לעזוב את התחרות.

בפרק התארחה הזמרת מארינה מקסימיליאן שהביעה את דעתה על המתמודדים שהתמודדו הערב.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
הצביעו לסקר שלנו: איזה ביצוע היה הטוב ביותר לדעתכם?

This poll is no longer accepting votes

אקס פקטור: איזה ביצוע היה הטוב ביותר קרב הענקים?
נבחרת הבנים

מיכאל בן דוד

מיכאל בחר לשיר הערב את "It's A Sin" (במקור של הפט שופ בויז) והוא פותח את שלב ההופעות החיות כשהוא מציב רף גבוה מאוד. מיכאל מבצע את השיר כשהוא מלווה על ידי רקדנים והוא רוקד יחד איתם! ביצוע קולי מדהים. למיכאל קול של מלאך וזה לא פשוט לדייק תוך כדי ריקוד. נאמבר מאוד "אירוויזיוני", ברמה מאוד גבוהה, אבל גם דיי מיושן. מיכאל הוכיח שהוא אחד הפרפורמרים הטובים העונה – רק צריך למצוא את השיר הנכון עם הופעה שעדיין לא נראתה על הבמה באירופה.

"זה פשוט וואו, מעט מאוד פרפורמרים יודעים להחזיר נאמבר כזה ולשיר אותו בלייב. זו קפיצת מדרגה ונסיקה מטורפת. אני נפעמת", אמרה נטע. "אני פחות מתחבר לז'אנר הזה, אבל אני כן מבין למה זה עובד, ואני כן חושב שאם אתה תיסע לאירוויזיון, נצטרף לראות איך בוחרים לך משהו שלא הופך את זה למיושן או משהו שכבר ראינו", אמר רן.

מיכאל מתיישב ראשון על הכסא בתקווה שימצא זמר שיתן ביצוע חלש יותר ויחליף אותו על הכסא.

שחר עדוי

שחר בחר לשיר בשלב זה את "חולם כמו יוסף" (במקור של חנן בן ארי) שעימו הוא מאוד מזדהה. שחר מבצע לראשונה בתכנית שיר בשפה העברית והיא יושבת עליו מעולה. רואים חיבור מאוד חזק בין שחר לשיר. שחר עומד לבדו על הבמה, ללא רקדנים, ונותן ביצוע מדוייק ביותר מבחינה קולית. הוא מתקדם לעבר השופטים ונע על הבמה. שחר נהנה על הבמה ונותן הופעה כיפית ומדוייקת. חבל לי שהפלייבק ממש דומה למקור ולעיתים זה נשמע קצת כמו חיקוי, שלא באשמתו של שחר. מתי נראה ביצוע משותף של שחר עם חנן בן ארי?

"להיות אומן – יש בפנים את המילה אמון ואמונה, שהדבר הכי חשוב לאומן זה שיאמינו לו. אני פשוט מאמינה לך. זו תכונה מאוד חשובה", אמרה מירי. "כובד המשקל זה לעשות את מה שאתה מחובר אליו, מה שמרתק אותך, אני אהיה ממש שקט אם תיסע לאירוויזיון", אמר רן. "השיר הזה עשה לך רע. את הקצב אתה לא החזקת. משהו פה היום לא עבד לי", אמר אביב.

נטע ומרגול עם מירי בעד מיכאל, אביב ורן בעד שחר. הקהל מכריע לטובת מיכאל. שחר מתיישב על הכסא.

אלישע נחמיאס

אלישע בחר לשיר את "כל מה שיש לי" (במקור של נתן גושן) אבל משהו באנרגיה לא עבד הפעם עבורי. לא הצלחתי להתרגש הפעם, זה היה מדוייק ונקי מבחינה קולית אבל פשוט מידי, חסר אנרגיה וחסר מעוף. לא היה בביצוע הזה משהו חדשני ולא היה בזה משהו שמתאים לאירוויזיון. אנחנו בשלבים המתקדמים של התחרות ונכון לרגע זה, הביצוע של אלישע היה החלש ביותר. סליחה.

"אתה נתחיל לשיר ואני דומע. אתה נכנס לי ללב. אתה שר כל כך יפה, בעזאת אינטיליגנציה, בכזאת פשטות. אתה מגיש את הטקסט בצורה יפהפייה, אבל אנחנו בבעייה כי אני לא יודע אם זה מתאים לאירוויזיון", אמר רן. "אני חושבת שאלישע היום לא טוב. הביצוע היה רגוע כזה, לא נגע בי. זה לא דבר לאירוויזיון", אמרה מרגול. "לי זה היה מאוד נעים ואמיתי ונקי, לא מצאתי בביצוע הזה משהו שהעיף לי את המוח או הראה על איזושהי וירטואוזיות, לא הגשתית ולא קולית", אמרה מירי.

מרגול עם מירי, רן ונטע בעד שחר. אלישע מתיישב על הכסא במקום שחר.

אלי חולי

אלי בחר לשיר הפעם את "Heathens" (במקור של Twenty One Pilots), קולית זה נשמע מדהים אבל וויזואלית זה נראה שאלי מכונס בתוך עצמו, שר את השיר כאילו הוא באולפן הקלטות ומתעלם מהקהל. השיר לא מתפוצץ והאנרגיה לא מתרוממת. יש שוני מאוד גדול בין הביצוע המקורי למקום אליו אלי לקח את השיר, וזה מעולה. גם אם קולית אלי בוחר שלא "להתפוצץ" על הבמה ולהיות "אירוויזיוני", עדיין צריך להביא את השיר לאיזשהו שיא בעזרת הפקה מוזיקלית או אביזרים וויזאוליים על הבמה.

