נבחרת הבוגרים וההרכבים של מירי מסיקה ומרגלית צנעני נבחרה בסיום שלב הכסאות ששודר הערב: עדי ולירון, טרנטה גרוב מאשין, רון ושירן ולינט ממשיכים במירוץ לקראת אירוויזיון 2022. סיכום פרק 21.

נבחרת הבוגרים וההרכבים של אקס פקטור. צילום: אוהד קב. רשת 13.

הערב אנחנו ממשיכים עם בחירת המתמודדים הסופיים של נבחרת הבוגרים והלהקות של מירי ומרגול ב"אקס פקטור לאירוויזיון". על הבמה ארבעה כסאות ריקים, כל מתמודד שמירי ומרגול תרצנה שימשיך לשלב הבא יתיישב על כיסא, ברגע שארבעת הכסאות מלאים והשופטות תרצנה שמתמודד נוסף ימשיך לשלב הבא, הן תצטרכנה לוותר על מתמודד שכבר יושב על הכיסא.

בסיום הפרק יבחרו ארבעת המתמודדים שיכנסו לנבחרת מטעם נבחרת הבוגרים והלהקות, כשאחד מהם עשויי להיות נציג ישראל לאירוויזיון 2022. מתחילים!

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
הצביעו לסקר שלנו: איזה ביצוע היה הטוב ביותר לדעתכם?

This poll is no longer accepting votes

אקס פקטור: איזה ביצוע היה הטוב ביותר בשלב הכסאות של נבחרת הלהקות והבוגרים?
קמא קמילה

קמילה בחרה לשיר הערב את "Crazy" (במקור של נארלס בארקלי) ובמהלך הביצוע הרגשתי שהיא מאוד כעוסה (על אביב?). הביצוע היה קצת מבולגן, לא יציב, פחות הרגשתי את החיבור של קמילה לשיר למרות שהאודישן הראשון שלה היה מקסים בעיניי.

"את היית מעולה. כל הקיום שלך, הנוכחות, הדיבור, המבט – זה לא נורמטיבי. ואת אומרת, אין בעיה, זה הופך אותי למשוגעת?! זה הופך אותי לתרמית?!" אמרה מירי. "את פשוט ענית לו. זה היה כל כך יפה", אמרה נטע. "היו בצבוצים של אנני לנוקס שאני מאוד אוהב. שזה כן דרמה ועידון, וקול עם עוצמה נשית. היום הרבה יותר האמנתי לך", אמר אביב. "זה היה לי כישוף, ואפילו התרגלתי למוזרות שלך", אמרה מרגול.

קמא קמילה מתיישבת ראשונה על הכיסא.

עדי כהן ולירון לב

עדי ולירון בחרו לשיר בשלב זה את "When We Where Young" (במקור של אדל) ועשו זאת בגרסה שלהם כשלירון מנגן על גיטרה (בניגוד לגרסה המקורית שמנוגנת על פסנתר). השילוב בין הקולות שלהם משתלב מאוד יפה, למרות היכולות הווקליות המרהיבות של שניהם הם לא לחצו מידי והתפוצצו על הבמה, אלא שמרו על השיר קטן כמו שהוא במקור, ונראה שהם מאוד נהנו מהביצוע – וגם אני.

"אתה קסם מהלך ביחד, זה חיבור לא צפוי, מרגש ויפהפה. אתם נוגעים בי", אמר רן. "אני אהבתי שמשהו בחיבור ובשירה נורא מנחם!" אמר אביב. "זה בול זה", הסכימה מירי והוסיפה: "זה נורא נקי, זה נורא זך ותמים", זה פשוט קלאסי".

עדי ולירון מתיישבים על הכיסא ליד קמא קמילה.

עידו בי וצוקי

צמד היוצרים עידו בי וצוקי הגיעו יחד עם "שחקן חיזוק", עומר גני שינגן על הבגלמה, והשניים בחרו לשיר את שירם המקורי "מה ציפית?". בחירת שיר מעניינת, שונה מאוד מהשיר שביצעו באודישן, אבל משהו בזרימה של השיר ובאנרגיה לא עבד לי. מבחינה ווקאלית זה לא היה מושלם. מבחינה וויזואלית זה היה פרווה. אני חושש שזה היה ביצוע בעייתי.

