חברי להקת סנסטרוק פרוג'קט, שייצגה את מולדובה פעמיים באירוויזיון, חשפו את תחושותיהם בנוגע לתחרות האירוויזיון ולחזרה עתידית לתחרות.

להקת סנסטרוק פרוג'קט (SunStroke Project) ייצגה את מולדובה באירוויזיון 2010 עם אוליה טירה (Olia Tira) והגיעה למקום ה- 22 עם השיר "Run Away". בשנת 2017 חזרה הלהקה לתחרות עם השיר "Hey, Mamma!" איתו הגיעה למקום השלישי. חברי הלהקה הם הסולן סרגיי יאלוביצקי (Sergei Ialovitski) ונגן הסקסופון סרגיי סטפנוב (Sergey Stepanov) שהתראיינו לאתר המולדובי Noi.md וסיפרו על חוויותיהם מהאירוויזיון וחזרה עתידית אפשרית לתחרות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו

לגבי השאלה האם חברי הלהקה, שהביאו למולדובה את התוצאה הטובה ביותר אי פעם בתחרות, יהיו מוכנים שוב להתמודד בתחרות אמרו השניים: "Never say never! מכיוון שאנחנו תמיד משנים את דעתנו, אנחנו יכולים להגיד למישהו: 'לא, לעולם לא נלך לשם שוב!' או להיפך 'טוב, בוא ננסה'".

"אם מישהו אומר שהוא לא רוצה ללכת לשם (לאירוויזיון), אז הוא משקר! כולם רוצים. אבל אנחנו פשוט ריאליים ומבינים שברגע זה יהיה קצת קשה להתעלות על המקום השלישי אליו הגענו. כי זה שיא שכזה, שבקושי אפשר להתגבר עליו. אנחנו יודעים מבפנים כמה מזל היה לנו לשלב את המוזיקה, הצוות, התקציב, הזמן, המקום… כל זה בא יחד כדי להשיג תוצאה כזו. אבל עכשיו אם נלך ונזכה שם במשהו, לא נתעלה על ההישג הקודם. זה לא יהיה הפסד גדול, אבל עבורנו כאמנים זה פשוט סופר פשוט להיות במסיבה הזו.

אולי נשתתף בעקיפין באירוויזיון על ידי כתיבת שיר למבצע חדש ומעניין או שפשוט נהיה בקבוצת התומכים במשלחת כדי לשקוע שוב בעולם הזה. אולי יהיה שיתוף פעולה כלשהו. נחיה ונראה! אבל בכל מקרה, הזדמנויות כאלה לא צריך לשלול".
בראיון נשאלו השניים גם על טענות כלפי מארגני קדם האירוויזיון המולדובי שהאמנים נבחרים בצורה מושחתת:

"אם הכל היה כך קל ופשוט כנראה שמזמן היינו משתתפים בפעם השלישית. למעשה, נושא השוחד קיים תמיד בקרב אנשים. כי למרבה הצער, יש לנו עם שרגיל לזה. אלו סטריאוטיפים. אבל באירוויזיון לא הכל עובד ככה, צריך להיות צוות רציני ולא לעשות את כל זה רק בשביל כסף. במולדובה בחירת הנציג לאירוויזיון מתרחשת בצורה מסוימת: חבר שופטים, כמה חצאי גמר, הצבעות קהל והצבעת חבר שופטים. ברוסיה למשל, הוועדה פשוט בוחרת את המבצע ואת השיר. במדינות אחרות, הבחירות שונות לחלוטין. כלומר אצלנו אי אפשר באמת לשחד.

אבל מה שכן, זה עסק יקר: לשכור רקדנים, אולם, כוריאוגרפיה, במאים, וידאו, רקע, תלבושות, עשר חזרות, שיר, עיבוד, קידום, השתתפות בתוכניות טלוויזיה, רדיו ועוד. אבל, מצד שני, אירוע כזה כמו קדם אירוויזיון בארצנו מעורר זרימות יצירתיות אדירות. כי כל הרקדנים, המעבדים, המלחינים.. משקיעים כסף ואז מרוויחים כסף מהיח"צ הזה. כלומר, זה אומר מחזור כסף בטבע, מחזור אמצעים בין אמנים. זה גם רגע חשוב".
כשנשאלו על תחושותיהם בעלייה לביצוע על במת האירוויזיון, ענו:

"למעשה, זה כל כך נפלא! אתה עולה לבמה והרגשות שלך מציפים אותך. כל זה קיים. זה כל כך טוב. אבל שלוש דקות חולפות כל כך מהר שאתה אפילו לא מבין את זה. זה כמו לצאת מאיזה הלם. 'מה, מוכנים? איך? עשינו חזרות רק שלושה שבועות. לא התכוננו לזה שנה. כתבנו את השיר. ומוכנים?!' יש מגוון רחב של רגשות. לכן, בשלב זה העיקר לשמור על האמון הזה בעצמך, להיאחז בו וזהו.

הדבר המעניין ביותר הוא שהצופים באירוויזיון רואים רק שלושה מופעים: חצי הגמר הראשון, חצי הגמר השני והגמר. אבל הכל שונה לגמרי. יש לך 15 חזרות בבוקר ובערב. כשאתה עולה לבמה לראשונה, אתה עצבני. היה רק ​​צליל אחד בחדר. ישבתי, שרתי, צפיתי, הופעתי. זה בסדר! בפעם ה- 16 כשאתה עולה לבמה אתה כבר מרגיש נורמלי וזוכה לתענוג אמיתי. כשעלינו לבמה בפעם הראשונה, בחזרה, הופענו כל כך גרוע, שרנו כל כך גרוע, לא רקדנו בכלל, ממש פחדנו".
בראיון נשאלה הלהקה גם על ההצלחה לאחר האירוויזיון:

"זו לא הצלחה מיידית, זו דלת שנפתחת ישירות לעולם הגדול הזה של הופעות במדינות אחרות. אנחנו עדיין מופיעים ועושים סיבובי הופעות. מלבד 3 מופעי האירוויזיון שמתקיימים מדי שנה, מדובר בצעד גדול לאמן. זו פלטפורמה ענקית שנותנת לך את האפשרות להיראות. עכשיו, הרבה שירים יוצאים מדי יום. כדי להרגיש טוב בים הזה צריך לפעמים לעלות לפני השטח ולנשום אוויר. מבחינתנו, משב האוויר הצח הזה והסיכוי להיראות זה אירוויזיון, כי בארצנו יש רק הזדמנות כזו. כל מי שהשתתף פעם באירוויזיון או השתתף בבחירות הארציות הופך אוטומטית לאמנים מפורסמים. ולאמן חשוב מאוד להיות מוכר".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!