"הביצוע הקודם שלך היה עשרת מונים טוב יותר, אבל אתה ראוי ואתה פנטסטי", אמרה מרגול. "אני אוהב את זה מאוד מכיוון שזה בדיוק על התפר בין משהו שהוא פופי למשהו אפל. יש לך גרוב, יש לך נשמה, קול, פרפורמנס, והכל כל כך קל, כאילו קל לך וזה נפלא", אמרה מירי. "אני לא מסכים שהפרפורמנס שלו הולך עד הסוף. אני חושב שההתכנסות פנימה היא נורא יפה לרגעים, אבל אני לא מקבל את העיניים שלך ואותך ובא לי שתיקח את הבמה קצת יותר", אמר רן.

אביב, רן ונטע בעד אלי. אלישע מסיים את דרכו בתחרות.
נבחרת הצעירים

אגם אבוחצירה

אגם אבוחצירה החליטה להביא משהו שונה מהבלדות הקודמות שביצעה ובחרה לשיר הפעם "Heart Of Glass" (במקור של להקת בלונדי). אגם על הבמה עם נגני גיטרה שמנסים "למלא" את הבמה הריקה. ביצוע קולי טוב ומלא אנרגיה לאגם אבוחצירה למרות שהיא הייתה מאוד סטטית. רציתי שהיא תזוז יותר ו"תשלוט" בבמה. מבחינה קולית – מדהים, מבחינת בימוי טלוויזיוני – מבאס. ואני לא בטוח שאגם אשמה בזה.

"אני הרגשתי שהמאבק שלך וחוסר היציבות זה משהו שהיה ניכר. אם אנחנו נוסעים לאיטליה ותעמדי מול הכשרונות הגדולים והמנוסים שנמצאים בכל מדינות אירופה, אני לא חושבת שהיכולות שהראית פה עומדים בקו שווה למתמודדים האחרים", אמרה נטע. "אני מאוד אוהב אותך, אבל היום לא נפלתי כי זה היה נורא מוצג. נורא מתלהב", אמר אביב.

אגם מתיישבת ראשונה על הכסא בתקווה שימצא זמר שיתן ביצוע חלש יותר ויחליף אותה על הכסא.

עילאי אלמקייס

עילאי בחר לשיר הערב את "נגעת לי בלב" (במקור של אייל גולן) כשהוא יושב על סטול ולצידו נגן גיטרה ופסנתר. עילאי, כהרגלו, מצליח לרגש. המון אינטליגנציה בהבעה, שליטה קולית מצויינת, סלסולים נדירים – וואו! הביצוע הטוב ביותר בכל הפרק. עילאי זמר נדיר.

"אתה מתחת לאף של כולם יכול לקחת את התחרות הזאת", אמרה נטע. "אני פשוט מתמוגגת, היית לך הגשה קצת תיאטרלית – קצת לא, כל זה הילך עליי קסם. אני לא בכיינית כל כך וישבתי שם ואמרתי אם את רוצה לבכות אז תבכי, זה הרגע", אמרה מרגול. "הדרך שבה אתה מגיש את הטקסט, את הסלסולים העדינים שלך – אפשר להשתגע. כל פעם אתה מפתיע אותי מחדש. בא לי לראות הופעה שלך. אני מתה עליך", אמרה מירי.

מירי עם מרגול, נטע ורן בעד עילאי. אביב בעד אגם. אגם נשארת על הכסא.

שחר אדמוני

שחר בחרה לשיר את "פסקול חיי" (במקור של עומר אדם) ומביאה את הסגנון הייחודי שלה לשיר. שחר על הבמה כשמאחוריה נורות פחם ממלאות הבמה. השליטה הקולית שלה ראויה לשבח, הביצוע מרתק. כיף להסתכל על המסך. הנגינה על הגיטרה הוסיפה המון לדעתי ומציגה עוד צד מעניין בזמרת המסקרנת. ביצוע טוב.

נראה שדווקא השופטים חושבים אחרת. "את אחת המתמודדות הכי מבטיחות של העונה, יש בך כל כך הרבה רגש, אבל באת לפה היום והכל היה לי מנותק. הלכת לאיבוד בתוך עצמך", אמרה נטע. "את שרה מדהים בעיניי, אבל אני חושב שזה לא היה ביצוע טוב", אמר אביב. "להיות אנשים מורכבים בגיל צעיר זה לא נוח. לוקח המון זמן למצוא את התמהיל הנכון", אמרה מארינה.

אביב, מירי עם מרגול ונטע בעד שחר. אגם נשארת על הכסא.

ליה נביפור

ליה בחרה לשיר את "The Middle" (במקור של זד) והיא נשמעת כמו זמרת פופ מטורפת. ליה מביאה יכולות קוליות מטורפות – אחד הביצועים הקוליים הטובים הערב. מוזר שבהפקה לא חשבו לשלב לצידה רקדנים ש"ימלאו" את הבמה הריקה, ובכל זאת היה בביצוע המון פאן ווירטואוזיות. כל הכבוד לליה!

"למרות גילך הצעיר, יש עלייך טונות של הבנה איפה את נמצאת במרחב המוזיקלי. אני הייתי צריכה להגיע לגיל 50 כדי להבין את זה", אמרה מרגול. "הביצוע שלך היה ממש ממש טוב, פופיות ברמה הכי גבוהה שיש", אמר אביב. "פופ, כביכול נראה קל, אבל זה נורא קשה לשיר שיר כזה. להכניס לו כוונה, ורגש ווירטואוזיות וקלילות ופאן. הרגת אותי", אמרה מירי.

אביב, נטע ומירי עם מרגול בעד ליה. אגם אבוחצירה מסיימת את דרכה בנבחרת.
הפרק הבא ישודר ביום חמישי, 26 בדצמבר, בשעה 21.30 בערוץ רשת 13.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!