הערב שודר הפרק ה- 15 של 'אקס פקטור לאירוויזיון'. שלושה מתמודדים נוספים מצטרפים הערב אל 52 המתמודדים שעברו לשלב הבא עד כה. המתמודדים שעברו היום: אוריין עטיה, נועם גבאי ואביב חרזי.

הערב שודר הפרק ה- 15 של תכנית הריאליטי 'אקס פקטור' אשר בעזרתה ייבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון 2022. שישה אודישנים שודרו הערב כששלושה מתמודדים נוספים עברו את האודישן בהצלחה והמשיכו לשלב הבא. המתמודדים אשר המשיכו לשלב הבא הם: אביב חרזי, נועם גבאי ואוריין עטיה.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
הצביעו לסקר שלנו: איזה אודישן היה הטוב ביותר לדעתכם?

This poll is no longer accepting votes

אקס פקטור: איזה אודישן היה הטוב ביותר בפרק האודישנים ה- 15?
אוריין עטיה

אוריין, בת 16, אוהבת מוזיקת סול וג'ז, בחרה לשיר את "לילותיי" (במקור של יובל דיין). השירה של אוריין מדויקת ומיוחדת אך מלאה במניירות שמסיטות את תשומת הלב מהשיר. השופטים גם כן חשבו שבחירת השיר לא נכונה עבורה וביקשו ממנה לשיר שיר אחר באנגלית בפשטות ולא כמו שהיא למדה לשיר. אוריין ביצעה את "When the Party's Over" (במקור של בילי אייליש), ואכן שמענו שירה מתאימה יותר לסגנון, עם קצת פחות מניירות. ביצוע מרשים ויפה.

לאחר הביצוע השני אמר אביב לאוריין: "שרת עכשיו את עצמך. לא מורים, לא מדריכים, לא חוקיות. ואת, מבחינתי, עוברת בגדול". נטע הוסיפה כשאמרה: "את שייכת לדבר הזה", ומירי הציעה: "גם בתחרות, תבחרי את השירים שמתאימים לך".

כל השופטים הצביעו בעד. אוריין ממשיכה לשלב הבא.

דליה הרשופט

דליה, דתיה בת 24 שעלתה לירושלים מלונדון בינואר האחרון לאחר שנת התנדבות בישראל. דליה חולמת לייצג את ישראל באירוויזיון ובחרה לשיר באודישן את השיר "What's Up" (במקור של 4 נון בלונדס). דליה שרה את רוב השיר בצורה מדוייקת, אך יחד עם זאת, אין שום ייחוד בשירתה. בנוסף, בחירת שיר בעייתית גם כאן, מדובר בשיר שדורש הרבה דרייב ולא היה בשירה שלה מספיק כוח לטעמי.

"יש לך קול יפהפה, פשוט הרמה היא עוד חובבנית, וקול יפהפה זה לא מספיק בבמה כזאת", אמרה מירי. "אני חושבת שאת שרה מאוד יפה אבל לאירוויזיון זה לא, אנחנו שמחים שבאת ותמשיכי לשיר", אמרה נטע.

דליה לא ממשיכה לשלב הבא.
נועם גבאי

נועם, בן 19, מגבעת אבני, היה בטוח שהוא הולך לעשות תואר במחשבים עד שהוא גילה את הגיטרה ואז החל לנגן וליצור מוזיקה.  נועם בחר לשיר את "I Need A Dollar" (במקור של אלו בלאק). לנועם כישרון רב, הרבה גרוב וכיף בביצוע. האם זה מספיק כדי לעבור? חושב שכן. האם הוא יגיע רחוק בתחרות? כנראה שלא השנה…

"יש לך המון חן מאוד נערי, מאוד יפה, מאוד רענן בעיניי. גם הנגינה שלך פצצה בעיניי. לשיר ולנגן ביחד ולשמור על כל הטונציה זה מאוד יפה בעיניי. אתה בהחלט ראוי להיות פה איתנו", אמר אביב. "אי אפשר לדעת אם אתה שר טוב או לא. היה שם חלק שגם עשית עלייה והיא לא הייתה טובה. אבל כל האווירה של השיר זה נחמד אבל לא נותן לי לשמוע איכויות ווקאליות שלך בכלל", אמרה מרגול.

אביב, נטע, מירי ורן הצביעו בעד. מרגול נגד. נועם ממשיך לשלב הבא.

