הערב שודר הפרק העשירי של 'אקס פקטור לאירוויזיון'. חמישה מתמודדים נוספים מצטרפים אל 33 המתמודדים שעברו לשלב הבא עד כה. המתמודדים שעברו היום: אברהם ורות חתומה, עתליה פירס, ביסט קרו ואגם אבוחצירה.

הערב שודר הפרק העשירי של תכנית הריאליטי 'אקס פקטור' אשר בעזרתה ייבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון 2022. הפעם צפינו בשישה אודישנים כאשר חמישה מתמודדים עברו את האודישן בהצלחה והמשיכו לשלב הבא. המתמודדים אשר המשיכו לשלב הבא הם: רות חתומה, אברהם חתומה, עתליה פירס, הצמד ביסט קרו (Beast Crew) ואגם אבוחצירה.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
הצביעו לסקר שלנו: איזה אודישן היה הטוב ביותר לדעתכם?

This poll is no longer accepting votes

אקס פקטור: איזה אודישן היה הטוב ביותר בפרק האודישנים עשירי?
רות חתומה

רות, בת 20 מאשקלון, הגיעה לתכנית מתוך רצון לייצג את ישראל באירוויזיון עם שיר מזרחי-ישראלי. רות בחרה לשיר את "סיפור מכור" (במקור של מאיה בוסקילה) ועשתה זאת בגרסה עדינה וענוגה, בניגוד לגרסה המקורית שהיא קצת צעקנית. רות בהחלט שרה יפה אך בחירת השיר כנראה בעייתית וגורמת לא להישמע מיושנת. צריכה לעבור בתקווה שתביא לתכנית הבאה שיר עדכני יותר ואינטרפרטציה (הגשה) מיוחדת.

"לדעתי זה קצת נשמע מיושן, זה הרבה זמרות כאלה, זה בטח לא לאירוויזיון", אמר אביב. "כשיש זמרת כמו מאיה בוסקילה, נורא קשה לשיר שיר שלה בלי לחקות אותה. שאפו על זה שהבאת את המקום שלך, שהוא אחר, על הדיוק שלך ועל העדינות שלך. אני מאוד סקרנית לראות אותך", אמרה מירי.

מרגול, מירי, נטע ורן הצביעו בעד. אביב גפן הצביע נגד. רות עברה לשלב הבא.

אברהם חתומה

אברהם, בן 23 מאשקלון, אח של רות, בחר לשיר את השיר "דברים שרציתי לומר" (במקור של יהודה פוליקר). גם אברהם הביא את גרסתו בשיר עם סלסולים ואילתורים בניגוד לגרסה המקורית של השיר אבל גם השירה שלו נשמעת מיושנת והוא למען האמת הוא נשמע כמו הרבה זמרים מהז'אנר ללא שום יחוד, בניגוד למתמודדים אחרים העונה כמו עילאי אלמקייס. פחות התחברתי. סליחה.

"זה אחר, זה מהמם, הוא זמר יוצא מגדר הרגיל", אמרה עליו מרגול. "אתה שר מאוד יפה, אבל זה מיושן, שמעתי כאלה אלף זמרים, זה לא מתאים", אמר מנגד אביב גפן.

מרגול, נטע, מירי ורן הצביעו בעד. אביב גפן הצביע נגד. אברהם עבר לשלב הבא.
דגנית דדו

דגנית, בת 44 מתל אביב, שרה לרוב בשפת הלדינו וכך גם החליטה לבצע את השיר הזוכה באירוויזיון 2018, "Toy" (במקור של נטע ברזילי), בלדינו. דגנית מקסימה מאוד אבל הביצוע מאוד בעייתי, לא מדוייק וחסר כריזמה. כיצד אפשר לקחת שיר שכל כך מזוהה עם נטע ברזילי, עם אותו עיבוד בדיוק, ולנסות לעשות לו ביצוע זהה (עם כי חיוור מאוד) כשהשינוי היחיד הוא השפה. אודישן לא טוב.

"כמו שראית כולנו נהנינו מההופעה. זה חמוד, זה מרנין, זה כיף. זה בדיוק לכאלה מקומות שהם יותר בידוריים ובאים להרקיד קהל והם של פאן. אבל זה חמוד וזהו", אמרה מירי. גם רן הוסיף: "זה היה ממש פאן, אבל סליחה, אני חושב שזה לא מספיק".

דגנית לא עברה לשלב הבא.

