נבחרת הבנות של אביב גפן נבחרה בסיום שלב הכסאות ששודר הערב: ענבל ביבי, גאיידה, אנה סטפני וספיר סבן ממשיכות במירוץ לקראת אירוויזיון 2022. סיכום פרק 20.

נבחרת הבנות של אקס פקטור. צילום: אוהד קב. רשת 13.

שלב האודישנים מאחורינו והערב אנו מעלים הילוך לקראת מציאת הנציג הישראלי לאירוויזיון 2022. כששלב זה מצמצמים השופטים את הנבחרות ל- 16 מתמודדים בלבד.

הערב מתחילים עם נבחרת הבנות של אביב גפן. על הבמה ארבעה כסאות ריקים, כל זמרת שאביב ירצה שתמשיך לשלב הבא תתיישב על הכיסא, ברגע שארבעת הכסאות מלאים ואביב ירצה שזמרת נוספת תמשיך לשלב הבא, הוא יצטרך לוותר על זמרת שכבר יושבת על הכיסא. מתחילים!

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
הצביעו לסקר שלנו: איזה ביצוע היה הטוב ביותר לדעתכם?

This poll is no longer accepting votes

אקס פקטור: איזה ביצוע היה הטוב ביותר בשלב הכסאות של נבחרת הבנות?
שירה אטיאס

שירה בחרה לשיר את "Crazy In Love" (במקור של ביונסה) ועושה זאת בגרסה מותאמת ליכולותיה המעולות של שירה. הביצוע הקולי של שירה מדוייק ואי אפשר לפספס כמה שהיא מרגישה בנוח על הבמה הגדולה הזו. התחלת השיר מעולה אך המשך השיר הופך לעיתים לצווחני וקצת מבולגן. הביצוע של שירה בשלב האודישן היה לדעתי טוב יותר אך למרות הבלאגן שירה בהחלט ראויה להמשיך לשלבים הבאים.

"יש לך קול ממש מדהים, הדרך שאת שומרת על השקט ובונה את השיר, לא הרבה זמרים יכולים לעשות את זה. את מרתקת בעיניי", אומר רן. "הבאת את קרב חייך, הבאת ביצוע מקסים ביניי, נורא אמיץ, מאוד שקט, ממורכז מאוד, את מאוד ראויה", אמר אביב.

שירה מתיישבת ראשונה על הכיסא.

רות חתומה

רות בחרה לשיר בשלב זה את "אל נבקש" (במקור של זוהר ארגוב). רות מבצעת את השיר בצורה מדוייקת, משחקת עם יכולותיה הקוליות בצורה מיטבית – שרה נמוך ועולה גבוה, שרה חלש ועולה לחזק – והסלסולים מרהיבים. ביצוע מצויין – אבל האם שיר מזרחי בעברית יכול לייצג את ישראל באירוויזיון?

"את סלסלת את הנשמע שלי, אהבתי כל סלסול, היא פנטסטית, זה ביצוע חודר לנשמה", אמרה מרגול. "את כובשת, אני חייב להגיש שהרגשתי משהו קצת מפוזר בביצוע לעומת פעם שעברה", הוסיף רן. "את שרה יפהפה, יש לך שליטה מדהימה בסלסולים, כל האירוע הזה נולד למען האירוויזיון, אני בוחן עוד דברים חוץ משירה יפה כמו שואו, שפת גוף, ואני חייב להגיש שהיום לא ראיתי את זה. קשה לי לראות אותך מחזיקה במה באירוויזיון", אמר אביב.

אביב בוחר להיפרד מרות.

אנה סטפני

אנה מבצעת היום את השיר "The Sound of Silence" (במקור של סימון וגרפונקל). לאנה קול מלטף ואני בהחלט יכול להבין למה היא הגיע לשלב הזה. יש בה דיוק קולי מופלא והמון עומק בהגשה. אם בביצוע הקודם שלה עם "Soldi" לא הצלחתי להתרגש, אז הפעם זה בהחלט קרה. ביצוע מצמרר.

"בחירת השיר מתחברת לי לזה שאת פה לבד. הרגשתי את השדים שלך שאיתם את מדברת. זה משהו שאי אפשר סתם להביא – או שיש לך את זה או שאין", אמרה נטע. "אני מרגיש שאת כל כך צוללת פנימה שלפעמים זה לא מגיע אליי. לפעמים דווקא חסר לי קצת  שתצאי מתוך העולם שלך והמחשבות שלך, אבל אני מסכים שיש לך דבר ענק", אמר רן. אביב אמר לאנה: "את משהו מאוד מיוחד, אם אני צריך להמר זו כנראה תהיי את שתייצגי את ישראל באירוויזיון".

אנה מתיישבת על כיסא לצד שירה אטיאס. 

TOOSHA

טושה בחרה לשיר בשלב הכסאות את השיר "Breathe Me" (במקור של סיה). נטע הלכה הפעם לכיוון שונה מהשיר שהיא ביצעה בשלב האודישן, אך גם הפעם היא מביאה ביצוע קולי מדוייק. טושה מפגיע עדינות ובשיא השיר יודעת גם להתפוצץ ולהפתיע. ביצוע מקסים וכיף לראות שנטע היא זמרת ורסטילית.

"היום עשית אודישן פנטסטי. פתחת מבערים, היית קטנה, היית גדולה, היית גמישה, ישבת על הטון, רכבת על הצלילים, סחתיין", אמרה מרגול. "זה היה האודישן הכי טוב שהיה כרגע בנבחרת" הוסיף רן. "היה לי קרב עם עצמי במהלך הביצוע שלך", אמרת נטע וממשיכה: "כשהתחלת אז זה היה טיפה מעורפל, לא הבנתי מה את אומרת, ואז כשהתפוצצת זה היה מאוד מובהק ויפה. אני חושב שאם עשית את זה – וואו, מה את עוד יכולה לעשות?!"