"אתם נורא כיפיים. יש בכם משהו נורא מדבק ומשמח והקהל פשוט איתכם. אבל אני חושב שעידו בי, כזמר, כפרפורמר, אתה לא יכול להחזיק את הבמה הזו של האירוויזיון", אמר רן. "נורא חלבי, בלי סטייל, ציפיתי להרבה הרבה יותר. אתם יכולים להצליח ברשת אבל אותי זה ממש לא עובר ואני קצת מבין בזה", אמר אביב. "אתם מוצאים חן בעיניי, אתם חדורי מטרה, כריזמטיים, מתוקים וחרוצים. אבל פשוט עוד לא שם. יש פער נורא גדול בין הרשת לבין הבמה, את הפער אפשר לצמצם אבל זה עדיין לא מספיק הצטמצם בשביל האירוויזיון" אמרה מירי.

מרגול ומירי בוחרת להיפרד מעידו בי וצוקי.

לינט

לינט בחרה לשיר את "חומות חימר" (במקור של מרגלית צנעני), שיר אותו לינט שרה בהופעותיה בטורקית ובעברית, ועושה את זה בדיוק קולי מרהיב במיוחד. היא לקחה את השיר והפכה אותו לשלה. ישבתי מהופנט מול המסך ופשוט מתפעל מהיכולות שלה. משהו בביצוע הזה פשוט ריתק אותי. אחרי ביצוע כזה לינט חייבת להיכנס לנבחרת! מדהים!

"פירקת לגורמים. עשית לי כבוד גדול שבכלל שרת את השיר הזה", אמרה מרגול. "אני ישבתי פה ואת ניגנת לי על הגוף. לא ידעתי מה קורה לי, את מלכותית", אמרה נטע. "את נורא מפוארת וזה מקסים, את שרה פשוט מדהים", אמר אביב. "אני רק רוצה להודות לאבא שלי שכל הזמן משמיע לי דברים מהעולם, והוא משגע אותי עלייך כבר שנים. סוף סוף יש את התיקון הזה שכולם יידעו מי את, וזה בשבילי סגירת מעגל מטורפת. קחי כיסא, קחי שניים!" אמרה מירי.

לינט מתיישבת לצד קמא קמילה ועדי ולירון.

סטיבי ג'ון

נופר וירדן בחרו לשיר הפעם את "I'm So Excited" (במקור של דה פוינטר סיסטרס) ולקחו את זה לכיוון אחר לגמרי. הביצוע הרגוע שלהם הוציא מהם וייב מגניב אבל יחד עם זאת מבחינה קולית הן לא דייקו כל הזמן ולכן לפעמים זה היה צורם, כשהן כן דייקו בזמן שעשו קולות זו לזו זה היה נשמע מדהים. זה עבודה קשה לשיר בקולות והן צריכות לעבוד הרבה כדי שזה יצא מושלם – אבל כרגע, לצערי, זה עדיין לא שם.

"אתן מכירות את זה שאתן אוכלות עוגייה ואתן רוקדות ריקוד שמח כזה קטן? ככה הרגיש הביצוע שלכם. זה היה מדהים, מדויק, בטוב טעם. הרגעים שהייתן ביחד בהרמוניה, הם היו כל כך מדוייקים ויפים ובעיניי. זה היה וואו", אמר נטע בזמן שמירי נראית המומה מדבריה. "אני שמעתי קווינטות מתגשות לעיתים. היו רגעים קסומים ואני אני זוכרת את האודישן הקודם שלכן ואתן נורא מוצאות חן בעיניי אבל שוב לא הייתן מדוייקות", אמרה מירי. "היום פחות עבד לי, חייב לומר. משהו היה רגוע מידי ושמרני", אמר אביב. מרגול חשבה שכדאי לתת להם צ'אנס ולראות מה יקרה בהמשך הערב.

בנות סטיבי ג'ון מתיישבות לצד לינט, עדי ולירון וקמילה.

מאיה סימנטוב

מאיה בחרה לשיר שיר שכתבה והלחינה ונקרא "Alone" שהפך להמנון מועדונים. הפעם בחרה מאיה לקחת את השיר לכיוון הבלדת פופ. ולמרות שפחות אהבתי את הביצוע באודישן, היום הביצוע בהחלט מרהיב ביופיו ומאיה בהחלט מצדיקה את היותה בשלבים אלה. אני מאוד רוצה לראות אותה ממשיכה לשלב הבא כשבפעם הבאה שתביא שיר מועדונים כמו שהיא יודעת לבצע.

