העונה החדשה של 'אקס פקטור' לקראת אירוויזיון 2022 החלה! שישה מתמודדים עברו את האודישן הראשון וממשיכים לשלב הבא. המתמודדים שעברו: קמא קמילה, עילאי אלמקייס, מיכאל בן דוד, אנה סטפני, ענבל ביבי ואלישע נחמיאס.

הערב זה קרה… העונה החדשה של 'אקס פקטור לאירוויזיון' לשנת 2022 יצאה הערב לדרך! פרק הבכורה החל עם שבעה אודישנים כאשר שישה מתמודדים צלחו את האודישן הראשון והמשיכו לשלב הבא לאחר שקיבלו ביקורת מחמשת השופטים. אחד מהם עשוי להיות הנציג הישראלי לאירוויזיון 2022.

 
לכל החדשות והעדכונים החמים על אקס פקטור –
לחצו כאן !!!
קמא קמילה

קמילה, בת 42 מקרית טבעון, הביאה לבמה את השורשים שלה מאזרבייג'אן כששילבה שירה באזרית יחד עם התוף של סבתא בשיר "Sweet Dreams" (במקור של Eurythmics). בהחלט שילוב מעניין בין עולמות מוזיקליים שונים.

לקמילה היפייפיה קול חזק שגורם רצון להאזין לשיר עוד ועוד, למרות שהשירה לעיתים לא מדוייקת. "את ככה מיוחדת. ככה מדהימה. אני פשוט מודה לך שהגעת לפה", אמרה לה נטע והוסיפה: "מי שרואה אותך בשלוש שניות הראשונות על המסך – את נחקקת! וזה מה שמדברים עליו כשמדברים על האירוויזיון".

נטע, מירי, רן ומרגול הצביעו בעד – אביב הצביע נגד. קמילה עוברת לשלב הבא.

עילאי אלמקייס

עילאי, בן 18 מעכו, הביא לבמה ביצוע מרגש מאוד לשיר "עץ ירוק מפלסטיק" (במקור של מרגול). לעילאי קול מדהים שממלא את השיר באילתורים מדוייקים. לזמר הצעיר בהחלט יש יתרון בכך שגוון קולו מיוחד ונשמע שונה מזמרים ים תיכוניים, שכן בשנים האחרונות היה נדמה שהנבחנים הים-תיכוניים בתכניות הריאליטי נשמעים כמעט זהה זה לזה. לאחר הביצוע נעמדו חמשת השופטים והריעו לעילאי.

"בגיל כזה לעשות אינטרפרטציה של שיר בוגר כזה, שיר אהבה כזה, ולעשות אותו עם הקטנות שעשית – אני חולה על הצורה שלך", אמרה לו מרגול שביצעה את השיר במקור. בסוף האודישן עילאי אף זכה לדואט מקסים יחד עם מרגול בביצוע לשיר. אודישן מאוד מרגש.

כל שופטים הצביעו בעד.
מיכאל בן דוד

מיכאל, בן 25 מפתח תקווה, מספר על עצמו שיש לו אישיות מוגזמת וקיצונית למרות הסבל שלו כילד עם קול גבוה אשר שמע בילדותו כמה הקול שלו נורא. מיכאל בחר לשיר את "Juice" (במקור של Lizzo) בזמן שהוא נותן ביצוע מאוד תיאטרלי שנשמע מבחינה קולית מושלם. יחד עם זאת הוא השאיר את השופטים מבולבלים. "זה הנציג שלי לאירוויזיון בינתיים" אמרה מרגול. "אני מרגישה שיש בעיית מבטא. זה לא יעבור", אמרה נטע.

השופטים החליטו לשמוע ביצוע נוסף של מיכאל והוא בחר בשיר "אימא" (של מירי מסיקה), שיר קטן ומרגש ששונה מאוד מהשיר הקודם. שוב ביצוע קולי מושלם ומדוייק שהופך לגדול מהחיים כשבמהלך השיר עלתה אימו לבמה. "אני חייבת להודות לך על הביצוע הזה. הגזמת נורא אבל שרת כל כך יפה". אמרה מירי.

לבסוף העבירו כל חמשת השופטים. מיכאל עובר לשלב הבא.

שריי אדר

שריי, בת 24 מאשדוד, חלתה בילדותה באנורקסיה ומספרת שהמוסיקה הצילה אותה מחרמות והתעללות של ילדים בבית הספר. שריי בחרה לשיר את השיר "ואיך שלא" (במקור של אריאל זילבר). שריי עומדת על במה עם גיטרה, קולה מזכיר לעיתים את המניירות של הזמרת האמריקאית LP. אודישן מסקרן אך השיר לא הצליח לסחוף ולכן בחירת שיר פחות טובה לטעמי האישי. שריי יכלה בהחלט להצליח עם שיר אחר. "יש לך גוון קול יפהפה עם סיומות ג'זיות – אבל זה פשוט לא היה קשור לשיר. לא סיפרת את הסיפור", אמרה מירי.

