הערב שודר הפרק ה- 12 של 'אקס פקטור לאירוויזיון'. גם הערב מצורפים ארבעה מתמודדים אל 42 המתמודדים שעברו לשלב הבא עד כה. המתמודדים שעברו היום: ייהלי אקוניס, זוהר רזיאל, שיראל אחיאל, והצמד SHIRAN.

הערב שודר הפרק ה- 12 של תכנית הריאליטי 'אקס פקטור' אשר בעזרתה ייבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון 2022. גם הפעם צפינו בשישה אודישנים כאשר ארבעה מתמודדים עברו את האודישן בהצלחה והמשיכו לשלב הבא. המתמודדים אשר המשיכו לשלב הבא הם: ייהלי אקוניס, זוהר רזיאל, שיראל אחיאל, והצמד SHIRAN.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
הצביעו לסקר שלנו: איזה אודישן היה הטוב ביותר לדעתכם?

This poll is no longer accepting votes

אקס פקטור: איזה אודישן היה הטוב ביותר בפרק האודישנים ה- 12?
ייהלי אקוניס

ייהלי, בן 15 מרמלה, אוהב לשיר ולרקוד והוא התברך בכישרון מולד של סטאר קוואליטי. הוא בחר לשיר את "תל אביב זה אני ואת" (במקור של אמיר ובן עם ג'יין בורדו). ייהלי עלה על הבמה ונתן הופעה מצויינת שכוללת ריקוד, חיוכים לקהל וקריצות לעבר השופטים. הזמר הצעיר בהחלט יודע את העבודה. בנוסף, השירה שלו טובה מאוד למרות שניתן לשמוע שעדיין יש לו קול של נער שעדיין לא סיים את שלב ההתחלפות. בהחלט מגיע לייהלי לעבור לשלב הבא, אבל אני חושש שהוא מחפש את החשיפה בשלב מוקדם מידי. אם רק היה מגיע עוד שנה-שנתיים – ישר לאירוויזיון! כי יש לו את האקס פקטור!

רן אמר על ייהלי: "אתה כוכב, אתה מביא את כל החבילה, אתה זז מדהים, אתה אוהב את הבמה. הדבר היחיד שקצת הרגיש לי שהוא מתחת למה זה המקום שבו אתה נמצא עם השירה שלך". מרגול הוסיפה: "השירה לא הייתה מדוייקת, אבל כמה חן, כמה ממזרות, זה שובה לב, אני רואה ילד כוכב".

נטע, מרגול, רן ומירי הצביעו בעד. אביב הצביע נגד. ייהלי עבר לשלב הבא.

 

זוהר רזיאל

זוהר, בת 20 מעץ אפרים שבשומרון, עלתה לארץ מארה"ב בגיל 10,  זמרת יוצרת ומנגנת על פסנתר שניסתה את מזלה באמריקן איידול. אנחנו גם נזכיר שזוהר התמודדה  ב"כוכב הבא לאירוויזיון 2018" – באותה עונה שזכתה השופטת נטע ברזילי, אז היא הייתה ילדה צעירה בת 16. זוהר בחרה לשיר את "Arcade" (במקור של דאנקן לורנס) שזכה באירוויזיון 2019. זוהר הביאה את צורת ההגשה הייחודית שלה לשיר, הביצוע הקולי מקסים ומיוחד. זוהר היא בהחלט זמרת טובה שראויה לעבור לשלב הבא.

"את זמרת מעולה בעיניי, ולגבי הצרחה זה היה מאוד יפה בפעם הראשונה, בפעם השנייה, בפעם השלישית יכולת להביא משהו אחר. יש עם מה לעבוד, יש המון צבעים ואת ישות נורא מעניינת", אמרה מירי. "יש משהו מאוד קלאסי בך. בדרך שבה את עומדת, בדרך שבה את נושאת את עצמך. תקטיני. את יכולה להגיע לאיכויות האלה", הציעה נטע.

נטע, מרגול, מירי ואביב הצביעו בעד. רן נגד. זוהר עברה לשלב הבא.
בן אלטיט

בן, בן 28 מתל אביב, שחקן כדורסל ששיחק בנבחרת ישראל הבוגרת, שיחק במכבי תל אביב והיום משחק באשקלון. בן בחר לשיר את השיר "אימא אם הייתי" (במקור של חנן בן ארי). בן התחיל את השיר כשהוא לא על הביט, השירה שלו לא מדוייקת פעמים רבות, אך יחד עם זאת היו מספר רגעים יפים ומיוחדים בשירה שלו שהצליחו לבלבל אותי. למרות הכל, ביצוע חלש שבטח לא יוכל להגיע לשלבים מתקדמים בתחרות.

"התחלת לשיר ואמרתי איזה תדר יפה יש לו, איזה קול נמוך, אבל אז זה הלך והתבלבל והתקשקש בעיניי והיו הרבה זיופים בדרך", אמר רן. "כשהתחלת לשיר הגוון שלך מאוד מאוד יפה וזה ברור. זה לא שאנחנו אומרים עכשיו אין סיכוי שתשיר בלי לזייף, או שאתה לא יודע לשיר, אבל זה לא ברמה של מקצוענות", אמרה מירי.