עתליה פירס

עתליה, בת 25 מדימונה, הגיעה לשלב חצי הגמר בעונה השנייה של "דה וויס" ששודר לפני 9 שנים. ב"דה וויס" היא הרגישה שהיא מייצגת את הקהילה שלה ולא מביאה את עצמה לידי ביטוי וכעת היא רוצה להביא לבמה את הוייבים האנרגטיים שלה. עתליה בחרה לשיר את "Versace on the Floor" (במקור של ברונו מארס) והיא מביאה גרסה שלה לבמה עם הסגנון המיוחד שלה שמזכיר את הרית'ם אנד בלוז האמריקאי. כיף לראות ביצוע כזה באקס פקטור הישראלי אבל האם זה מספיק כדי להתבלט על במה בינלאומית?

אביב גפן תיאר את תחושותיו: "קנאה גדולה שככה את שרה. אני מאוד מאוד אוהב". מרגול הוסיפה: "את מזכירה לי את הזמרות האמריקאיות הגדולות, זמרות הסול הגדולות עם הקול המוזהב והעמוק".

כל השופטים הצביעו בעד. עתליה ממשיכה לשלב הבא.
ביסט קרו (Beast Crew)

איתן שמשון מאשדוד ואוהד שמואל מחלון הם הצמד "ביסט קרו" שהכיר בשק"ם במהלך השירות הצבאי. השאיפה שלהם היא להביא את ז'אנר הראפ לתחרות ולשם כך הם בחרו לבצע שיר מקורי שכתבו השניים בשם "אימא'לה".

וואו איזה וייב טוב יש לצמד הזה שלא יכול להשאיר אותך אדיש! איתן ואוהד בהחלט מוכשרים מאוד – רק בעיה אחת, הסגנון הזה מבוסס מאוד על התוכן של המילים. אם הם שרים רק בעברית, וכך זה נראה, אז זה בטח לא יעבוד טוב באירופה. בשלב הזה הם בהחלט ראויים להמשיך בתכנית ולקבל במה וחשיפה, גם אם ברור שלאירוויזיון הם לא יגיע.

"יש פה גרוב שהיה בלתי נשלט. זה ממש מגניב. כשירדתם למסלול אני צרחתי. אתם חייבים יותר תנועות מתואמות. אני רוצה יותר רגעים אייקונים. המוזיקליות שם!", אמרה נטע. מרגול מנגד אמרה: "גרוב לא היה אפילו ב… זה היה גרוב ילדותי ביותר. לא היה ראפ רצחני".

רן, נטע, מירי ואביב הבציעו בעד. ביסט קרו ממשיכים לשלב הבא.

אגם אבוחצירה

אגם, בת 16 מנהריה, לומדת בכיתה י"א ולומדת במגמת ביולוגיה-רפואה. היא שרה ורוקדת מלידה והיא מביאה וייבים אנרגטיים לכל מקום שהיא נמצאת בו. אגם בחרה לשיר את "אולי" (במקור של אביב גפן). לאגם יש גוון קולי מאוד מיוחד ויפה, היא מקסימה וכובשת את המסך בצורה בלתי רגילה. היא עדיין צעירה ויש לה עוד דרך לעבור ואני חושש שהיא הגיע בגיל צעיר מידי לתחרות – אבל גם נדב גדג' הגיע לאירוויזיון בגיל 16. אז היא יכולה להפתיע בגדול!

"גוון הקול שלך כל כך מיוחד. עליי זה עבד. זה היה מאוד יפה בעיניי", אמר רן. "אני מאוד אהבתי את זה. התחלת כמו המקור ואחרי זה עברת לשיר טיפה אחרת. מסכים שהגוון הקול שלך נורא מיוחד, הוא מאוד יפה. תודה רבה על השיר שבחרת ועל הביצוע המקסים", הוסיף אביב.

כל השופטים הצביעו בעד. אגם ממשיכה לשלב הבא.
חמישיית המתמודדים מצטרפת ל- 33 המתמודדים שעברו בתכניות הקודמות: קמא קמילה, עילאי אלמקייס, מיכאל בן דוד, אנה סטפני, ענבל ביבי, אלישע נחמיאס, לירון לב ועדי כהן, אביגיל מויאל, גלי בן שושן, לינט, טרנטה גרוב מאשין, שחר אדמוני, ספיר סבן, יובל לבקובסקי, שחר עדוי, עידו בי וצוקי, עמית בן זקן, אוריה אזערי, גיא סימס, הצמד 'סטיבי ג'ון', עמית שטח, איתי פז, זהבה כהן, שירה אטיאס, שימי תבורי, אלי חולי, נדיר חווא, רון וקנין, מאיה סימנטוב, שיה אביתן, גאיידה, חן חזות וליבי.

פרק האודישנים הבא ישודר ביום שלישי, 23 בנובמבר, בשעה 21.30 בערוץ רשת 13.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

 בנו הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!