נועם לוי

נועם, בת 25 מחולון, הייתה ילדה מלאה וחסרת ביטחון, בחרה לשיר את "Juice" (במקור של ליזו). לנועם יש המון כישרון מוזיקלי וטונות של חינניות, אבל בחירת השיר לא טובה. היה לי חסר הגרוב של השיר, כל הכיף של השיר נעלם. בנוסף לזה שנועם ניסתה לדחוס לדקה וחצי הזו את כל מה שהיא יכולה להציג וזה פשוט הפך לביצוע מבולגן. חבל, כי אפשר להבחין שיש לה המון כישרון.

"את נורא מתוקה, אבל זה נורא קריוקי. חסרים הרבה ממדים. אז אצלי זה מאוד מאוד בעייתי", אמר אביב. "אני חושב שאת מעולה. אני אוהב את כל מה שאת, את לגמרי מרגישה לי במקום הנכון", אמר רן.

רן הצביע בעד. אביב ונטע נגד. נועם לא ממשיכה לשלב הבא.
גוטה גוטה

להקת "גוטה גוטה", מנגנים ברחובות ירושלים ורוצים להביא לבמה וייב מיוחד ומגניב של חגיגה ישראלית מעורבת שמשלבת כלי נגינה שונים. הלהקה בחרה לשיר את שירם המקורי "רזולציה אורגינל". ביצוע מאוד נחמד ומיוחד. הם אכן מביאים שילוב מאוד מעניין שאולי קצת מזכיר את להקת טיפקס. השיר עצמו לא הצליח להרים וההופעה מבולגנת.

"הבאתם לפה מלא מלא אנרגיה. זה היה מאוד מגניב אבל יש לי כמה בעיות. כשמסתכלים על הסולן זה נראה כאילו אתה תקוע מאחורי הגיטרה. רציתי לראות אותך זז", אמרה נטע. "אני לא כל כך נהנתי. יש מוזיקה שעושים אותה, ואז, אחרי שהיא נעשית מהנשמה, היא גם מרקידה, אז אתה מגיע לגובה. אבל אני מרגישה שזה נעשה רק כדי להקפיץ אותי", אמרה מירי.

גוטה גוטה לא עברו לשלב הבא.

אביב חרזי

אביב, בן 21 מראש העין, חולם לפרוץ ולהופיע על במות גדולות ורוצה להביא את הים תיכוניות לאירוויזיון. אביב בחר לשיר את "מציאות אחרת" (במקור של אייל גולן). אביב שר מדוייק כמו זמיר, הוא מביע את השיר בצורה נפלאה ומגיע לגבהים נפלאים מבחינה קולית. יש בו המון כישרון ומעניין לראות איזה עוד כיוונים מוזיקליים הוא יכול להביא לבימת התחרות של אקס פקטור.

"היה בזה משהו נורא מרגש ונוגע, ונורא אהבתי שיש שם איזה סוג של צרידות שאני כל כך אוהבת. אני לא אוהבת שהקול צלול מדי", אמרה מירי. "אתה שרת את זה בסגנון של שנסון, סיפר סיפור בלי פוזות, בהחלט יפה מאוד", אמרה מרגול.

כל השופטים הצביעו בעד. אביב ממשיך לשלב הבא.
חמישיית המתמודדים מצטרפת ל- 52 המתמודדים שעברו בתכניות הקודמות: קמא קמילה, עילאי אלמקייס, מיכאל בן דוד, אנה סטפני, ענבל ביבי, אלישע נחמיאס, לירון לב ועדי כהן, אביגיל מויאל, גלי בן שושן, לינט, טרנטה גרוב מאשין, שחר אדמוני, ספיר סבן, יובל לבקובסקי, שחר עדוי, עידו בי וצוקי, עמית בן זקן, אוריה אזערי, גיא סימס, הצמד 'סטיבי ג'ון', עמית שטח, איתי פז, זהבה כהן, שירה אטיאס, שימי תבורי, אלי חולי, נדיר חווא, רון וקנין, מאיה סימנטוב, שיה אביתן, גאיידה, חן חזות, ליבי, רות חתומה, אברהם חתומה, עתליה פירס, ביסט קרו, אגם אבוחצירה, דן ביטון, נטע רוזנבלט, אלמוג פדידה, ליה נביפור, ייהלי אקוניס, זוהר רזיאל, שיראל אחיאל, רון ושירן, נוי אזולאי, ליזה אורמן, מאור תיתון, תומר אלמוג, נועם אזוט ויוחאי מורנו.

פרק האודישנים הבא ישודר ביום שלישי, 30 בנובמבר, בשעה 21.30 בערוץ רשת 13.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

 בנו הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!