בן לא עובר לשלב הבא.

נמרוד אלטיט

נמרוד, בן 21 מתל אביב, שחקן כדורסל שמשחק בקולג' בארה"ב. נמרוד בחר לבצע את "Fast Car" (במקור של טרייסי צ'פמן) כשהוא מנגן ושר על הבמה. לנמרוד יש קול עם צרידות מסקרנת והוא הביא ביצוע טוב – אבל לא מושלם. גם במקרה שלו היו חלקים מאוד יפים, אבל היו פה ושם אי-דיוקים. גם זה לא ברמה שיכולה לייצג את ישראל באירוויזיון.

"אני חושב שמשהו בביצוע שלך היה די מונוטוני ולא מתפתח לשום מקום, מעבר לזה שזה לא היה מדוייק, זה פשוט כמעט", אמר רן. "לדעתי זה היה מאוד מונוטוני, אבל היה בזה המון המון יופי. היו רגיעם מקסימים שהיו היו יפהפיים דווקא. יש בך נוכחות בעיניי, יש בך משהו ששווה לבדוק אותו", אמר אביב.

רן ונטע הצביעו נגד. נמרוד לא עובר לשלב הבא.
שיראל אחיאל

שיראל, בת 17 מנס ציונה, חלתה במחלת מעיים לפני שלוש שנים שעצרה את חייה. שיראל בחרה לשיר את "Anyone" (במקור של דמי לובאטו) ועמדה באתגר הקשה הזה בגבורה. אהבתי מאוד את הצלילים הנמוכים של שיראל שהיו מאוד עמוקים ויפים, אבל גם כשהיא צריך "להיפתח" בצלילים הגבוהים היא עשתה זאת מצויין. בין לבין היא קישטה את השיר באילתורים פופיים יפהפיים. אודישן מצויין.

"מאוד אהבתי את ההתחלה, את השקט, את הצעקות פחות אהבתי, פחות התחברתי לזה", אמר אביב. "אני שמעתי כאב ויש הצדקה לצעקה שלך. ברגע שיש הצדקה זה הדבר הכי יפה בעולם. לא שרת כדי שנשמע איזה קול יפה יש לך, צעקת שמישהו יקשיב לך. זה כל כך יפה ואמין, אני רציתי למות עכשיו", אמרה מירי.

כל השופטים הצביעו בעד. שיראל ממשיכה לשלב הבא.

SHIRAN

את הרכב האלקטרו-חפלה מרכיבים שירן (34) ורון (31) מרמת השרון, שמשלבים מוסיקה אלקטרונית עם שירה בערבית ותימנית. נשמע מבטיח. השניים בחרו לשיר שיר מקורי שנקרא "Fadaytak" ועשו זאת ביחד עם טונות של כישרון! הצמד הזה הוא הגרסה הישראלית לשיר "SHUM" שייצג השנה את אוקראינה באירוויזיון, קיבל את הקול שלי והגיע למקום החמישי בתחרות. שיר מצויין עם ביצוע מעולה ועיבוד מדהים. עם קצת עבודה על הויז'ואל והבימוי זה בהחלט משהו שיכול לייצג את ישראל באירוויזיון. מדהים.

"אני תוהה אם זו מוזיקה מזרחית תימנית או מוזיקה אפריקאית – פה יש שילוב גם של אפריקניות קלה. כל הדבר כולו הוא מאוד גימיק, מאוד מסחרי", אמרה מרגול. "יש לכם קול מיוחד, יש לכם סאונד שהוא שלכם, זה נורא נורא מגניב. אני רוצה לבוא להופעה מהר", אמרה נטע.

רן, נטע, מירי ואביב הצביעו בעד. SHIRAN עוברים לשלב הבא.
חמישיית המתמודדים מצטרפת ל- 42 המתמודדים שעברו בתכניות הקודמות: קמא קמילה, עילאי אלמקייס, מיכאל בן דוד, אנה סטפני, ענבל ביבי, אלישע נחמיאס, לירון לב ועדי כהן, אביגיל מויאל, גלי בן שושן, לינט, טרנטה גרוב מאשין, שחר אדמוני, ספיר סבן, יובל לבקובסקי, שחר עדוי, עידו בי וצוקי, עמית בן זקן, אוריה אזערי, גיא סימס, הצמד 'סטיבי ג'ון', עמית שטח, איתי פז, זהבה כהן, שירה אטיאס, שימי תבורי, אלי חולי, נדיר חווא, רון וקנין, מאיה סימנטוב, שיה אביתן, גאיידה, חן חזות, ליבי, רות חתומה, אברהם חתומה, עתליה פירס, ביסט קרו, אגם אבוחצירה, דן ביטון, נטע רוזנבלט, אלמוג פדידה וליה נביפור.

פרק האודישנים הבא ישודר ביום חמישי, 25 בנובמבר, בשעה 21.30 בערוץ רשת 13.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

 בנו הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!