טושה מתיישבת על כיסא ליד שירה אטיאס ואנה סטפני.

ענבל ביבי

ענבל בחרה לשיר בשלב הכסאות את "Killing Me Softly" (במקור של הפוג'יז) והיא מתחילה את השיר אקפלה ללא ליווי כלי נגינה. היא נותנת ביצוע מהלך, מדייקת בכל צליל וצליל ומציגה את הכישרון שלה לראווה. האמת? יותר מידי אילתורים, יותר מידי צעקות, וחבל… יש בך המון כישרון ואין צורך ללחוץ ולהציג הכל בשיר אחד. הביצוע באודישן לשיר של סינדי לאופר היה הרבה יותר רך ונעים ולכן היה יותר טוב. אבל אין לי קצה של ספק שאת ראויה להמשיך לשלב הבא!

"את זמרת מטורפת. אם נוסעת לאיטליה אני שקטה", אמרה נטע. "אני החסרתי פעימה. אני לא שמעתי את זה מבוצע ככה אף פעם, את בוחרת סלסולים של סול שהם לא באקורד שזה של 'מתקדמים', רק לא ללחוץ על זה. שזה יהיה רק רגש מזוקק וזה יגיע", אמרה מירי. "את נפלאה אבל מאוד לחצת, במקומות מסויימים לא היית בתוכו וכל כולך שואו של להראות אני יודעת לשיר", אמרה מרגול.

ענבל ביבי מתיישבת על כיסא לצד טושה, שירה אטיאס ואנה סטפני.

גאיידה

גאיידה מבצעת היום את "עלש" (במקור של שלמה ארצי ושמעון בוסקילה). וואו! משהו בקול הנוגה ובאינטרפרטציה של גאיידה מצליח לפרוט על הרגשות שלי מיד כבר בצליל הראשון. מדהים מדהים מדהים. אין צורך להוסיף מילה.

"הביצוע שלך היה מטמטם ואני חושב שאת זמרת מחוננת", אמר רן. "את שרת את זה כל כך מעלף שאני הולכת למות", אמרה מרגול. "שרת באמת יפהפה. כשאת מתחילה לשיר, יש תחושה שאתה פתאום עטוף בשמיכה חמה וזה עושה נעים בלבד ובנפש", אמר אביב.

גאיידה מחליפה על הכיסא את טושה ומתיישבת ליד אנה סטפני, שירה אטיאס וענבל ביבי.

אביגיל מויאל

אביגיל מבצעת בשלב זה את "שדות" (במקור של נרקיס). נזכיר שבאודישן הראשון היא הפגינה קול מיוחד במתיקתו, אינטרפרטציה יוצאת מהכלל, אך מבחינה קולית לעיתים נשמעו אי דיוקים. הפעם אביגיל מפוקסת הרבה יותר, מחזיקה היטב את השיר, וגוון הקול שלה כל כך מיוחד שלא ניתן לפספס ובהחלט יכול להתבלט בתחרות.

"אני חושבת שאת מעולה, אבל יהיה לך קשה" אמרה נטע, "את באודישן הקודם לא היית טובה. עכשיו התעלית על עצמך, האודישן קצת יותר טוב, מול הכרישות האלה יהיה לך קשה", הוסיפה מרגול. "אני חושב שאת מקסימה ושובת לב ומאוד הייתי רוצה לשמוע חומרים שלך", אמר רן.

אביב מעמיד את אביגיל במבוכה כשהיא צריכה להחליט אם היא עוברת ואת מי היא תרצה להדיח. אביגיל באצילות רבה בחרה שלא להדיח אף אחת מהבנות ולכן היא מודחת.

ספיר סבן

ספיר בחרה לבצע היום את השיר "רוח ים" (במקור של עופר לוי) והיא מעניקה הערב את הביצוע הכי מקצועי הערב בפער ענק. ספיר מפתיעה בקולות נמוכים, גבוהים, סילסולים מרגשים, דיוק קולי מדהים, דינמיקה מושלמת – הכל שם! זה מושלם! אין ספק שספיר באה לנצח.

"לקחת שיר של זמר כמו עופר לוי, שהוא שופר, הוא יכול לעשות הכל. את נסעת, חזרת, עלית, טיפסת, בכית, צחקת – מהמם!" אמרה מרגול, "אני בוכה כי אני פשוט ראיתי את הלב שלך, את שמת את הלב שלך על הבמה. יש זמרים שהם כלי נגינה מדהים והם מביאים את הטקסט דרך תחושה של משהו, לעומת זאת יש זמרים שיודעים להגיש טקסט. את שילוב נדיר של שניהם", אמרה מירי. "אני חושב שספיר סבן הראתה לנו הערב מה זה סוג של מושלמות בשירה. הזה היה מושלם בעיניי", אמר אביב.

ספיר סבן מחליפה על הכיסא את שירה אטיאס ומתיישבת ליד אנה סטפני, גאיידה וענבל ביבי.

נבחרת הבנות של אביב היא: ספיר סבן, אנה סטפני, גאיידה וענבל ביבי!

הפרק הבא ישודר ביום חמישי, 16 בדצמבר, בשעה 21.30 בערוץ רשת 13 – ובו יתמודדו הבוגרים והלהקות בנבחרת של מירי ומרגול.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

 בנו הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!