"אני חושב שיש לי עלייך קראש. את מדהימה. אני הייתי מהופנט. זה היה מאוד עוצמתי. אני מת על זה", אמר אביב. "את שרטת אותי בביצוע הזה, זה לא קרה לי בפעם הראשונה, וזה פשוט שרט לי את הלב. כל הנוכחות שלך, באיזה מין שקט, פשוט מרתקת", אמר רן. "את הפגנת סופר ווקאל, יש לנו עבודה קשה מאוד כי את הפגנת יופי של שירה, בוגרת ואינטליגנטית", אמרה מרגול.

מאיה סימנטוב מחליפה על הכיסא את הצמד סטיבי ג'ון ומתיישבת ליד לינט, עדי ולירון וקמילה.

שימי תבורי

שימי בחר לשיר את "Without You" (במקור של מאריה קארי). בחירה תמוהה בעיני לשיר באנגלית, בעיקר בשל המבטא של שימי תבורי. אין חולק על יכולותיו המוזקליות של שימי אבל שוב אני אומר שאינני רואה סיבה לכך ששימי תבורי יתמודד בתחרויות מוזיקליות בשלב כזה של הקריירה, הוא פשוט צריך להינות מפירות ההשקעה שלו לאורך השנים ולחרוש במות ברחבי הארץ. לצערי הסגנון המוזיקלי שלו פשוט לא מתאים לבמה כמו האירוויזיון.

"כיף לראות שוב כמה אתה זמר גדול, עם סימן מסחרי של שימי תבורי, זה מדהים ומעורר הערצה", אמר אביב. "אתה זמר מאוד מרגש. אתה גדול, יש לך היסטוריה מטורפת, שקטונתי לדבר איתך מהעמדה הזו בכלל. אני מאוד אוהבת כשאתה שר את השירים שלך. זה מלכותי,  זה גדול. יש לזה ערך, זה נכס. הרגשתי שהביצוע היום לא כל כך התאים לך", אמרה נטע. "אין שאלה לגבי יכולות השירה שלך, השאלה היא האם אתה צריך להישאר פה כדי לייצג את ישראל באירוויזיון", אמרה מירי.

שימי תבורי לא מקבל כיסא ועוזב את התחרות.

רון ושירן

הצמד רון ושירן בחרו לשיר בשלב זה את "Hotline Bling" (במקור של דרייק). ביצוע מצויין, מלא אנרגיה וגרוב מהפנט שנשען בעיקר על הפקה טובה ומעניינת. אני חייב לומר שמבחינה קולית זה היה קצת מבולגן ולא נקי לעומת הביצוע בשלב האודישן, אבל כבר ראינו ששירן יכולה לשיר מדהים והם חייבים להמשיך לשלב הבא!

"את פשוט זמרת אדירה עם כל כך הרבה מטען תרבותי", אמרה נטע. "האודישן הזה פי עשרת מונים יותר טוב מהאודישן הקודם", אמרה מרגול. "הקודם היה מעולה וגם זה היה מעולה וזה מראה שיש לך מיליון גוונים ושאת יכולה לעשות מה שאת רוצה", אמרה מירי.

רון ושירן מחליפים על הכיסא את מאיה סימנטוב ומתיישבים ליד לינט, לירון ועדי וקמילה.

טרנטה גרוב מאשין

הלהקה בחרה לשיר שיר מקורי בשם "Make Hafla Not War", וכשם השיר מביאים חברי הלהקה חפלה לבמה שמשלבת מוסיקת עולם עם רגאיי וסגנונות נוספים ומעניינים. אין ספק שהם הצליחו להרים את כולם על הרגליים. זה בהחלט שילוב שיכול להיות מאוד מאוד מעניין ומיוחד עבור האירוויזיון.

"זה לגמרי לאירוויזיון, אני רוצה גם את השיר הזה לאירוויזיון, את המסר הזה, את הגרוב זה שיש בו הכל – ככה אני רוצה לאירוויזיון. הראפ מעולה, המעוואל מעולה וגם הפרפורמנס שלכם מעולה", אמרה מירי. "אני לא קרוע על הז'אנר של המוזיקה הזה, זה ז'אנר שאני לא מספיק שוחה בו, אבל זה עשוי טוב", אמר אביב.

טרנטה גרוב מאשין מחליפים על הכיסא את קמא קמילה ומתיישבים ליד לינט, לירון ועדי ורון ושירן.

נבחרת הבוגרים וההרכבים של מירי ומרגול היא: רון ושירן, לינט, טרנטה גרוב מאשין ועדי ולירון!

הפרק הבא ישודר ביום חמישי, 19  בדצמבר, בשעה 21.30 בערוץ רשת 13 – ובו יתמודדו הבנים בנבחרת של נטע.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

 בנו הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!