מרגול הצביעה בעד אך אביב ורן הצביעו נגד. שריי לא עוברת לשלב הבא.
אנה סטפני

אנה, בת 25 מתל אביב, בת לאב איטלקי ואם ישראלית. גדלה על קו ישראל-איטליה מגיל 8 ודוברת עברית, איטלקית, גרמנית ואנגלית. אנה כותבת ומלחינה את המוזיקה שלה אך אין לה ניסיון בהופעות מול אנשים. אנה לקחה את השיר "Soldi" (במקור של Mahmood), שבוצע באירוויזיון 2019, לכיוון של בלדה מהפנטת. גוון קול מסקרן וביצוע קולי מדוייק להפליא. האם זה צימרר אותי כמו שהשופטים התצמררו? פחות… אבל בהחלט יש לה עתיד בתחרות ואף מחוצה לה.

"זה כל כך נגע בי כי את חכמה ואת מרגשת", אמרה מירי. "יכול להיות שאנחנו רואים כרגע את הזוכה של האירוויזיון באקס פקטור", אמר אביב. לעומת זאת אמר רן: "לא הבנתי את הסופרלטיבים האלה. לא הרגשתי שיש פה משהו שמעיף אותי".

מרגול, אביב, מירי ונטע הצביעו בעד. אנה סטפני עברה לשלב הבא.

ענבל ביבי

ענבל, בת 23 מתל אביב, השתתפה בעונה הראשונה של אקס פקטור שם הגיעה עד חצי הגמר כשהייתה בת 15 בלבד. ב- 2016 שחקה בסדרת הנוער "נעלמים" אך בימים אלה עובדת כמלצרית. נראה שענבל הגיעה מוכנה לעונה החדשה של "אקס פקטור" כשנתנה ביצוע מושלם לשיר "Time After Time" (במקור של Cyndi Lauper). אחרי ביצוע שכזה אפשר להבין שללא ספק עומדת בפנינו כוכבת פופ אדירה שעוד תפתיע את כולנו בהמשך העונה!

נטע ברזילי התרגשה מביצוע: "התבגרת בקול, התבגרת בהופעה שלך, איזה כיף. זה היה כל כך מרגש שנתת לעצמך ולנו הזדמנות שנייה כי אתם לא מבינים מה זה מצריך מבחינת לבוא ולשים את עצמך לשים בחוויה הזאת שוב. זה מפרק את הנפש ואת הלב לשים את עצמך ככה מול השופטים ומול המדינה ולתת לאנשים להגיד לך מה הם חושבים שאתה. זה כל כך קשה. זה לקום וליפול ולקום. וזה יפה כי את זמרת כל כך טובה!!!"

כל חמשת השופטים העבירו את ענבל לשלב הבא.
אלישע נחמיאס

אלישע, בן 19 מירושלים, כותב ומלחין שגדל על מוסיקה חסידית. נולד וגדל בכת ירושלמית של דניאל אמבש. בתחילת האודישן מספר הזמר לשופטים על המום המולד שבידו. אלישע בחר לשיר את "יש לי סיכוי" (במקור של אביתר בנאי) כשהוא יושב על הבמה ומנגן על גיטרה עם ידו בכישרון מדהים. ביצוע נקי ומדוייק, אך האם הוא באמת מרגש במידה ומנתקים את הסיפור שלו מהביצוע? מצד שני, למה לנתק את הסיפור מהביצוע… סביר להניח שהאירוויזיון הוא לא היעד ולכן דווקא בתעשיית המוסיקה הישראלית יש לו מקום. מבחינתי מגיע לו לעבור – לאירוויזיון פחות!

רן דנקר אמר לאלישע בדמעות: "אמרתי שניה לפני שהתחלת לשיר: 'אין דבר העומד בפני הרצון' כשראיתי את הגיטרה באה וזה פשוט מדהים איך אתה מביא את הכאב בכזאת עדינות וענווה, וזה היה נוכח בכל תו בשירה שלך. אני לא קולט איך סיפורים כאלה קורים. כל אחד מגיע לעולם הזה עם איזה מסע שהוא צריך לעבור וזה נותן לי כל כך הרבה כוח לראות שלמרות שבן אדם בא מכאב כזה הוא יוצא לעולם ונהיה בן אדם מדהים כמוך".

כל חמשת השופטים העבירו את אלישע לשלב הבא.

 

הצביעו לסקר שלנו: איזה אודישן היה הטוב ביותר לדעתכם?

This poll is no longer accepting votes

אקס פקטור: איזה אודישן היה הטוב ביותר בפרק האודישנים הראשון?

פרק האודישנים הבא ישודר ביום שני, 1 בנובמבר, בשעה 21.30 בערוץ רשת 13.

רוצים לקבל ראשונים את כל המידע הקשור ל'אקס פקטור לאירוויזיון'? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – ואנו נדאג לעדכן אתכם מיד בכל ידיעה הקשורה באירוויזיון!

אירוויזיון 2022: זו תהיה ההשתתפות ה- 44 של ישראל באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה המדינה הוא המקום ראשון בשנים: 1978, 1979, 1998 ו- 2018. זכייתה האחרונה של ישראל הושגה בזכות ביצועה של נטע ברזילי לשיר "Toy" באירוויזיון 2018. באירוויזיון האחרון הגיעה ישראל למקום 17 בעזרת השתתפותה של עדן אלנה שביצעה את השיר "Set Me Free".

 

 בנו הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!